# pokec
184714 zpráv • strana 1077/1848
Deleted User 13.11.2021 07:11
ja som z toho frustrovany skor. vsimal som si ako tu sa bavite o eth, tak si vravim idem to poskusat a omakat si to ale ked vidim ako sa mi eth sraca z penazenky, tak ako ma to nebavi.
ale ako vidim eth nieje siet pre mna asi ostanem pri neare a polke
Peky 13.11.2021 07:12
@Deleted User ja som z toho frustrovany skor. vsimal som si ako tu sa bavite o eth, tak si vravim idem to poskusat a omakat si to ale ked vidim ako sa mi eth sraca z penazenky, tak ako ma to nebavi.
pokud se ztrácí, to nebaví nikoho......
Swordfish 13.11.2021 07:50
🥺
AMwhatAM 13.11.2021 07:57
ETH je jen pro stary.. to uz se tu psalo mockrat
Peky 13.11.2021 07:57
GiSo 13.11.2021 07:57
@Deleted User bolo tam nieco o tom?
Ano. Abych nepřeháněl, tak třeba půl hodinová diskuse.
A o den dříve si o takovýchto problémech dva jedinci povídali sami na callu. A určitě se o tom bude mluvit na každém dalším callu.

A stejně tak tady budeme číst, jak je ETH nepoužitelný. A to i od lidí, kteří si z toho jen nedělají prdel jako já.
GiSo 13.11.2021 07:59
@AMwhatAM ETH je jen pro stary.. to uz se tu psalo mockrat
Poplatky jsou přímo úměrné ceně ETH + ovlivněny gasem.
Tak, jak psal Peky.
Ale není to tak, že by dříve byly malé poplatky a teď velké.

Problém je ten, že poplatky nikdo nepočítá v ETH, ale pouze v USD
(upraveno)
Deleted User 13.11.2021 07:59
ako ja nevravim ze nieje pouzitelny je na nom vela uspesnych projektov, len ak chce adoptovat eth novych ludia tak ten gas odradza neskutocne, nie kazdy pride do eth z 10k usd.
GiSo 13.11.2021 08:00
@Deleted User ako ja nevravim ze nieje pouzitelny je na nom vela uspesnych projektov, len ak chce adoptovat eth novych ludia tak ten gas odradza neskutocne, nie kazdy pride do eth z 10k usd.
A přesně o tom byla včera ta diskuse na callu
Peky 13.11.2021 08:00
@GiSo Ano. Abych nepřeháněl, tak třeba půl hodinová diskuse.
A o den dříve si o takovýchto problémech dva jedinci povídali sami na callu. A určitě se o tom bude mluvit na každém dalším callu.

A stejně tak tady budeme číst, jak je ETH nepoužitelný. A to i od lidí, kteří si z toho jen nedělají prdel jako já.
to se budu muset někdy připojit na call😆 zatím mě nikdo nepřesvědčil, že to jinde funguje lépe, asi zaleží, co kdo od toho očekává.....
Deleted User 13.11.2021 08:00
@GiSo A přesně o tom byla včera ta diskuse na callu
jaj no skoda ze sa mi nedalo na dalsom uz dufam ze budem
AMwhatAM 13.11.2021 08:00
@GiSo Poplatky jsou přímo úměrné ceně ETH + ovlivněny gasem.
Tak, jak psal Peky.
Ale není to tak, že by dříve byly malé poplatky a teď velké.

