# pokec
184714 zpráv • strana 1080/1848
formix 12.11.2021 05:16
Dotaz
Kdyz bych chtel nekde piskytovat liqiditu. Ale je to treba uni V2?
Je v tom problem kdyz uz je v3?
Kosa Fatty.io 12.11.2021 05:17
@Tomassino je prémiová péče např. https://www.canadian.cz/
Joo o Canadian jsem uz slysel. Hlavne co se zubaru tyce a prej top.
KryptoVláďa 12.11.2021 05:24
@Kosa Fatty.io Tyjo <@672035199441305600> uz ma kerku? 😂😂

Jsem vcera byl cele odpoledne off jak to probihalo? Kolik uz je? Jdu to tady procist.
Cca 14k
KryptoVláďa 12.11.2021 05:25
@formix Kdyz bych chtel nekde piskytovat liqiditu. Ale je to treba uni V2?
Pikud chces jen poskytovat a uz pak dal nefarmit tak je to skoda na v2
formix 12.11.2021 05:25
Jo to bych do zastakoval
At to neco hodi kdyz uz
Kosa Fatty.io 12.11.2021 05:37
@KryptoVláďa Cca 14k
Pekny 🙂
Peky 12.11.2021 05:40
za mě super podcast, hlavně DYOR 😆 - https://www.youtube.com/watch?v=BvYn3HM448M
KryptoVláďa 12.11.2021 06:44
Hledam novy projekty a inovaco, proto mam bond a icp….tvl ja ho vidim a … 🤣🤣🤣
GiSo 12.11.2021 07:09
@Swordfish je naprd tohle resit s jednotlivcem, protoze se to opakuje
A když budou cally jako bývaly dříve, tak stejně budou mluvit jen někteří (5 lidí) a nováčci se nezeptají.
KryptoVláďa 12.11.2021 07:16
doufam ze jo, hlavne pro ne to delame
Tomáš 12.11.2021 07:17
@KryptoVláďa doufam ze jo, hlavne pro ne to delame
ožrat se u toho a narvat prachy do nějakého 💩 je samozřejmě vedlejší 😄
🤣 3
KryptoVláďa 12.11.2021 07:18
to kazdopadne...treba jako nezavrenej long na polce 😄
Tomáš 12.11.2021 07:18
aspoň tohle může dělat radost 😄 ... pozná někdo z akciového světa?
KryptoVláďa 12.11.2021 07:29
<@744861727367102464> polka trendline?
hamakar 12.11.2021 07:37
@KryptoVláďa doufam ze jo, hlavne pro ne to delame
zkusím dorazit ASAP a snad tam nebudu jediný newbie. každopádně já jsem slušně nabriefovaný ze včera od <@!403204367345254402> 😄
Peky 12.11.2021 07:37
@KryptoVláďa Hledam novy projekty a inovaco, proto mam bond a icp….tvl ja ho vidim a … 🤣🤣🤣
o Bondu ani slovo, ale ICP hodně a nalomil mě, do konce roku tam nějaký randál pošlu - každopádně tam hezky vysvětluje TOKE a game coiny a social DeFi
(upraveno)
🙈 1
adamyjo 12.11.2021 07:42
Mam hodne otazek na callu ale dnes bohuzel nemuzu, ale ten pristi call se ucastnim 👍
MirekH 12.11.2021 07:46
@KryptoVláďa <@744861727367102464> polka trendline?
Přijde mi slabá, mohla by rupnout, já čekám až na 43. Uvidíme. Třeba se to na ní otočí
skipy 12.11.2021 07:55
Polka začíná být zkouška trpělivosti 😃
KryptoVláďa 12.11.2021 08:03
@MirekH Přijde mi slabá, mohla by rupnout, já čekám až na 43. Uvidíme. Třeba se to na ní otočí
Tam mi lezi randal
Nicmene na spot jsem lehce vzal
Peky 12.11.2021 08:29
jak by řekl klasik, ještě nic nedoručili 🤣 a ceny coinů letí při oznámení a ne při doručení..... to samé jsme viděli u Cardana, když oznámili smart, tak cena up, když je nasadili, tak cena byla o 1/3 nižší...
