# pokec
184671 zpráv • strana 1127/1847
Deleted User 20.10.2021 16:05
Ahojte vie mi niekto poradit? ked kupim usdt na binance s KYC a poslem si ho na kucoin kde nemam KYC, tak je to automaticky spete s mojou osobou a som teoreticky dohladatelny a su vidno aj vsetky moje tranzakcie ktore urobim? cize mi vznika aj danova povinnost?
(upraveno)
Hansss 20.10.2021 16:14
@Deleted User Ahojte vie mi niekto poradit? ked kupim usdt na binance s KYC a poslem si ho na kucoin kde nemam KYC, tak je to automaticky spete s mojou osobou a som teoreticky dohladatelny a su vidno aj vsetky moje tranzakcie ktore urobim? cize mi vznika aj danova povinnost?
1. daňová povinnost Ti nevzniká tím, že jsi dohledatelný. 🙂 2. automaticky to spojené s Tebou není. 3. teoreticky jsi dohledatelný a všechny Tvoje transakce 4. většina neřeší vstup a transakce na kryptu, ale případný výstup
(upraveno)
KryptoVláďa 20.10.2021 16:16
@Deleted User Ahojte vie mi niekto poradit? ked kupim usdt na binance s KYC a poslem si ho na kucoin kde nemam KYC, tak je to automaticky spete s mojou osobou a som teoreticky dohladatelny a su vidno aj vsetky moje tranzakcie ktore urobim? cize mi vznika aj danova povinnost?
Kdyz budou chtit, najdou
Deleted User 20.10.2021 16:18
mne ide skor o tu anonymitu a ked som zacinal s cryptom tak som o tom prd vedel a hrdo som nakupil cez binance a coinbase s KYC, casom som sa dozvedel o tom viac tak teraz ci to vsetko vybrat a ist anonymnou cestou alebo sa na ten burze bez KYC stracam, som skor hodler ako traider cize dane mi az tak nevadi predavat budem az ked nebude tu 33% odovd do statu
Hansss 20.10.2021 16:22
@Deleted User mne ide skor o tu anonymitu a ked som zacinal s cryptom tak som o tom prd vedel a hrdo som nakupil cez binance a coinbase s KYC, casom som sa dozvedel o tom viac tak teraz ci to vsetko vybrat a ist anonymnou cestou alebo sa na ten burze bez KYC stracam, som skor hodler ako traider cize dane mi az tak nevadi predavat budem az ked nebude tu 33% odovd do statu
Otázka zní, proč by měly chtít se o Tebe zajímat. Odpověz si sám a pak je ti známa odpověď i v souvislosti s mou předchozí odpovědí. Nikdo neřeší transakce, ale případný výstup. Přečti vlákno Daně, je to tam stále dokola.
Swordfish 20.10.2021 16:26
🦠
KryptoVláďa 20.10.2021 16:28
@Swordfish 🦠
Prodano?
Luboš 20.10.2021 16:32
Tak jsem dnes zavřel longy 😋
Swordfish 20.10.2021 16:35
<:kek:872079105607233557>
Swordfish 20.10.2021 16:45
KryptoVláďa 20.10.2021 16:46
Prodano?
Swordfish 20.10.2021 16:49
Celej den mám prcka a jsem v tahu. Teď sedím na záchodě a je to moje první dnešní pauza.
Takže neprodáno
Snad to do 20h vydrží.
Tomu tolik nevěříte?
venca Tol 20.10.2021 16:57
Já věřím, do 20hod vydržím 😂
Hansss 20.10.2021 16:58
Já už jsem na toaletě byl, do 20.00 bych nevydržel. 🙂
😅 1
KryptoVláďa 20.10.2021 17:06
Kde mate limitku na pullback?
Plastex 20.10.2021 17:06
62:-)
KryptoVláďa 20.10.2021 17:06
Mydlim eth. Zlutaks nelonguju
<@831379731734855720> ?
Plastex 20.10.2021 17:08
Tam sem jeste nedaval ale neco pod 3900 to bude 🙂
skipy 20.10.2021 17:15
3900 by bylo fajn, ale asi to bude chtít více vagonku, ať nám to neuteče
Tibika 20.10.2021 17:58
@Tomáš tuhle funkci prohlížeče nepoužívám, ale neukládá náhodou rovnou to vygenerované heslo do své paměti, že ho pak předvyplní při příštím přihlašování? ... to by se z toho prohlížeče s admin právy na počítač mělo dát vytáhnout ne?
Jj presne to som chcel povedat. Ze ak to ponukol browser, tak by si to mal zapamatat a je sanca to vytiahnut
<@744861727367102464> <@712019562152853586>
Ale tiez to nepouzivam, tak neviem kde hladat ten password manager. No pokud je to ono, tak to je jednoduche googlenie …
Tomáš 20.10.2021 18:01
@Tibika Ale tiez to nepouzivam, tak neviem kde hladat ten password manager. No pokud je to ono, tak to je jednoduche googlenie …
já teda jedu v chromu, ty hesla mi to generuje a nabízí a pak by to mělo být přímo v nastavení - automatická vyplňování - hesla ... a podle sloupce web dohledat a zkoušet všechny uložené možnosti
Tibika 20.10.2021 18:02
@Tomáš já teda jedu v chromu, ty hesla mi to generuje a nabízí a pak by to mělo být přímo v nastavení - automatická vyplňování - hesla ... a podle sloupce web dohledat a zkoušet všechny uložené možnosti
Jj jako navod z hlavy nedam, ale princip je jasny 😄
Tibika 20.10.2021 18:06
@Hansss Otázka zní, proč by měly chtít se o Tebe zajímat. Odpověz si sám a pak je ti známa odpověď i v souvislosti s mou předchozí odpovědí. Nikdo neřeší transakce, ale případný výstup. Přečti vlákno Daně, je to tam stále dokola.
Tak na SVK je to myslim prave o tom, ze musis vykazat zisk z kazdej transakcie. A na CZ myslim tiez.
Ja teda neviem nakolko ktora burza bonzuje domacemu financaku, ale ak maju podpisane tie medzinarodne reporting standardy, tak by default bonzuju.

