# pokec
184672 zpráv • strana 138/1847
pink&deviant 07.07.2025 08:35
@JanHonza Důkaz, že toho i Chia moc nevíš a že se na ni díváš jako 99% lidí.
Takto, mne sa veľmi páči čo robíš, len aby sme vedeli obaja zavčasu vybrať zisky keď to náhodou príde.
Mne sa tvoj fanaticky prístup páči.
Dokonca som zvažoval kúpiť nejaké meme z chia Eco, prípadne nejaké projekty.
Nestíham to
JanHonza 07.07.2025 09:13
@pink&deviant To som ja nepísal.
gpt, tak to jo, taky jsem se několikrát ptal AI a hodně toho neví. Nepříjde to náhodou ale určitě. Za kolik a kdy prodávat? No to bude těžký. Něco prodám ke konci tohoto roku a většinu si nechám do budoucna protože cena poroste. Lidi kteří důkladně sledují Chiu ví své a určitě se nenechají deptat neznalci.
pink&deviant 07.07.2025 09:21
@JanHonza gpt, tak to jo, taky jsem se několikrát ptal AI a hodně toho neví. Nepříjde to náhodou ale určitě. Za kolik a kdy prodávat? No to bude těžký. Něco prodám ke konci tohoto roku a většinu si nechám do budoucna protože cena poroste. Lidi kteří důkladně sledují Chiu ví své a určitě se nenechají deptat neznalci.
To Eco ti urobilo krásne % len je dobré veľa 😏. A volatilita aby sa to vôbec predať dalo.
(upraveno)
JanHonza 07.07.2025 09:38
@pink&deviant Dokonca som zvažoval kúpiť nejaké meme z chia Eco, prípadne nejaké projekty.
Dobré projekty jsou určitě Monkey ZOO (monkeyzoo.net), Farmer Verse (farmerverse.space) a Tang Gang (tanggangchia.com). Je jich určitě víc, ale tyto 3 mi vydělali nejvíce XCH. Po pravdě to už cca půl roku moc nesleduji. Přes 4 roky jsem jen hltal jednu novinku za druhou a sbíral vše co se dalo, teď už jen odpočívám a čekám. Primární token je XCH, kterého mám dost na to, abych byl v poho 🙂
(upraveno)
👀 1
Tomassino 07.07.2025 18:15
a proč je MC #350 ?
Plastex 07.07.2025 19:49
@Tomassino a proč je MC #350 ?
To nevi:-)
CryptoJanko | Nesa 07.07.2025 19:50
@Plastex To nevi:-)
divas se na ni jak 99% lidi 🙂
JanHonza 07.07.2025 20:13
@Plastex To nevi:-)
Zkráceně: Chia získala na rozjezd kapitál. Z tohoto kapitálu financuje veškerý vývoj atd. Tím pádem vybraný kapitál klesá. Chia roky budovala svůj chain takměř v tichosti a neobchodovalo se sní. Po více jak 4 letech vývoje přichází něco o čem vůbec nemáte ponětí, ale naštěstí velcí investoři ano a zanedlouho to uvidíte. Víc tady nemá smysl psát.
CryptoJanko | Nesa 07.07.2025 20:15
@JanHonza Zkráceně: Chia získala na rozjezd kapitál. Z tohoto kapitálu financuje veškerý vývoj atd. Tím pádem vybraný kapitál klesá. Chia roky budovala svůj chain takměř v tichosti a neobchodovalo se sní. Po více jak 4 letech vývoje přichází něco o čem vůbec nemáte ponětí, ale naštěstí velcí investoři ano a zanedlouho to uvidíte. Víc tady nemá smysl psát.
Chces dať nejakú sazku? Vyber si, treba cenu za token, poradie v mcap, nejakého oficiálne partnerstvo bloombergu alebo niekoho z wall street..
