Swordfish
25.10.2021 19:26
↩
@Tomáš
dydx se mi líbí, jedu ho hodně, ale ten funding je tam kurva drahý, když občas to je klidně čtvrt procenta za den ... poplatek za order neřeším, ten beru, že se vrátí (nebo alespoň z části refunduje) v odměnách
takovy perpetuum mobile
(upraveno)
Tomáš
25.10.2021 19:29
↩
@Swordfish
takovy perpetuum mobile
to bylo při epoše 0 (nebyl jsme) a epoše 1 (naskočil jsem v půlce a hodně opatrně) ... teď když už jsem to jel ve velkém a byl připraven, tak už je tam tolik lidí a tak velké objemy, že stejně dostanu skoro 💩
Swordfish
25.10.2021 19:32
↩
@Tomáš
to bylo při epoše 0 (nebyl jsme) a epoše 1 (naskočil jsem v půlce a hodně opatrně) ... teď když už jsem to jel ve velkém a byl připraven, tak už je tam tolik lidí a tak velké objemy, že stejně dostanu skoro 💩
A vysvetleni pro debily, neresim KYC. Je to v necem vyhodnejsi nez Binance ?
Tomáš
25.10.2021 19:34
↩
@Swordfish
A vysvetleni pro debily, neresim KYC. Je to v necem vyhodnejsi nez Binance ?
z ekonomického hlediska pohledem poplatků, kdy na binance máš limit order v páru s BUSD zdarma a margin za asi 15% to výhodnější není v tomto pohledu ze strany poplatků
(upraveno)
🍪 1
Swordfish
25.10.2021 19:34
uz tedy mlcim, dekuji za vysvetleni vsech epickych vyhod toho famozniho projektu
(upraveno)
MirekH
25.10.2021 19:59
Však KYC tier 1 na FTX je defakto taky bez KYC, tam můžeš zadat co chceš (jméno, příjmení) a zaregistrovat to na SIMku z trafiky, kterou dám do teelfonu, co si koupím v podchodu v metru 😄
👍 2
Dydx je fajn, ale nováčky na trading, co chtějí rozfofrovat 100$ bych tam asi neposílal
Tomáš
25.10.2021 20:01
↩
@MirekH
Dydx je fajn, ale nováčky na trading, co chtějí rozfofrovat 100$ bych tam asi neposílal
tam až když chceš projebat tak 10K usd a víc, to máš pravdu 😄
Swordfish
25.10.2021 20:01
↩
@Tomáš
tam až když chceš projebat tak 10K usd a víc, to máš pravdu 😄
se mi libi jak traderi oznacuji pojem samotneho tradovani jako "projebani"
MirekH
25.10.2021 20:01
Centralized / decentralized je pro mě sice veliký faktor, ale trading je pro mě zatím výjímka. Mám rád rozhraní Binance futures nebo perpetual na FTX, trade si otevřu klidně na hajzlu. Dydx má ještě čas, ač jsem se to loni snažil chvilku používat, což se nakonec ukázalo jako dobrý nápad 😄
Tomáš
25.10.2021 20:02
↩
@Swordfish
se mi libi jak traderi oznacuji pojem samotneho tradovani jako "projebani"
nejsem trader ... já o to tak akorát právě přijdu a pak musím vymýšlet různé work around metody a ojebávky, jak si snížit ztráty 😄
teď jsem si udělal export funding poplatků na dydx a udělalo se mi z toho tak akorát na blití 😄
Swordfish
25.10.2021 20:04
tak proc to delas ? mas rad sebe trestani ?