Martin11 12.11.2021 08:40
Aspoň budu moci levněji nakoupit na druhou část aukcí 😀
😉 1
Jen ať dál padá 😀
KryptoVláďa 12.11.2021 08:49
@Martin11 Jen ať dál padá 😀
Zase jako prrrr
🤣
Martin11 12.11.2021 08:58
@KryptoVláďa Zase jako prrrr
Otevřenej long? 😂
MirekH 12.11.2021 09:02
Byl bych v klidu, včera a dnes se odemklo nejvíc dotů ze stakingu + ten evergrande dump, to způsobilo trochu pádu
Ale chvilku se to může teď 44-46 plácat, mít tam otevřený long třeba z 49, to může pár nervů teď pocuchat 😄
Trendovka zatím drží
Ale byl tam už jeden průstřel knotu a 4 retesty na 4h, tak opatrně
Většinou je to tak, že když se na něco moc poťukává tak se to pak otevře, jako když klepete na dveře 😄
KryptoVláďa 12.11.2021 09:10
@Martin11 Otevřenej long? 😂
Jenom za 20k 🤣
♥️ 1
KryptoVláďa 12.11.2021 09:11
@MirekH Byl bych v klidu, včera a dnes se odemklo nejvíc dotů ze stakingu + ten evergrande dump, to způsobilo trochu pádu
Mam BE 45.8 a dole mega objednavky, jsem v klidku
MirekH 12.11.2021 09:11
<@!672035199441305600> tak pokud vydrží trendovka tak vstup dobrý
KryptoVláďa 12.11.2021 09:12
@MirekH <@!672035199441305600> tak pokud vydrží trendovka tak vstup dobrý
Pokud ne, tak hezky na 43.08 pripravemo 40 klacku
KryptoVláďa 12.11.2021 09:13
@MirekH <@!672035199441305600> tak pokud vydrží trendovka tak vstup dobrý
Sorry be 45.8 ale i tak
MirekH 12.11.2021 09:33
Mně se celý trh nějak moc nelíbí, dokonce i ETH foundation prodalo včera 20k ETH 😄
danko2002 12.11.2021 09:46
@MirekH Mně se celý trh nějak moc nelíbí, dokonce i ETH foundation prodalo včera 20k ETH 😄
Mne sa to tiež nepozdáva, rozhodol som sa nejaké to % sellnúť ( poväčšinou to trafím presne na opak 🙂
Uvidíme
KryptoVláďa 12.11.2021 09:50
Jo, je to divny
Martin11 12.11.2021 09:58
Já si myslím, že půjdeme otestovat cca těch 60k. Ale dokud to drží ten range, tak jsem docela v klidu 😀
Makepeace 12.11.2021 10:20
Ahojte, som tu nová. Zdravím túto svojráznu, sympatickú komunitu . Mám 2 otázky. 1. Kedy a o kolkej sa koná Patreon call? 2. nemate tip na dobrý kurz tradingu? mam vo vyhlade kurzy Jakuba Kralovanskeho? Popripade , kde sa ste sa ucili vy? Dakujem
👍 1
KryptoVláďa 12.11.2021 10:25
@Makepeace Ahojte, som tu nová. Zdravím túto svojráznu, sympatickú komunitu . Mám 2 otázky. 1. Kedy a o kolkej sa koná Patreon call? 2. nemate tip na dobrý kurz tradingu? mam vo vyhlade kurzy Jakuba Kralovanskeho? Popripade , kde sa ste sa ucili vy? Dakujem
Ahoj, budeme si volat dnes ve 20:30 a to samé v pondělí. S tradingnem.... vsichni tu hodne tradujeme, mne to aktualne dela kazdy mesic vyplatu..... myslim, ze je lepsi zkouset po malych castkach, rozkoukavat se..... upripmne si myslim, ze konverzace v tehle mistnosti ti da "zadarmo" vic, nez nejakej kurz
👍 1
Kuba umí číst grafy, ale zase mu trochu unika krypto jako takove a fundament... my tu tradujeme tak trochu na zaklade obojiho