JanHonza 07.07.2025 20:29
Já už se vsadil, Chia bude revoluční, držitelé XCH vydělají a vy budete smutní a ještě více frustrovaný 🙂 Je mi jasný, že po 3-4 letech investování do všech těch sraček, které padly už nevěříte ničemu. Taky jsem nacpal spousty peněz do projektů, které se tady s velkou slávou řešili a teď hovno z toho, ale to neznamená, že nevěřím. Jestli opravdu věříte v kryptografii a její budoucnost tak doporučuji neřešit hovna které máte v hlavě díky neúspěchům a zaměřte se na nové technologie o které OPRAVDOVÍ odborníci tvrdí, že je převratná. Pro mě je důležitý projekt a jeho neustálí vývoj, technologie, bezpečnost, potenciál atd. (asi jako u každého investora), neřeším cenu, MC a už vůbec ne z neznalosti hloupé komentáře, pohledy a úsudky.
Pokud bych se mýlil, tak se vám tady všem hluboce omluvím, ale mýlite se vy a omluvit se budete muset hlavně sami sobě.
🤣 2
Tomáš 07.07.2025 20:30
chia patří do <#1350949448737357897> prosím
👍 2
JanHonza 07.07.2025 20:38
Sorry, souhlasím a chápu, ale tam nikdo nechodí 🙂 Nicméně jsem v pokecu četl o všech možných tokenech a projektech, tak jednou za čas to snad neuškodí. Vlastně to začalo dotazem <@403204367345254402> a pak už se to rozjelo 🙂
Plastex 08.07.2025 02:12
@JanHonza Zkráceně: Chia získala na rozjezd kapitál. Z tohoto kapitálu financuje veškerý vývoj atd. Tím pádem vybraný kapitál klesá. Chia roky budovala svůj chain takměř v tichosti a neobchodovalo se sní. Po více jak 4 letech vývoje přichází něco o čem vůbec nemáte ponětí, ale naštěstí velcí investoři ano a zanedlouho to uvidíte. Víc tady nemá smysl psát.
Velci investori musi mit z toho grafu vylozene radost 🙂
JanHonza 08.07.2025 07:13
@Plastex Velci investori musi mit z toho grafu vylozene radost 🙂
Ano mají, nakoupit co nejlevněji je úspěch😉
Plastex 08.07.2025 09:30
@JanHonza Ano mají, nakoupit co nejlevněji je úspěch😉
Koukam ze mas odpoved na vsechno, ani hruzostrasnej graf te neznervozni 🙂
JanHonza 08.07.2025 13:37
@Plastex Koukam ze mas odpoved na vsechno, ani hruzostrasnej graf te neznervozni 🙂
Graf ukazuje pouze to, že se 4 roky čerpaly peníze na vývoj, co je na tom strašného? Vývoj je priorita! Bez investic do vývoje není kvalitní produkt😉
(upraveno)
1
JUDr. Inkognito 09.07.2025 06:30
Mě fascinuje "fanatismus" JanHonzy ale v dobrém. Kdybych chtěl já zahrát takového zarytého příznivce něčeho tak si nedokážu představit, že bych to takhle dokonale dělal. Musí to mít opravdu dobře nastudované.
-
Škoda jen, že dost lidem tady (hlavně těm zkušenějším) projekt Chia spíše připadá jako rugpull projekt tj. spíše než na vývoj se berou peníze do kapes tvůrců kteří mají jen sliby ohledně vývoje.. Snad se pletou vč mě 🙂
💯 1
JanHonza 09.07.2025 09:47
@JUDr. Inkognito Mě fascinuje "fanatismus" JanHonzy ale v dobrém. Kdybych chtěl já zahrát takového zarytého příznivce něčeho tak si nedokážu představit, že bych to takhle dokonale dělal. Musí to mít opravdu dobře nastudované.
-
Škoda jen, že dost lidem tady (hlavně těm zkušenějším) projekt Chia spíše připadá jako rugpull projekt tj. spíše než na vývoj se berou peníze do kapes tvůrců kteří mají jen sliby ohledně vývoje.. Snad se pletou vč mě 🙂
U které kryptoměny můžeš provést obchod u dvou lidí kteří si nedůvěřují tak aby proběhl rychle a hlavně bezpečně a nebylo potřeba třetí strany?