prece delam to, co umim a nejlepe se ziskem
Tomáš
25.10.2021 20:06
taky se tradingu snažím vyhýbat, jen občas pevná vůle chybí, chvilička zaváhání ... však to jistě znáš 😄
Swordfish
25.10.2021 20:06
ja netraduji
delam stradegicke obchody
Tomassino
25.10.2021 20:06
:)
💋 1
Tomáš
25.10.2021 20:07
OK, ale tak procentuálně ten funding až tak šílený není, jen jsou tam chvilkové spiky ... BTC mám například otevřen skoro nonstop a průměr je tam asi 36% ročně, ETH kratší čas, ale tam mi to vychází 37% ročně
Swordfish
25.10.2021 20:08
37% rocne je velmi smutne 😦
ale promin, jsem greedy curak
💯 1
Tomáš
25.10.2021 20:09
Binance má margin BUSD 14.60% a maker order zdarma ... takže v tomto pohledu i tak vítězí (čistě ekonomicky nákladovostí)
tree 木
25.10.2021 20:09
↩
@MirekH
Dydx je fajn, ale nováčky na trading, co chtějí rozfofrovat 100$ bych tam asi neposílal
Novacky co chteji rozfofrovat $100 bych neposilal ani na zadnou kryptoburzu.. na to staci Revolut
nebo robinhood, bux atp
Tomáš
25.10.2021 20:11
↩
@Swordfish
37% rocne je velmi smutne 😦
souhlasím 😄 ... taky bych ty funding poplatky raději utratil nějak jinak 😄 ... ale aspoň v tuhle chvíli to pořád kompenzoval trading reward, nicméně asi ještě v omezené míře zkusím epochu 3 a pak už jen short-term daily trady, žádné nonstop otevřené pozice a cílená snaha o získání rewardu
tree 木
25.10.2021 20:12
za me ten funding na ETH je naprosto okej, na to ze je to DEX
MirekH
25.10.2021 20:13
<@!397625533283958787> super přehled
MirekH
25.10.2021 20:13
tree 木
25.10.2021 20:15
jeste je toho, tech prehledu je vic
https://www.bybt.com/FundingRate
https://www.bybt.com/FundingRate
Tomáš
25.10.2021 20:16
↩
@tree 木
(attachment)
nerozumím co to je za čísla, ty se v tom vyznáš? ... to jsou čísla za short ETH/BTC a podobně?
tree 木
25.10.2021 20:16
↩
@Tomáš
nerozumím co to je za čísla, ty se v tom vyznáš? ... to jsou čísla za short ETH/BTC a podobně?
Funding rates
to je ten "urok" ktery platis kdyz mas otevreny long nebo short
Je to mechanismus jak se perpetual kontrakty snazi drzet cenu blizko spotovy ceny. Kdyz je cena niz tak longy plati shorty a naopak
👍 1
Tomáš
25.10.2021 20:19
↩
@tree 木
to je ten "urok" ktery platis kdyz mas otevreny long nebo short
na perpetuals je to tedy možná jinak, ale jinak na marginu je na binance na long (půjčení dolaru a otevření pozice) na busd 14.60% a je jedno co z toho kupuješ (takže 0.00166666666)
tree 木
25.10.2021 20:20
margin je neco jinyho. To je vetsinou klasicka napakovana pujcka
Tomáš
25.10.2021 20:20
↩
@tree 木
Je to mechanismus jak se perpetual kontrakty snazi drzet cenu blizko spotovy ceny. Kdyz je cena niz tak longy plati shorty a naopak
jasný, tomu já rozumím ... na dydx mám "omylem" otevřen jeden short (nevšiml jsem si, že buy order se vyplnil jen částečně a rovnou jsem nastavil sell order na plný počet kusů) a už jsem tam díky tomu asi 1,6% získal z fundingu (ikdyž pozice je -40% 😄 )
tree 木
25.10.2021 20:20
U perpetuals nemas zadnej podkladovej asset (resp jen jednu stranu), je to ciste virtualni market
(upraveno)
Tomáš
25.10.2021 20:20
↩
@tree 木
margin je neco jinyho. To je vetsinou klasicka napakovana pujcka
chápu, koukám na špatný čísla na binance
Swordfish
25.10.2021 20:21
↩
@tree 木
(attachment)
BitMEX !!!! 😄
tree 木
25.10.2021 20:21
btw, Na funding rates se da dobre vydelavat
proto tyhle tabulky existujou
Swordfish
25.10.2021 20:21
proc pouzivat sracky, kdyz jde pouzivat nejvetsi sracka 😄
Tomáš
25.10.2021 20:21
já perpetual moc neznám, jen právě dydx a maličko ftx
Tomáš
25.10.2021 20:22
↩
@tree 木
btw, Na funding rates se da dobre vydelavat
otevřít long a stejný objem short na jiných místech a "těžit" rozdíl ve funding rate?