Makepeace 12.11.2021 10:28
ano, nieco mam teoreticky nastudovane , opatrne tradujem na dydx , zatial bez straty. ale ked vas sledujem,....nerozumiem mnohokrat. ale to je OK. asi to chce cas a dlhsie pozorovanie zvonku🙂
KryptoVláďa 12.11.2021 10:29
@Makepeace ano, nieco mam teoreticky nastudovane , opatrne tradujem na dydx , zatial bez straty. ale ked vas sledujem,....nerozumiem mnohokrat. ale to je OK. asi to chce cas a dlhsie pozorovanie zvonku🙂
v tyhle mistnosti je super, ze se muzes fakt na cokoli zeptat, vzdycky ti nekdo odpovi, takze to na nas klidne hrn
Makepeace 12.11.2021 10:35
@KryptoVláďa v tyhle mistnosti je super, ze se muzes fakt na cokoli zeptat, vzdycky ti nekdo odpovi, takze to na nas klidne hrn
Dakujem, tato komunita vyzera skvele. Mam rada ludi, ktori su uprimni, hovoria recou svojho kmena a ked budu moje otazky pre niekoho primitivne alebo od veci, nevadi mi to. nemusi odpovedat. dakujem Vlado za vsetky tvoje videa, su skvele a hlavne za tvoju clovecinu 🙂 .
🥰 2
KryptoVláďa 12.11.2021 10:37
@Makepeace Dakujem, tato komunita vyzera skvele. Mam rada ludi, ktori su uprimni, hovoria recou svojho kmena a ked budu moje otazky pre niekoho primitivne alebo od veci, nevadi mi to. nemusi odpovedat. dakujem Vlado za vsetky tvoje videa, su skvele a hlavne za tvoju clovecinu 🙂 .
Ohýbám záda až k zemi.... dekuju
MirekH 12.11.2021 10:53
<@!890662261121757215> jde ti o technické vzdělání tradingu (co jak nastavit) a nebo to již máš zvládnuté a spíš koukáš jak číst v grafech, dělat TA atd ...?
KryptoVláďa 12.11.2021 10:55
@here vybrano cca 15300
👍 1
MirekH 12.11.2021 10:57
Trading, a to tě v žádné skupině nenaučí, je hlavně o psychologii, trpělivosti a risk managementu. Většina lidí skape na tom, že to nedají v hlavě a nebo jdou do příliš velikého rizika, protože je tradereské skupiny a Twittery zblbnou screenshoty jejich astronomických PNL
Je dobré si hned na začátku říct zda na to mám nebo ne, pokud ne tak hraní si s malými pozicemi je fajn, ale u toho málokdy člověk zůstane, povede se malý trejdík a je to hned v hlavě "hmm, mít ta páku 20x místo 2x a mít tam místo 50$ 20000$ tak nemusím do konce roku makat"
Pro zásadové a dobře organizované, trpělivé lidi je trading super, pokud někdo řeší emoce tak to může být cesta k probdělým nocím a prodělaným penězům
KryptoVláďa 12.11.2021 11:00
vytesat do kamene
mirek:907613202827862108 8
MirekH 12.11.2021 11:01
Ona je taky jiná psychologie když jede člověk pozici za 20$ nebo za 20000$
KryptoVláďa 12.11.2021 11:03
@MirekH Ona je taky jiná psychologie když jede člověk pozici za 20$ nebo za 20000$
Ty mas ale peknou ikonku 🤣
Premaaaa?
MirekH 12.11.2021 11:03
<@!672035199441305600> však jsi mi jí hezky vyrobil 😄
<@!768905411180363859> jen usnul na klávesnici 😄
KryptoVláďa 12.11.2021 11:04
<@!397625533283958787> je tu Premeeeeeeeeeeek