Problém je ten, že poplatky nikdo nepočítá v ETH, ale pouze v USD
No a ja nejake ETH mam, ale pro nove lidi absolutne nepouzitelne.. teda i pro me kdyz jsem nedavno v dipu chtel doplnit colateral do Liquity a transakce stala 2000$
GiSo 13.11.2021 08:00
@Peky to se budu muset někdy připojit na call😆 zatím mě nikdo nepřesvědčil, že to jinde funguje lépe, asi zaleží, co kdo od toho očekává.....
Já neříkal, že někdo řekl, že něco funguje lépe.
Mluvilo se o sidechainech a L2 ...
Pro nováčky ...
S menším kapitálem ...
Peky 13.11.2021 08:06
@GiSo Já neříkal, že někdo řekl, že něco funguje lépe.
Mluvilo se o sidechainech a L2 ...
Pro nováčky ...
S menším kapitálem ...
asi jsem to špatně pochopil, je to nepoužitelné, ale jinde to nefunguje lépe, já včera nikde nebyl, tak mi to moc nemyslí🤣
😆 1
Včelkamára 13.11.2021 08:44
@Peky já tam prostě něco pošlu - https://twitter.com/ICPSquad/status/1459385535978344457?s=20
já včera měnil náký ADA na ICP 🙂
jen nevím jestli to není z hoven do sraček 😄
KryptoVláďa 13.11.2021 08:45
@Včelkamára jen nevím jestli to není z hoven do sraček 😄
je
kek:872079105607233557 1
rabbit-r12 13.11.2021 08:50
CAKE není 😁🙈
KryptoVláďa 13.11.2021 08:51
klasika
rabbit-r12 13.11.2021 08:51
Podle dřívějších zkušenosti - má smysl čekat že něco přibude, nebo se na to vysrat a rozposlat zase zpátky do farem?
Deleted User 13.11.2021 08:51
viete mi dajak poradit ako vytiahnem z metamasku na ethereum sieti stable niekde inde kde nebudu poplatky take vysoke? mam tam 180 dai
KryptoVláďa 13.11.2021 08:52
@rabbit-r12 Podle dřívějších zkušenosti - má smysl čekat že něco přibude, nebo se na to vysrat a rozposlat zase zpátky do farem?
5x denne tam polezes jak kokot a budes to zkouset tejden a nic - z drivejsich zkusenosti 😄
KryptoVláďa 13.11.2021 08:52
@Deleted User viete mi dajak poradit ako vytiahnem z metamasku na ethereum sieti stable niekde inde kde nebudu poplatky take vysoke? mam tam 180 dai
bridge bude stat vic nez poslani
rabbit-r12 13.11.2021 08:53
Ouk. Zpátky na stromy 🙃😴😅
Deleted User 13.11.2021 08:57
@KryptoVláďa bridge bude stat vic nez poslani
tak ako to najlacnejsie mozem swapnut do eth?
(upraveno)
Včelkamára 13.11.2021 09:01
Na burze 🙂
Deleted User 13.11.2021 09:01
no len co ked to mam na metamasku
a uz tam nemam eth na poplatky lebo mi to uz vsetko zozralo a mam tam este 260 v stable
GiSo 13.11.2021 09:04
Mohl sis stable poslat na burzu a tam ho swapnout.
Deleted User 13.11.2021 09:05
len bez eth to neposlem
GiSo 13.11.2021 09:05
@Deleted User len bez eth to neposlem
Přesně tak.
Na ETH síti se používá ETH na poplatky.
Včelkamára 13.11.2021 09:05
Ted uz jedine s někým vymenit
GiSo 13.11.2021 09:08
BTW.
jak se tady neustále řeší skutečnost, jestli když někdo otevře trade, jestli ho to nesežere na poplatcích.
...
Tak já jsem za 2 týdny shortování dostal 90 USD.
...
Když to vezmu v poměru s otevřenou pozicí, tak jsem dostal 2,65%.
(upraveno)
Deleted User 13.11.2021 09:09
no ja som tento tyzden nechal na poplatkoch a vyzera to tak ze na stratenom stable to com som zbieral mesiac
ak nie dlhsie
KryptoVláďa 13.11.2021 09:15
<@456226577798135808> nevypravej mi o poplatcich 😄
jen jedna z penezenek
Deleted User 13.11.2021 09:16
boha za to si mohol mat barak 😄
(upraveno)
taky mensi sice:D
KryptoVláďa 13.11.2021 09:17
jen diky temhle poplatkum mam v kryptu to, co mam.... kdybych je neplatil, nevydelavam... je to jednoduchy....poplatky nejsou drahe, pokud je platis s rozmyslem za neco, co ti vydela vic
druha penezenka
Deleted User 13.11.2021 09:18
a to je preratana k aktualne cene eth ci sa to v usd kumuluje?