No suhlasim s tym, ze na zaciatku ich bude zaujimat len vystup do fiatu.
Otazka je nakolko je financak ochotny sa v tom hrabat aj do minulosti … zatial asi moc nie .. zatial …
Tomáš 20.10.2021 18:08
dydx má výpadky ... to bude "veselý" konec epochy
Hansss 20.10.2021 18:26
@Tibika Tak na SVK je to myslim prave o tom, ze musis vykazat zisk z kazdej transakcie. A na CZ myslim tiez.
Ja teda neviem nakolko ktora burza bonzuje domacemu financaku, ale ak maju podpisane tie medzinarodne reporting standardy, tak by default bonzuju.

No suhlasim s tym, ze na zaciatku ich bude zaujimat len vystup do fiatu.
Otazka je nakolko je financak ochotny sa v tom hrabat aj do minulosti … zatial asi moc nie .. zatial …
Nehrabe a v nejbližší době to nemá ani v plánu. A to ani v ČR a ani v SR. A nevěřím že zpětně bude.
Swordfish 20.10.2021 18:27
Nove zakony myslim nemuzou platit zpetne.
KryptoVláďa 20.10.2021 18:28
@Swordfish Nove zakony myslim nemuzou platit zpetne.
Uz?
(upraveno)
Swordfish 20.10.2021 18:28
Mam to cely prodat ?
😄
Tomassino 20.10.2021 18:30
Dneska je pěknej den co :)
Swordfish 20.10.2021 18:31
ether jeste nezacal vycucavat ostatni alty
Tibika 20.10.2021 18:31
<@441554612957216799> <@!403204367345254402> Zakony uz su ready. A kontrola z financaku sa moze divat X rokov dozadu.. keby ich chytil nejaky rapel, tak je to v prdeli …
Ja som sa nedavno stahoval pod iny financak a zacali mi chodit listy jak mam nieco historicky spatne ..😅

Na druhej strane, ked to ma ist pekne po poriadku, tak prvi na rade budu ludia, co nepriznavaju dividendy a predaje akcii pod 1 rok … no casom kludne pride aj na nas .. netreba to podcenovat
Swordfish 20.10.2021 18:34
<:kunda:832259749009293373>
mcbp:831837184260571196 2 💩 2
mam dneska vino, treba nastanou nejaky radikalni rozhodnuti 😄
Hansss 20.10.2021 18:39
@Tibika <@441554612957216799> <@!403204367345254402> Zakony uz su ready. A kontrola z financaku sa moze divat X rokov dozadu.. keby ich chytil nejaky rapel, tak je to v prdeli …
Ja som sa nedavno stahoval pod iny financak a zacali mi chodit listy jak mam nieco historicky spatne ..😅