🤣
PVG 12.11.2021 11:05
Proto jsem se třeba já na nějaké kšeftování prakticky vykašlal. Za tu dobu, co v kryptu jsem, bych dnes měl mnohem víc, kdybych jen dokupoval a nekšeftoval s tím. Nemám na to čas, sledovat všechny grafy, vývoj ceny, fundamenty a já nevím co ještě. Něco málo jsem o technické analýze pochytil, ale to není vše a nakonec se stejně člověk rozhodne emocionálně. A pak buď zůstává v pozici, protože přece neprodá - vždyť se to otočí - a nebo naopak neví, kdy vystoupit. Takže za mě je strategie primárně pravidelný dokup za volné prostředky. No a nějaký ten hokus pokus kšeftík s malým obnosem jen jednou za uherák.
👍 3
MirekH 12.11.2021 11:05
<@!768905411180363859> pro 95% ideální strategie
Makepeace 12.11.2021 11:08
@MirekH <@!890662261121757215> jde ti o technické vzdělání tradingu (co jak nastavit) a nebo to již máš zvládnuté a spíš koukáš jak číst v grafech, dělat TA atd ...?
povedala by som, ze oboje. Obchodujem len s 3 indikatormi a technicka, fundamentalna analyza su zatial pre mna skoro neznamou. ucim sa z dostupnych materialov na nete, ale chcelo by to ucelenu koncepciu🙂
Makepeace 12.11.2021 11:14
@MirekH Pro zásadové a dobře organizované, trpělivé lidi je trading super, pokud někdo řeší emoce tak to může být cesta k probdělým nocím a prodělaným penězům
skvele si to vystihol. ja som si psychologickych aspektov vedoma. Jednoducho sa to chcem naucit. cas nehra rolu. toho mam nadbytok. mam vystudovanu matiku, fyziku, ...roky som vyucovala a teraz pracujem v zdravotnictve ....takze si myslim, ze trochu inteligencie a trpezlivosti mam😀
PVG 12.11.2021 11:16
Určitě - jako všechno je to o čase, ochotě se učit a trpělivosti. Pokud tohle člověk má, může se to naučit velmi dobře a dosahovat obchodováním nemalých zisků. Pro nás ostatní je tu DCA 🙂
👍 1
edo 12.11.2021 11:17
Hlavne neotvarat long po flaši rumu.. 🤣 🤣
kek:872079105607233557 1
Makepeace 12.11.2021 11:18
@edo Hlavne neotvarat long po flaši rumu.. 🤣 🤣
ak je nealkoholicky, tak kludne🤣
KryptoVláďa 12.11.2021 11:22
ja bych uplne spojeni rum a trading nezavrhoval 😄
(upraveno)
v prdeli je vino a uniswap <@!403204367345254402> 😄
🤣 1
GiSo 12.11.2021 11:23
<@672035199441305600>
Víš jak jsi mluvil o tom, že bys mi dal roli Fízl? Nechceš udělat spíše roli IZS ?
Si myslím, že bys čuměl, kolik tady je lidí z IZS + přidružených institucí 🤣
#StátníZaměstnanci
MirekH 12.11.2021 11:25
<@!890662261121757215> pokud to myslíš vážně tak si zaplať full verzi tradingview, to je základ, uvidíš pak spousty dalších věcí. Najdi si video na indikátory (volume profile, RSI ad ... ) a zjisti jak se co ovládá a co co znamená
KryptoVláďa 12.11.2021 11:26
A nebo to proste otevri a odjed na dovolenou 🤣
😂 1
MirekH 12.11.2021 11:27
Na grafu si pak můžeš zapnout třeba volume profile, který je také dobrý jako indikátor
👍 1
GiSo 12.11.2021 11:29
<@890662261121757215>