Plastex 09.07.2025 11:28
@JanHonza U které kryptoměny můžeš provést obchod u dvou lidí kteří si nedůvěřují tak aby proběhl rychle a hlavně bezpečně a nebylo potřeba třetí strany?
Treba komodo ktery funguje uz od roku 2016
Btw graf ma podobne hruzostrasnej jako chia, tak se na nej koukni jak to cele s chiou dopadne 🙂
Market cap v topu cca 1,5mld, ted 3,2mil 🙂
Protokol ktery funguje do ted, ale tym asi vytahuje cash aby mohly vyvíjet 😄
pink&deviant 09.07.2025 11:41
@Plastex Treba komodo ktery funguje uz od roku 2016
Raz predstavovali nejaku novinku. V nejakej detskej izbe . Spadla im plachta z okna a spadol im projektor . Taky dvaja típci ako Vitalik 😀
(upraveno)
🤣 1
Plastex 09.07.2025 11:43
@pink&deviant Raz predstavovali nejaku novinku. V nejakej detskej izbe . Spadla im plachta z okna a spadol im projektor . Taky dvaja típci ako Vitalik 😀
Tak asi ty vytahnute prachy nepouzili na kancelar ale na devky, drogy a chlast 🙂 jak typicky ale nedivim se 🙂
pink&deviant 09.07.2025 11:47
@Plastex Tak asi ty vytahnute prachy nepouzili na kancelar ale na devky, drogy a chlast 🙂 jak typicky ale nedivim se 🙂
Veľa vývojárov aj ceo vyhoreli na projektoch. Nie všetci sú scammers. Dali do projektov všetko aj sa zadlžili. Sú poniektorí psychicky úplne v prdeli
JUDr. Inkognito 09.07.2025 12:32
@JanHonza U které kryptoměny můžeš provést obchod u dvou lidí kteří si nedůvěřují tak aby proběhl rychle a hlavně bezpečně a nebylo potřeba třetí strany?
tato hezká funkce jde provést jen s chia tokenem nebo i s stablem?
JanHonza 09.07.2025 12:47
@JUDr. Inkognito tato hezká funkce jde provést jen s chia tokenem nebo i s stablem?
S Chia tokenem, cattokenem a NFT, prostě se vším co je na chainu Chia.
JanHonza 09.07.2025 15:04
@Plastex Treba komodo ktery funguje uz od roku 2016
Koukal jsem na to a jeví se mi to jen jako peněženka. Jak vytvořím nabídku pro P2P obchod?
x.cool 09.07.2025 16:16
Koukam spravne ze je $9.70 za 1 chia ? Nebo sem nekde mimo ?
JUDr. Inkognito 09.07.2025 16:29
@x.cool Koukam spravne ze je $9.70 za 1 chia ? Nebo sem nekde mimo ?
ano 10USD necdlých -60% od začátku roku , pokud chceš nakoupit tak počkej, pak počkej a pak zase počkej a dočkáš se ceny 2USD atd...
x.cool 09.07.2025 18:07
@JUDr. Inkognito ano 10USD necdlých -60% od začátku roku , pokud chceš nakoupit tak počkej, pak počkej a pak zase počkej a dočkáš se ceny 2USD atd...