tree 木
25.10.2021 20:22
↩
@Tomáš
já perpetual moc neznám, jen právě dydx a maličko ftx
psal jsi ze platis 36-37% na funding, to ale neplatis burze ale lidem co maji otevreny short 🙂 tem teda 36-37% pribejva
🤔 1
tree 木
25.10.2021 20:22
↩
@Tomáš
otevřít long a stejný objem short na jiných místech a "těžit" rozdíl ve funding rate?
jo
Tomáš
25.10.2021 20:23
na to by musely být připravené prostředky na více místech a velké objemy, aby to bylo zajímavé ... tyhle hrátky s úrokovou diferencí jsem dělal na cake, kdy půjčení bylo za 20% a staking za 300% ... to šlo dělat i jen s mým objemem 😄
tree 木
25.10.2021 20:23
jojo, je to veda, ale je to zajimavej zpusob kterej moc lidi nezna
👍 1
MaX
25.10.2021 20:25
nechcete někdo utnout toho vladana v <#767649784533876798> ? 🙂
tree 木
25.10.2021 20:25
<@!300239408286924801> zabanovano 👍
👍 3
asi nejakej malware, zvlastni
Tomáš
25.10.2021 20:28
↩
@tree 木
jojo, je to veda, ale je to zajimavej zpusob kterej moc lidi nezna
jasný, přináší to nové možnosti, ale osobně o tom vím, jen jsem to nestudoval podrobněji, protože si myslím, že je to zatím mimo mojí ligu 😄 ... ikdyž ono možná nějaká páka x20 tomu dává jiné rozměry, nicméně na to jsem zas velký srab 😄
Swordfish
25.10.2021 20:28
Tibika
25.10.2021 23:59
<@712019562152853586> hele, jak si potom vyriesil ten trezor? Mozno si to pisal, len mi to uslo …
Enter.Yourname
26.10.2021 03:52
↩
@tree 木
jojo, je to veda, ale je to zajimavej zpusob kterej moc lidi nezna
o tom bych se rád dozvěděl víc, nějakej tip na zdroj, video... dík.
tree 木
26.10.2021 04:09
↩
@Enter.Yourname
o tom bych se rád dozvěděl víc, nějakej tip na zdroj, video... dík.
Enter.Yourname
26.10.2021 04:17
↩
@tree 木
https://medium.com/derivadex/what-is-the-funding-rate-for-perpetual-swaps-a0335c4228a9
https://newsletter.banklesshq.com/p/how-to-make-bank-off-the-funding
https://newsletter.banklesshq.com/p/how-to-make-bank-off-the-funding
Dík, budu tomu muset obětovat jeden víkend, abych do toho víc proniknul, začalo mě to fakt zájímat - to bude možná tim, že zatim sem v plusu, až na tom pořádně promrdám, tak se samozřejmě začnu naplno věnovat něčemu jinýmu 🙂
Tomáš
26.10.2021 04:44
jinak dnes končí epocha na dydx v 17:00 našeho času a začíná okamžitě další trvající do 23.11. ... odměny za aktuální epochu budou ke claimnutí za týden
⏲️ 1
👍 2
Tomassino
26.10.2021 07:15
je reálný, že budou ke konci období extrémní obchody, že by to způsobilo volatilitu i mimo dydx?