Deleted User 13.11.2021 09:19
@KryptoVláďa jen diky temhle poplatkum mam v kryptu to, co mam.... kdybych je neplatil, nevydelavam... je to jednoduchy....poplatky nejsou drahe, pokud je platis s rozmyslem za neco, co ti vydela vic
no este som nejak neprisiel na to ako mi to bude zarabat viac 😄
KryptoVláďa 13.11.2021 09:25
@Deleted User a to je preratana k aktualne cene eth ci sa to v usd kumuluje?
jj, je to prepocet k akutalni cene eth
Deleted User 13.11.2021 09:27
jaj tak to ak si pouzival aj minuli rok ked to stalo 400 tak to nieje realne dolare, ale no chapem urcite si na poplatkoch zaplatil dost.. neveim prechadzam si uz druhy krat tvoje videa a snazim sa na daco prist ako by mi to aj zarobilo ale no asi ostanem pri lacnejsich projektoch
KryptoVláďa 13.11.2021 09:28
@Deleted User jaj tak to ak si pouzival aj minuli rok ked to stalo 400 tak to nieje realne dolare, ale no chapem urcite si na poplatkoch zaplatil dost.. neveim prechadzam si uz druhy krat tvoje videa a snazim sa na daco prist ako by mi to aj zarobilo ale no asi ostanem pri lacnejsich projektoch
pokud chces na eth siti delat neco, co ti bude zarabat, musis pocitat se vstupem minimalne 3ETH
Swordfish 13.11.2021 09:28
Ethereum je scam 😅
matt:878757438675902515 2
KryptoVláďa 13.11.2021 09:28
ban
matyyyyyyy
Deleted User 13.11.2021 09:29
@KryptoVláďa pokud chces na eth siti delat neco, co ti bude zarabat, musis pocitat se vstupem minimalne 3ETH
ok takze eth neni pre mna 😄
GiSo 13.11.2021 09:30
@Deleted User jaj tak to ak si pouzival aj minuli rok ked to stalo 400 tak to nieje realne dolare, ale no chapem urcite si na poplatkoch zaplatil dost.. neveim prechadzam si uz druhy krat tvoje videa a snazim sa na daco prist ako by mi to aj zarobilo ale no asi ostanem pri lacnejsich projektoch
Jsou to reálné dolary. Proč by nebyly?
Kdyby si ty ETH nechal a nespálil je na poplatcích, tak je teď přesně za tuhle částku mohl prodat a mohl mít 54k a 24k dolarů ze dvou peněženek
(upraveno)
Swordfish 13.11.2021 09:30
Jenže Vláďa si rád sám ubližuje. On ty dolary spálil.
GiSo 13.11.2021 09:31
@Swordfish Jenže Vláďa si rád sám ubližuje. On ty dolary spálil.
Využil obtížnou cestu pro donate Pekyho.
KryptoVláďa 13.11.2021 09:31
@Swordfish Jenže Vláďa si rád sám ubližuje. On ty dolary spálil.
ja si myslim, ze zrovna my dva si nemame co vycitat 😄
😍 1
az se jednou s feeckama pochubi <@!473855667325894666> tak budeme cumet
Michi💵 13.11.2021 09:31
<@672035199441305600> ty porad jen palis😄🥬
Michi💵 13.11.2021 09:31
<@473855667325894666> ten propalil par bazenu😄
Swordfish 13.11.2021 09:32
Na gwei z toho mají srandu. Tam mají přece pálení etheru
KryptoVláďa 13.11.2021 09:32
propalil a promrdal je rozdil 😄
Michi💵 13.11.2021 09:32
<@672035199441305600> presne,palit se musi😄
Frantisek uz mu udelal strop,tak uz pry jen zlehka😄
KryptoVláďa 13.11.2021 09:36
to, co je pro Pekyho strop, je pro mnoho lidi tady vlhkej sen
🏆 1
Michi💵 13.11.2021 09:37
Je to tak😄ten kluk je hravej😄
AMwhatAM 13.11.2021 09:38
@GiSo Jsou to reálné dolary. Proč by nebyly?
Kdyby si ty ETH nechal a nespálil je na poplatcích, tak je teď přesně za tuhle částku mohl prodat a mohl mít 54k a 24k dolarů ze dvou peněženek
Az bude ETH 20K. Tak to bude 220K$ a 100K $ .. a to uz asi fakt to bylo lepsi drzet
Deleted User 13.11.2021 09:38
no ale ako vravi viac mu to zarobilo ako zaplatil na poplatkoch
GiSo 13.11.2021 09:39
@AMwhatAM Az bude ETH 20K. Tak to bude 220K$ a 100K $ .. a to uz asi fakt to bylo lepsi drzet
Nebylo.
Protože jak napsal Vláďa.
Kdyby nespálil tyhle poplatky, tak by nikdy neměl tolik, kolik má teď.