Nn nakoupit nechci... to přehnané nuceni chia projektu me trochu odradilo. Jen sem se divil ze ma takovou hodnotu . A nekdy me taky pripada ze spis tady pise o tom projektu nejaka AI pac takhle formulovane vety a infa malokdo vyprodukuje. 🤷‍♂️
pink&deviant 09.07.2025 19:48
Prosím vás máte nejaké yt video články, alebo diskusie na tému kedy by mohla prísť alt sezóna? Nejaký katalyzátor
ATH
Swordfish 09.07.2025 21:05
🍹
tree 木 09.07.2025 22:12
@JanHonza Já už se vsadil, Chia bude revoluční, držitelé XCH vydělají a vy budete smutní a ještě více frustrovaný 🙂 Je mi jasný, že po 3-4 letech investování do všech těch sraček, které padly už nevěříte ničemu. Taky jsem nacpal spousty peněz do projektů, které se tady s velkou slávou řešili a teď hovno z toho, ale to neznamená, že nevěřím. Jestli opravdu věříte v kryptografii a její budoucnost tak doporučuji neřešit hovna které máte v hlavě díky neúspěchům a zaměřte se na nové technologie o které OPRAVDOVÍ odborníci tvrdí, že je převratná. Pro mě je důležitý projekt a jeho neustálí vývoj, technologie, bezpečnost, potenciál atd. (asi jako u každého investora), neřeším cenu, MC a už vůbec ne z neznalosti hloupé komentáře, pohledy a úsudky.
> Je mi jasný, že po 3-4 letech investování do všech těch sraček, které padly už nevěříte ničemu.

Doufám že si uvědomuješ že jsi součást toho problému. Ten problém jsou lidi, který najdou nějaký krypto projekt který je jim sympatický (ať už z jakéhokoliv důvodu) a začnou to ostatním tlačit a prodávat jako "převratný projekt", jehož tokeny si každý musí koupit.
JanHonza 09.07.2025 22:15
@x.cool Nn nakoupit nechci... to přehnané nuceni chia projektu me trochu odradilo. Jen sem se divil ze ma takovou hodnotu . A nekdy me taky pripada ze spis tady pise o tom projektu nejaka AI pac takhle formulovane vety a infa malokdo vyprodukuje. 🤷‍♂️
AI Off
tree 木 09.07.2025 22:25
<@859592689987878933> Těžko se mi dešifruje jaké máš motivace, takže předpokládám že dobré. Jsem rád, že sis našel v kryptu svoje místo, že sis našel Chia která tě baví a chceš jí nějak pomoci, najít další fanoušky - to je úžasný a kéž by to dělalo víc lidí, za tohle máš můj obdiv. Jen - zkus místo těhle prázdných frází jako "chia je revoluční" zkusit víc vysvětlovat PROČ a JAK je revoluční.... Každý jsme jiný, máme jiné vidění světa - když je pro tebe něco naprosto zřejmé - neznamená to že je to naprosto zřejmé pro všechny.
tree 木 09.07.2025 22:31
Myslím že osobně nejsem úplně maximalista (ve stylu bitcoin maximalistů), že bych odmítal všechno nové a revoluční (kromě Etherea) - ale přesto revolučnost Chia naprosto nechápu. Ten konsensus co používá a nějaké přístupy jsou určitě velmi zajímavé (o kterých bych chtěl vědět víc!), ale to mi přijde velmi málo na to, abychom mohli kryptoměnu nazývat jako revoluční
(upraveno)
👌 1
tree 木 09.07.2025 22:42
Řeknu to ještě jinak - jeden z důvodu proč lidi naskakují do sraček je protože se dneska frámuje všechno jako revoluční, úžasný, nejbezpečnější, s největším potenciálem.. což vede jenom k tomu že slova ztrácí svůj význam a lidi jsou z toho totálně zmatený. Pokud někdo nestuduje krypto 20 hodin denně tak se v tom těžko může nějak zorientovat a jediné co mu zbývá je věřit tomu co si někde přečtou nebo jim někdo řekne.

Pokud chceme aby krypto jako celek uspělo, musíme nastavit trošku jinou kulturu než je tohle. Bejt víc honest 🙂
tree 木 09.07.2025 23:33
Screen z <#770683680363380776> <@518789876842364958> <@380342686454120449>

Tohle je ultimátní state o týhle komunitě.