Na druhej strane, ked to ma ist pekne po poriadku, tak prvi na rade budu ludia, co nepriznavaju dividendy a predaje akcii pod 1 rok … no casom kludne pride aj na nas .. netreba to podcenovat
stojím si za tím, že v současné době to nikdo neřeší a v nejbližší době řešit ani nebude. Proto se Mickopa ptal, zda má FÚ důvod se o něj zajímat. Třeba je to známý youtuber, známý politik,..... a dle odpovědi si může odpověděť i na daně z krpyta. FÚ trading nezajímá. V případné následné vytažení do FIAT, ano, tam může být problém. Ale to jsme někde jinde. Je potřeba nespojit minulost s přítomností, resp. s budoucností. A závěrem doplním, představ si, že jsi úředník na FÚ a máš zkontrolovat <@!403204367345254402> . To se nech raději přeložit.
🤣 1
Swordfish 20.10.2021 18:39
😄
Tibika 20.10.2021 18:42
No taky nejaky iniciativmy blbec by si mohol pochutnat … 😄
Swordfish 20.10.2021 18:42
Ze by na tom udelal karieru ? 😄
🤣 1
Hansss 20.10.2021 18:44
Dokud jsi v tom pro ně virtuálním prostředí, je jim fuk, zda máš 1, 10 či 100 ETH. A v případě výstupu do FIAT to je potřeba udělat tak, aby Tě nikdo nemohl spojit s předchozími transakcemi. Nikdo nebude iniciativně dotazovat se na všechny možné burzy. Jedno české přísloví říká, "nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko".
Swordfish 20.10.2021 18:45
no jeste je tu tornado, ale to se vyplati pri vetsich castkach. uz jen ta operace s tornadem je draha
Tibika 20.10.2021 18:45
Inak, to mi pripomina ked sa u nas zavadzala 50ka na cestach

… den predtym policajny prezident v radiu: “samozrejme ze nebudeme vodicov postihovat za par km nad limit, predsa je to este novinka a blablabla”

O chvilu na to, titulky v novinach “siel som 53 a dostal som pokutu” “pokuta za prekrocenie 50ky” .. 😂😂
KryptoVláďa 20.10.2021 18:46
Ja anonymizuju pres zk.money
Tibika 20.10.2021 18:49
<@441554612957216799> chapem, ale skor zastavam nazor, ze ked ti niekto zaklope na dvere s dokladmi o tom, ze si niekde na burze nakupil eth, previedol si si na adresu, tocil na dexoch a potom to niekde zmizlo na L2 alebo v tornade a oni chcu vediet kde to mas teraz, inak mas problem, tak uz bude neskoro …
Dufam, ze dramatizujem … aj ja mam takto “zahladene” nejake stopy, ale ta KYC stopa tam uz je … a uz to je IMHO spatne
Swordfish 20.10.2021 18:49
@Tibika <@441554612957216799> chapem, ale skor zastavam nazor, ze ked ti niekto zaklope na dvere s dokladmi o tom, ze si niekde na burze nakupil eth, previedol si si na adresu, tocil na dexoch a potom to niekde zmizlo na L2 alebo v tornade a oni chcu vediet kde to mas teraz, inak mas problem, tak uz bude neskoro …
Dufam, ze dramatizujem … aj ja mam takto “zahladene” nejake stopy, ale ta KYC stopa tam uz je … a uz to je IMHO spatne
penize mi na L2 ukradly, konec
ukazu na jeden ze spousty hacku 😄
Tibika 20.10.2021 18:50
Lost my BTC in a boating accident .. to jako jo …