TLDR:
Není na škodu mít ztrátové obchody.

...

Ještě bych podotknul jednu věc.

Pokud máš zatím jen úspěšné obchody, tak předpokládám, že jedeš jen malé částky do LONG pozicí.

A prostě jen čekáš, kdy budeš v plusu.

Jsme v bullmarketu. Trh jde ZATÍM nahoru, a proto je těžké mít ztrátový obchod, pokud otevíráme LONGY.

Ale když se podíváme na půlku května, kde BTC ruplo z nějakých 65k na 30k $, tak to jsou přesně ty okamžiky, kdy strategie hodně lidí přestane fungovat.

Pokud jedeš obchody za nízkou páku (čti méně, než 1), tak tě pokles o 50 a více % může trápit třeba v tom, že si budeš muset počkat několik měsíců, nebo třeba i let, než se ti obchod zpátky vrátí do zelených čísel.

Na druhou stranu ti to nezlikviduje účet.

Pokud si hraješ s pákou, tak pokles i třeba o 20% pěkně bolí a může to být pro účet konečná.
👍 1
KryptoVláďa 12.11.2021 11:31
👮‍♂️
❤️ 1
Makepeace 12.11.2021 11:33
@MirekH <@!890662261121757215> pokud to myslíš vážně tak si zaplať full verzi tradingview, to je základ, uvidíš pak spousty dalších věcí. Najdi si video na indikátory (volume profile, RSI ad ... ) a zjisti jak se co ovládá a co co znamená
super, pozriem sa na to. dakujem 🙂
MirekH 12.11.2021 11:34
<@!890662261121757215> mají tam měsíc zdarma na zkoušku, tak to můžeš kdyžtak vypnout a neplatit
👍 1
Makepeace 12.11.2021 11:37
@GiSo <@890662261121757215>

TLDR:
Není na škodu mít ztrátové obchody.

...

Ještě bych podotknul jednu věc.

Pokud máš zatím jen úspěšné obchody, tak předpokládám, že jedeš jen malé částky do LONG pozicí.

A prostě jen čekáš, kdy budeš v plusu.

Jsme v bullmarketu. Trh jde ZATÍM nahoru, a proto je těžké mít ztrátový obchod, pokud otevíráme LONGY.

Ale když se podíváme na půlku května, kde BTC ruplo z nějakých 65k na 30k $, tak to jsou přesně ty okamžiky, kdy strategie hodně lidí přestane fungovat.

Pokud jedeš obchody za nízkou páku (čti méně, než 1), tak tě pokles o 50 a více % může trápit třeba v tom, že si budeš muset počkat několik měsíců, nebo třeba i let, než se ti obchod zpátky vrátí do zelených čísel.

Na druhou stranu ti to nezlikviduje účet.