Z mýho pohledu se od 2018/2019 kdy jsem začínal se smart-kontraktama nic moc nezměnilo. Pořád mi to přijde stejně fascinující a nadějný. Zkoušel jsem stovky možná tisíce různých projektů, ale těch scamů a průserů jsem měl minimum, většinou to byla čistě moje chyba (jako nechat peníze na centralizovaný burze ala FTX).

Vždycky jsem tak trošku obdivoval lidi jako jste vy (KryptoVláďa komunita), kteří se nebáli a chtěli riskovat ještě víc... O tom přeci tahle komunita byla, že se tu řeší riskatní píčoviny (který logicky plodí průsery).

Mě tenhle degen style, spekulace a řešení souvisejících pičovin jako dostávání peněz ze zavřených protokolů nezajímá, nechci to řešit a tak jsem se tady toho dění účastnil spíš jako pasivní přihlížející. Už od začátku mi bylo jasné, že tenhle ultra degen styl povede k tomu, že to spoustu lidí vyšťaví a znechutí, ... ale je to Vláďův kanál a tak jsem to respektoval...

Chápu že jste mnozí znechuceni, možná jste ztratili spoustu peněz a času řešením kravin, ale PROSÍM uvědomte si že to byla vaše svobodná volba tu být a tyhle věci dělat. Nikdo vás do toho nenutil, neviňte celý ekosystém. Trh je svobodný a pokud někdo něco chce, tak to dostane, ale to neznamená že je to správně, nebo že to musíte dělat taky..

btw, Pokud si myslíte že se zachráníte od memecoinů tím že zdrhnete do největšího memecoinu ever (BTC), tak to fakt není řešení .-)

Peace ✌️
(upraveno)
👍 2
tree 木 10.07.2025 00:04
JUDr. Inkognito 10.07.2025 05:12
@pink&deviant Prosím vás máte nejaké yt video články, alebo diskusie na tému kedy by mohla prísť alt sezóna? Nejaký katalyzátor
Alt sezóna jako v roce 2021 s největší pravděpodobností nebude. V roce 2021 bylo málo altu tak pumpovalo vše. Dnes vzniká na Solane přes 30000 tokenů denně. L1 i L2 je o dost vice. Nemůže růst vše na to není dost peněz. Odhaduje se že porostou major a smysluplné projekty které dávají nějakou hodnotu.
🔥 1
formix 10.07.2025 06:24
No ale to už by to mohlo něco dělat. Btc roste do nebes a eth se plácá. Osobně sem očekával eth nekde na 7k a ne za 2,5
Osobně sem na krypto za poslední rok možná dýl neměl vůbec Naladu kdyz sem videl co to dělá😲 a pumpuje defakto jen btc kterej nemam 🤣
JUDr. Inkognito 10.07.2025 06:42
Tak btc je základ, nevím proč ho nemáš? když chceš pumpy 😊
Eth mělo ve vedení dítě (snad už je tam opravdu nové schopné vedení) tak s takovou jsme jen mohli doufat v 10-20k za ether
tree 木 10.07.2025 06:56
<@720562582716547193> Jaké dítě? LOL
pink&deviant 10.07.2025 06:58
Ťažko sa to všetko číta, stále dookola. Ale asi nakoniec poletí nejaká tá L1,L2,L8 a nejaké individuálne veci. Soc Fi atď... Aj keď popravde zišli by sa siete na blockchaine. Keď človek vidí koľko si berie tiktok či twitch
Možno bola bublina 2017 aj keď s nižšou kapitalizáciou.
😀🦄
tree 木 10.07.2025 07:07
Pokud vám jde jen o to vydělat, tak možná bude jednodušší vrátit se ke starýmu dobrýmu gamblingu, pákování nebo třeba sázkám ala Polymarket?
👍 1
pink&deviant 10.07.2025 07:38
@tree 木 Pokud vám jde jen o to vydělat, tak možná bude jednodušší vrátit se ke starýmu dobrýmu gamblingu, pákování nebo třeba sázkám ala Polymarket?