Ale stat tvoje straty nezaujimaju. Len tvoje zisky 😄
Swordfish 20.10.2021 18:50
neexistuji
Tibika 20.10.2021 18:50
A led si len FO, tak si to ani nezuctujes proti sebe 😄
Swordfish 20.10.2021 18:51
krypto penize mi poslal nejaky Abdulach Mojchunta z Andalusie
Tibika 20.10.2021 18:51
Kundy su to a na to by sme nemali zabudat 😄 aj ked mozno pomaly a neefektivne pracujuce kundy .. ale zato kundy .. a poriadne
Swordfish 20.10.2021 18:51
ozval jsem se mu na mail, takovy ty co chodi
😅 1
Swordfish 20.10.2021 18:57
koukam ze HEX se vydal spatnym smerem
Swordfish 20.10.2021 19:07
pro odreagovani od krypta
prosim nezkoumat co to je za auto, NUTNOST OTEVRIT !!!
Plastex 20.10.2021 19:13
@Swordfish prosim nezkoumat co to je za auto, NUTNOST OTEVRIT !!!
To je tvoje auto? 😄
Swordfish 20.10.2021 19:23
@Plastex To je tvoje auto? 😄
neee, takhle kreativni nejsem, bohuzel 😄
Swordfish 20.10.2021 19:36
pumpa se zastavila
i na altech
Swordfish 20.10.2021 19:43
no a ted bud up nebo down, side se mi nezda
Mirku pojd mi hop 🙂
MirekH 20.10.2021 19:43
@Swordfish penize mi na L2 ukradly, konec
Asi tak, pokud budeš chytrej tak to zamaskovat zvládneš, jen si pak musíš hlídat aby se ti to zase někde nevrátilo zpět a nespojilo s tvou adresou a také ti to nesmí krást každou druhou neděli 😄
MirekH 20.10.2021 19:45
@Swordfish no a ted bud up nebo down, side se mi nezda
mám stále nákupky na 26tis takže určitě down, Mirek H gap se musí vyplnit 😄
Swordfish 20.10.2021 19:45
@MirekH mám stále nákupky na 26tis takže určitě down, Mirek H gap se musí vyplnit 😄
26k btc ?
tak zadany order nikoho neurazi
kazdy mame ruzne sny 😄
MirekH 20.10.2021 19:46
Kecám, už tam nejsou, ale byly tam a zůstaly nevyplněny, klidně je tam zase přidám 😄
Každopádně trhy up, S&P500 proráží ATH, uvidíme
Swordfish 20.10.2021 19:47
to etf se mio zda bulish, ale uz to zase muze byt davno promitnute v cene
MirekH 20.10.2021 19:47
Ale tak nějak mi chybí nějaký flashcrash, už tu dlouho nebyl, něco by mohlo přijít
🍉 1
Swordfish 20.10.2021 19:48
@MirekH Ale tak nějak mi chybí nějaký flashcrash, už tu dlouho nebyl, něco by mohlo přijít
tam to chce chytit tu spravnou burzu kde to rupne nejvic
MirekH 20.10.2021 19:48
Já si pořád šoupu nákupy na 20% korekci, jednou to přijde. Chytal jsem je i na jaře
<@!403204367345254402> kraken je na to dobrej
tam ale raději bez páky
Swordfish 20.10.2021 19:49
kraken jsem nikdy nemel rad, v roce 2017 byl doslova nechutnej
ale byly tam ty flashcrashe, to mas pravdu
je pravda ze etf nam posouva cenu up, ale to jsou vsechno jen spekulace nad nicim
cely futures je na picu
MirekH 20.10.2021 19:51
Burza Kraken je k zblití, zrovna jsem to s <@!672035199441305600> teď probírali, UI jak když to měl někdo za úkol spíchnout o veliký přestávce
Swordfish 20.10.2021 19:51
takhle se za par let bude tocit na futures vic btc nez kolik jich fyzicky existuje 😄
Swordfish 20.10.2021 19:51
@MirekH Burza Kraken je k zblití, zrovna jsem to s <@!672035199441305600> teď probírali, UI jak když to měl někdo za úkol spíchnout o veliký přestávce
takze se to nezmenilo 😄
MirekH 20.10.2021 19:52
<@!403204367345254402> také si myslím, reálných je sice 21 mil max, ale to nikoho zajímat nebude, papírových BTC na spekul se natáhne kolik je potřeba
👍 1
A tyhle "vymyšlený" pak ovlivní hodnotu reálných
MirekH 20.10.2021 19:53
@Swordfish takze se to nezmenilo 😄
vůbec
Swordfish 20.10.2021 19:53
@MirekH A tyhle "vymyšlený" pak ovlivní hodnotu reálných
presne, je to blby, protoze nemuzes vubec sledovat indikatory trhu, kdyz to ovlivnuje trh uplne mimo
vypada to, ze se uz mozna brzo stane z krypto sveta dalsi odnoz wallstreetu, a tam uz pojedeme jenom na vlne 😦
👍 1
spekulace na spekulaci 😵
MirekH 20.10.2021 19:55
Kdyby ty fundamenty lidem nebyly u prdele tak nekupujou a nespekulujou na psech a podobných shitech. Třeba se to jindy změní, ale teď v roce 2021 jen většina množí fiat a je jim jedno zda je to pes nebo papírový btc, který nemá žádnou oporu v podkladovém aktivu
Swordfish 20.10.2021 19:56
@MirekH Kdyby ty fundamenty lidem nebyly u prdele tak nekupujou a nespekulujou na psech a podobných shitech. Třeba se to jindy změní, ale teď v roce 2021 jen většina množí fiat a je jim jedno zda je to pes nebo papírový btc, který nemá žádnou oporu v podkladovém aktivu
A divis se? Lidi jsou v nejistote. Pandemie -> Inflace -> Nedostatek vseho.
MirekH 20.10.2021 19:57
<@!403204367345254402> nedivím, stala se z toho jedna veliká hra. Kdo jí nehraje tak prohrává, kdo jí hraje a neumí tak taky
Swordfish 20.10.2021 19:57
Cejtim dotcom bublinu 😄
Akorat kdy praskne? Jestli tento rok, nebo to vygraduje za dalsich 5-10let ?
MirekH 20.10.2021 19:58
Vázat fiat na něco skutečného není IN a dokud se to řádně nevyjebe tak ani nebude
On by to pak už nebyl fiat, že 😄
Swordfish 20.10.2021 19:58
Fiat je prezitek.