Pokud si hraješ s pákou, tak pokles i třeba o 20% pěkně bolí a může to být pro účet konečná.
obchodovat na paku sa nechystam.....mozno, az ked budem vediet perfektne ostatne zalezitosti ohladom tradingu. Jednoducho cast mojho prtfolia chcem vyuzit na to, aby som hybala mozgom, neosprostela nacisto a pripadne mala z toho zisk.🙂
MirekH 12.11.2021 11:40
<@!890662261121757215> pak jde ještě o to zvážit zda to hýbání mozgom nezaměřit jinam, třeba Ethereum, DeFi, Uniswap, Polkadot. Naučit se něco používat, vzdělat se. Za mě je tam větší potenciál než trading.
Já mám trading rád, ale je to jen doplněk, vzdělání v DeFi a dalších ekosystémech mi dalo mnohem více než trading
Makepeace 12.11.2021 11:50
@MirekH <@!890662261121757215> pak jde ještě o to zvážit zda to hýbání mozgom nezaměřit jinam, třeba Ethereum, DeFi, Uniswap, Polkadot. Naučit se něco používat, vzdělat se. Za mě je tam větší potenciál než trading.
ano, uz aj v tomto frcim a chcem sa zdokonalovat, ucit. Zatial len Ethereum, Defi, Polygon...staking, holding. Dakujem ti za tvoj nazor, velmi mi to pomohlo zorientovat sa ako a kam dalej 🙂
👍🏻 1
KryptoVláďa 12.11.2021 12:20
<@721362512016179221> MFD: Rakousko planuje celostatni lockdown pro lidi, kteri nejsou ockovani proti covidu. Vlada ucini rozhodnuti v nedeli, oznamil kancler Schallenberg.
🤢 1 🤮 1
xPelix 12.11.2021 12:26
@KryptoVláďa <@721362512016179221> MFD: Rakousko planuje celostatni lockdown pro lidi, kteri nejsou ockovani proti covidu. Vlada ucini rozhodnuti v nedeli, oznamil kancler Schallenberg.
Ten už tu je, strašně vtipné, prý se můžeme prokázat je pcr testem. Jenže nestíhají, otevře se lékárna a fronta až do zavíračky a vyhodnocení trvá dva dny. Takže se opět vrátili k samotestům. 😄 Tyhle opatření nemají z medicínského hlediska žádný význam, jen šikana. Holt musíme počkat až do února, to jim ty vakcíny propadnou a budou je vracet výrobcům a zaplatí miliardy E pfizeru a pod. na likvidaci prošlých. Pak už bude klid. Na hranicích nikdo není, takže se dá pendlovat v poho. Takže ještě 4 měsíce šikany a pak půjdou čísla dolů. Zajímavé je, že jsem teď dělal s dvěma pozitivníma a to že jsem s nima byl v kontaktu (naproto přímém) vůbec nikoho nezajímá. Ale jo určitě tomu věřím 😄 Oba jsou úplně v poho a nudí se doma (kuwa proč nemůžu já být pozitivní - 14 dní dovolená).... Zvedla se obrovská vlna nevole za dva dny 400k podpisů v petici. Jen ať přitvrzují, otevírají tím oči už i posledním svědkům covidovým
(upraveno)
MirekH 12.11.2021 12:27
<@!672035199441305600> <@!721362512016179221> <#868825387579355186> ?
Ať se to tu nezvrtne 😉
👍 2
Peky 12.11.2021 12:34
tak jsem se dneska opět pustil do Beta a těším se až budou mít ,,do té doby nic nekupovat" Beta token will be used to improve risk assessment and in the future there will be incentives for the token as it will be used just like how AAVE is used in AAVE platform as it will act as a insurance backed stop for the protocol
Sobmarka 12.11.2021 12:35
Kluci, máte tu někdo Stellar lumeny?
Peky 12.11.2021 12:35
pro držitele Beta je to největší výsměch co teď dělají, třeba s tím ENS - viděli jak to frčí, urychleně otevřeli pool a odměny ve velkém v Beta a kde pak máme dneska cenu?
xPelix 12.11.2021 12:37
@Peky pro držitele Beta je to největší výsměch co teď dělají, třeba s tím ENS - viděli jak to frčí, urychleně otevřeli pool a odměny ve velkém v Beta a kde pak máme dneska cenu?
Kupuješ tu Betu? Na PCS se dá farmit, tak jsem přemýšlel, že bych jí nabral tam zadarmiko, nebo tím chceš říct, že to zdechne (prodával jsem za 2,1 takže poho)
Peky 12.11.2021 12:38
@xPelix Kupuješ tu Betu? Na PCS se dá farmit, tak jsem přemýšlel, že bych jí nabral tam zadarmiko, nebo tím chceš říct, že to zdechne (prodával jsem za 2,1 takže poho)
projekt je super, ale mají na hovno tokenomics
ten pofrčí, ale teď bych Beta nekupoval
xPelix 12.11.2021 12:39
@Peky projekt je super, ale mají na hovno tokenomics
no mě se to nezdálo (obrovské suply) a ta cena tomu vůbec neodpovídala. V podastatě jsem to čekal a čekám pád pod 0,5
Peky 12.11.2021 12:39
@xPelix no mě se to nezdálo (obrovské suply) a ta cena tomu vůbec neodpovídala. V podastatě jsem to čekal a čekám pád pod 0,5
přesně, taky čekám až budou pobídky pro token, tak pak začnu nakupovat
xPelix 12.11.2021 12:40
To spíš Atlantis rozjel degen farmy, 200k %, ale tam to už jde také hodně dolů