Neviem či sa to dá povovnavat , ale už asi ano
JUDr. Inkognito 10.07.2025 07:39
@tree 木 <@720562582716547193> Jaké dítě? LOL
Vitalik Máselník přeci 🙂
pink&deviant 10.07.2025 07:40
Všade sa kričí sell alts buy BTC. Čiže môže prísť klasický opak
Swordfish 10.07.2025 12:21
Jaký je tedy závěr?
Beeman 4.0. 10.07.2025 12:47
Závěr je, že skočím pro malou do školky a pak si otevřu pivko.Nic víc nic míň.😄
❤️ 1 👌 2
Petr Langr 10.07.2025 13:41
Z hlediska spekulace myslim ze velka altsezona dob minulych nebude.. fundament je rozmelneny a v segmentu meme nedava smysl.. BTC spekulativni smer naplnuje merou vrchovatou.. jsem vic v tradingu nez hledani novych funkci defi. Kdyz se podivam na ETH a SOL tak naplnuji dobre co maji, projektu stale novych spousty bohuzel ale ne z pohledu kam bych strkal penize..
👍 1
pink&deviant 10.07.2025 14:50
@Swordfish Jaký je tedy závěr?
39c v akcii
👆topka👆
pink&deviant 10.07.2025 16:24
ATH
👍 1
šupy no... Trochu sa hram s poolmy
Gali 10.07.2025 16:40
Dobre tomu jebe , ale zase je to aj slabý dolár no 🙂
Voči euru chyba ešte 9k
pink&deviant 10.07.2025 16:48
Podla mna to spustila ta cina etf
kazdy sa boji ze to presere.. fomo soon a potom alty 😄
Gali 10.07.2025 17:19
Asi , nové ATH
pink&deviant 10.07.2025 17:22
Tie alty vystrelia
(upraveno)
Swordfish 10.07.2025 18:21
To je rudá?
Miloš 10.07.2025 18:38
@pink&deviant Tie alty vystrelia
Proč si to myslíš?
Miloš 10.07.2025 19:07
No a proč by měly vyletět i ostatní alty?
Včelkamára 10.07.2025 22:08
😂 1
Včelkamára 10.07.2025 22:48
Vzdy leti vše, záleží jen jak moc
Arnold Rimmer 11.07.2025 05:28
Kosa Fatty.io 11.07.2025 06:37
🚀🚀
Swordfish 11.07.2025 06:55
a bude uz ten bullrun? ze bychom se mohli ted vysrat na fundament a chvilku myslet pouze na vonavy prasule ?
(upraveno)
x.cool 11.07.2025 08:17
Ze by zacinal bull ? Nooo smysl by to davalo pac jsem na leto vsechno opet zastejkoval 😂🤦‍♂️
🤣 1
Miloš 11.07.2025 08:57
Jéžiši😀no aspoň to tady zvedlo maličko náladu
Tomassino 11.07.2025 09:36
Včelkamára 11.07.2025 11:31
Zatím to vypadá ze to pivo v pátek bude na oslavu bullu 😃
Včelkamára 11.07.2025 11:44
Co <@831379731734855720>
👍 1
Arnold Rimmer 11.07.2025 15:39
Jaké alty teď jedou kluci? Po dobu co jsem tady nebyl se mi podařilo něco našetřit a teď bych se těch peněz potřeboval zbavit 😀😀
Swordfish 12.07.2025 06:31
@Arnold Rimmer Jaké alty teď jedou kluci? Po dobu co jsem tady nebyl se mi podařilo něco našetřit a teď bych se těch peněz potřeboval zbavit 😀😀
Chia (XCH)
(upraveno)
Swordfish 12.07.2025 14:34
tak mam si ten shitcoin nakoupit? aspon za 100$ ? 😄
Plastex 12.07.2025 14:34
@Swordfish tak mam si ten shitcoin nakoupit? aspon za 100$ ? 😄
Ty to jeste nemas?
Swordfish 12.07.2025 14:44
Nemám. Jen rad hezky prudim.
Dle cg je to #358, to by mohlo udělat aspoň 100x