Vždyť vláďa tady otevírá pozice za několik ETH a ani si neháhne na 1x páku.

A myslíte někdo, že takového collateralu dosáhl hodlováním ETH?
KryptoVláďa 13.11.2021 09:40
ENS je na FTX..vime?
AMwhatAM 13.11.2021 09:42
@GiSo Nebylo.
Protože jak napsal Vláďa.
Kdyby nespálil tyhle poplatky, tak by nikdy neměl tolik, kolik má teď.

Vždyť vláďa tady otevírá pozice za několik ETH a ani si neháhne na 1x páku.

A myslíte někdo, že takového collateralu dosáhl hodlováním ETH?
jasne nevim kolik ma ted, ale az bude eth fakt ranec tak plno lidi zjistli ze kdyby nedelalo nic .. ma daleko vic.. ale to neni takova zabava uznavam
KryptoVláďa 13.11.2021 09:44
@AMwhatAM jasne nevim kolik ma ted, ale az bude eth fakt ranec tak plno lidi zjistli ze kdyby nedelalo nic .. ma daleko vic.. ale to neni takova zabava uznavam
o tom to neni....pred rokem touhle dobou jsem mel v kryptu 4k, protoze jsem vsechno vytahal pri korone....od ty doby jsem tam nepustil z fiatu ani korunu a dneska se pohybuju nekde na hranici 100k + kazdy mesic cca 2-3 k vytahuju na zivobyti.....to by mi hodl neudelal
pred osobnim krachem mi na prelomu roku zachranilo farmareni....
GiSo 13.11.2021 09:45
@KryptoVláďa ENS je na FTX..vime?
Jojo
KryptoVláďa 13.11.2021 09:46
uz mam long 😄
GiSo 13.11.2021 09:52
Já jsem si teď vyjížděl několik tabulek z FTX a vyšlo mi, že na funding za posledního půl roku, co tam obchoduju, tak jsem dostal 25,55 USD.

Je to nic. Spíše jako argument proti tomu, že není dobré držet dlouho otevřené pozice. Objem obchodů proti tomu je obrovský.
Deleted User 13.11.2021 09:54
@KryptoVláďa uz mam long 😄
na ens?
KryptoVláďa 13.11.2021 09:55
jj, ale jenom malinkej
KryptoVláďa 13.11.2021 09:55
@GiSo Já jsem si teď vyjížděl několik tabulek z FTX a vyšlo mi, že na funding za posledního půl roku, co tam obchoduju, tak jsem dostal 25,55 USD.