Tomáš
26.10.2021 07:17
asi moc ne, reálně by to mohlo lítat jen na dydx, ale že by to ovlivnilo jiné burzy si nemyslím
Deleted User
26.10.2021 07:17
↩
@Tomáš
jinak dnes končí epocha na dydx v 17:00 našeho času a začíná okamžitě další trvající do 23.11. ... odměny za aktuální epochu budou ke claimnutí za týden
vies to popisat alebo kde to je popisane?
tree 木
26.10.2021 07:23
↩
@Deleted User
vies to popisat alebo kde to je popisane?
Deleted User
26.10.2021 07:25
dik
tree 木
26.10.2021 07:25
↩
@Tomassino
je reálný, že budou ke konci období extrémní obchody, že by to způsobilo volatilitu i mimo dydx?
dydx je perpetual, tam zadny coiny nejsou... takze jedine ze by boti na dalsich burzach nejak korigovali cenu prave podle dydx, coz je relativne hodne malo pravdepodobny, vzhledem k tomu ze je to prave perpetual a navic dex
oni se asi perpetual maker boti taky budou korigovat podle ostatnich perpetualu.. ale predpokladam ze tam bude mnohem mensi vaha nez u treba u spotu
(upraveno)
👍 4
Swordfish
26.10.2021 07:36
Uz se z toho asi pobleju. Dokaze mi nekdo fundovane vysvetlit, proc transakci poslane z metamasku trva treba minutu, nez je vubec v mempoolu ?
Transakce mi projde za par sekund, ale nez se dostane do mempoolu, tak je to doba, ze takhle projebavam denne stovky $ kdyz delam operace na uniswapu.
Zase 300$ v kunde.
Je to tim, ze nezvlada infura, jakozto poskytoval pro metamask ?
Swordfish
26.10.2021 07:51
Tak ju, vyreseno pouzitim jineho providera nez infura.
Dekuji vsem za odpovedi.
masakr, na infuru klidne 1minutu
ted instant 😄
Tomassino
26.10.2021 07:56
To je ovšem drahej masakr. Takže vyřešeno? Wow
tree 木
26.10.2021 08:20
jj infura
nejlepsi pouzivat vlasni full node 😉
tady je seznam alternativnich verejnych node
https://ethereumnodes.com/
https://ethereumnodes.com/
tree 木
26.10.2021 08:24
↩
@Swordfish
Transakce mi projde za par sekund, ale nez se dostane do mempoolu, tak je to doba, ze takhle projebavam denne stovky $ kdyz delam operace na uniswapu.
pro tebe bude Flashbot Protect jak delany... zkratka hnat to pres MEV. Bude to spolehlivejsi, bez sendvicu a bez placeni poplatku za failed transakce
Swordfish
26.10.2021 08:45
sel jsem na pokt
Swordfish
26.10.2021 08:46
↩
@tree 木
pro tebe bude Flashbot Protect jak delany... zkratka hnat to pres MEV. Bude to spolehlivejsi, bez sendvicu a bez placeni poplatku za failed transakce
proc se o tom dozvidam az ted? tisice $ bych mel doma 😄
mozna zacnu to ethereum mit zase rad
Deleted User
26.10.2021 08:55
v sekcii dane mi na to nikto neodpovedal skusim tu 🙂
ahojte toto mam na kucoine: You can export CSV data for up to 100 days. to znamena ze neuchovavaju starsie tranzakcie? ked chcem realne danit ako ziskam udaje
pokial burza neuklada tieto data je to realne vidiet na blockchaine?
myslim ked zmenim crypto za crypto
ci tieto udaje sa drzia len v udajoch burzy? a moje crypto co predavam sa dostane do nejakeho poolu burzy??
ahojte toto mam na kucoine: You can export CSV data for up to 100 days. to znamena ze neuchovavaju starsie tranzakcie? ked chcem realne danit ako ziskam udaje
pokial burza neuklada tieto data je to realne vidiet na blockchaine?
myslim ked zmenim crypto za crypto
ci tieto udaje sa drzia len v udajoch burzy? a moje crypto co predavam sa dostane do nejakeho poolu burzy??