Je to nic. Spíše jako argument proti tomu, že není dobré držet dlouho otevřené pozice. Objem obchodů proti tomu je obrovský.
ja uz se na objem obchodu radsi ani nedivam
Deleted User 13.11.2021 09:57
jj tiez som otvaral po kuskoch od 60
KryptoVláďa 13.11.2021 10:00
ja vzal na padesati za 1000, na 48 cekam jeste se 2k
GiSo 13.11.2021 10:00
@KryptoVláďa ja uz se na objem obchodu radsi ani nedivam
Jsem to špatně popsal. Nemyslím "trading volume", ale počet otevřených pozic a dobu, po jakou je mám otevřené.
KryptoVláďa 13.11.2021 10:01
o poctu pozic, bych se tu taky nerad bavil 😄
GiSo 13.11.2021 10:02
@KryptoVláďa o poctu pozic, bych se tu taky nerad bavil 😄
Já vím, je mi to jasný 😄
Já mám za posledního půl roku v průměru otevřeno 4 pozice 😄
Což není moc.
Ale ani málo 😄
tom3001 13.11.2021 10:08
odpočítáváte? 🙂
KryptoVláďa 13.11.2021 10:12
@tom3001 https://taproot.watch/
to uz bych spis sledoval odpocitavani do voleb na Madagaskaru 😄
"Do bitcoinového protokolu přináší zlepšení ochrany transakčního soukromí a otevírá dveře větší flexibilitě práce se smart kontrakty." Ja myslel, ze SC jsou scam 😄
Včelkamára 13.11.2021 10:22
@KryptoVláďa ENS je na FTX..vime?
Jj, včera sem ho hezky vlnkoval 🤑 ale dnes zatim v minusu
KryptoVláďa 13.11.2021 11:14
<@!890662261121757215> to bude slohovka 😄
Makepeace 13.11.2021 11:14
@Deleted User ja som z toho frustrovany skor. vsimal som si ako tu sa bavite o eth, tak si vravim idem to poskusat a omakat si to ale ked vidim ako sa mi eth sraca z penazenky, tak ako ma to nebavi.
Chapem ta, tiez som zaciatocnik a preto si musim rozmysliet do akeho projektu a na akej sieti pojdem. Napr. ..z MM ETHmain som si poslala stablecoiny na burzu, vymennila za Matic a poslala po Polygon sieti spat do MM . na sushiswape Polygo som si vymenila Matic za Klimadao , nechala par Matic na poplatky. Klimu som zastakovala na Klimadao.finance s peknym APY. Mam to tam od spustenia Klimy a pekne to narasta. Ale hlavne verim tomu projektu. Pre nekoho mozno Hlupost, ale to je vec nazoru a slobodneho rozhodnutia .
KryptoVláďa 13.11.2021 11:16
@Deleted User ja som z toho frustrovany skor. vsimal som si ako tu sa bavite o eth, tak si vravim idem to poskusat a omakat si to ale ked vidim ako sa mi eth sraca z penazenky, tak ako ma to nebavi.
kdyz to je tezky...ani na jedny z tech siti nenajdes projekty, ktery by tem na eth sahaly aspon po kotniky....to je proste ten problem.....budes po tech sitich courat, platit sice malo, ale vlastne za nic....takze to jsou ve vysledku vic vyhozeny penize, nez za neco realneho na eth
KryptoVláďa 13.11.2021 11:17
@Makepeace Chapem ta, tiez som zaciatocnik a preto si musim rozmysliet do akeho projektu a na akej sieti pojdem. Napr. ..z MM ETHmain som si poslala stablecoiny na burzu, vymennila za Matic a poslala po Polygon sieti spat do MM . na sushiswape Polygo som si vymenila Matic za Klimadao , nechala par Matic na poplatky. Klimu som zastakovala na Klimadao.finance s peknym APY. Mam to tam od spustenia Klimy a pekne to narasta. Ale hlavne verim tomu projektu. Pre nekoho mozno Hlupost, ale to je vec nazoru a slobodneho rozhodnutia .
bacha na to a vcas vylezt, je to scam jak hovado.... ja tam sice v noci pro prdel dal 30 dolaru ale vedome s tim, ze je to podvod...
Makepeace 13.11.2021 11:23
@KryptoVláďa bacha na to a vcas vylezt, je to scam jak hovado.... ja tam sice v noci pro prdel dal 30 dolaru ale vedome s tim, ze je to podvod...
ako sa to da odhalit, ze je to scam. ja som si to studovala, sledovala ich na Discorde, zda sa mi to v pohode
KryptoVláďa 13.11.2021 11:25
@Makepeace ako sa to da odhalit, ze je to scam. ja som si to studovala, sledovala ich na Discorde, zda sa mi to v pohode
kopie tohohle projektu jsou snad na vsech lowcost sitih a vsude uz pomalu chcipaj.....je to az moc podobny vecem typu Iron, ktery uz taky probehly vsechny site a pripravily lidi o miliony....nedivil bych se, kdyby za tim vsim stal stejnej vyvojarskej team....tokenonmika takoveho projektu pri desetitisicovem appy? vic nez 0.5% portfolia bych do toho nedal
to jsou presne ty projekty, co nic neumi, jsou k hovnu, jejich tokeny vznikly jenom pro to, aby se zamkly a vznikaly dalsi tyhle tokeny....cena tokenu neni absolutne podlozenou zadnou vyuzitelnou hodnotou projektu..... kdyz drziz uni, vis ze umi swapovat a jsi schopna si cenu tokenu odvodit od kvality a pouzitelnosti uniswapu... to same dydx, alchemix atd..... co umi tohle, krome toho ze si to vymyslelo token, za kterej ti da dalsi token? nic
u tehle projektu neni otazka, jestli skonci, ale kdy
az bude zajimava cena, prijde vyvojarskej team, vytahne likviditu a vsem to hodi na hlavu
takze je ve vzduchu jen otazka, jaka cena je zajimava pro ty dve-tri velrybky, ktery tam prisly jako prvni a sedly si hned za pilota.... podle toho se odviji konec projektu. Bohuzel nevime, jestli je to pro ne 2k nebo 20k.... ale az to zjistime, bude pozde....postupne bych vybiral zisky