Roonwild
26.10.2021 09:42
↩
@Deleted User
v sekcii dane mi na to nikto neodpovedal skusim tu 🙂
ahojte toto mam na kucoine: You can export CSV data for up to 100 days. to znamena ze neuchovavaju starsie tranzakcie? ked chcem realne danit ako ziskam udaje
pokial burza neuklada tieto data je to realne vidiet na blockchaine?
myslim ked zmenim crypto za crypto
ci tieto udaje sa drzia len v udajoch burzy? a moje crypto co predavam sa dostane do nejakeho poolu burzy??
ahojte toto mam na kucoine: You can export CSV data for up to 100 days. to znamena ze neuchovavaju starsie tranzakcie? ked chcem realne danit ako ziskam udaje
pokial burza neuklada tieto data je to realne vidiet na blockchaine?
myslim ked zmenim crypto za crypto
ci tieto udaje sa drzia len v udajoch burzy? a moje crypto co predavam sa dostane do nejakeho poolu burzy??
Burza uchovává všechny informace a na vyžádání poskytne součinnost takže na to bych moc nespoléhal.
Deleted User
26.10.2021 09:46
len si ich ja neveim stiahnut ak su starsie ako 100 dni
Roonwild
26.10.2021 09:48
Krypto držím mimo centralizované burzy a pokud chci vybrat tak pošlu nejlépe stable a pak vyberu fiat vše v jeden den takže zisk 0
Pokud jsi trader tak je na to software který ti monitoruje transakce a vypočte daně 😂
Deleted User
26.10.2021 09:50
nie som trader to mi nejde
len som si chcel stiahnut daky report z kucoinu a je tam len 100 dni a teraz nemam starsie tranzakcie tak neviem ako to riesit
<@!672035199441305600> ty mozes povolit alebo zakazat na youtube dake reklamy? 😄 akurat mi na tvojom videu skocila odnoz cmolika
GiSo
26.10.2021 09:56
Může mi prosím někdo říct, jaký je osvědčený návod na hledání kabelů ve zdi?
Nerad bych si po bourání koupelny zopakoval ještě bourání vedlejší místnosti 🚽
Deleted User
26.10.2021 09:57
no su tie tooly na to ale to nieje az taka garancia
KryptoVláďa
26.10.2021 09:57
↩
@Deleted User
<@!672035199441305600> ty mozes povolit alebo zakazat na youtube dake reklamy? 😄 akurat mi na tvojom videu skocila odnoz cmolika
asi to nejak jde, jen jsem se tim jeste nezvlad prohrabat
GiSo
26.10.2021 09:59
Přesně tenhle jsem měl půjčený a píská mi celý byt.
A než se zeptáš. Ne, nebydlím v betonovém bunkru s roxory ve zdech. 😂 Klasická cihla.
A než se zeptáš. Ne, nebydlím v betonovém bunkru s roxory ve zdech. 😂 Klasická cihla.
Deleted User
26.10.2021 09:59
mne to pipalo hoc kde hlavne ak mas aj dake roxory v stene ale je tam moznost aj ze to detekuje elektiku tak staci aby tie kable boli v prevadzke a malo by to byt ok
no skusal si aj to stou elektrikou?
GiSo
26.10.2021 10:00
↩
@Deleted User
no skusal si aj to stou elektrikou?
Jo. Stejně jsem nic nepoznal.
Naštěstí jsem nikde nic nenavrtal. Až dneska v koupelně, kde jsem byl přesvědčený, že kabel nebude 😂
Naštěstí jsem nikde nic nenavrtal. Až dneska v koupelně, kde jsem byl přesvědčený, že kabel nebude 😂