# pokec
184677 zpráv • strana 154/1847
Kosa Fatty.io 25.02.2025 08:02
Pekny
89
bumelak 25.02.2025 09:12
už i 87 = nádherný😄
JanHonza 25.02.2025 09:54
Tady máte budoucnost, říká se jí CHIA.
https://www.permuto.capital/
(upraveno)
Dřevo 25.02.2025 11:03
Grass je budoucnost 🥗
Petr Langr 25.02.2025 11:06
@JanHonza Tady máte budoucnost, říká se jí CHIA.
https://www.permuto.capital/
vrati se v budoucnosti na sve ATH? 🙂 🤔
JanHonza 25.02.2025 11:45
@Petr Langr vrati se v budoucnosti na sve ATH? 🙂 🤔
to si piš
Petr Langr 25.02.2025 11:50
@JanHonza to si piš
Tomáš 25.02.2025 11:54
to má inflaci jak svině ne? když koukám na market cap, tak to na ATH bylo relativně nedávno, ikdyž jednotková cena se topí na dně
JanHonza 25.02.2025 11:57
Myslíš, že nevím co jsi myslel? Tak jinak, s Chiou se ještě neobchoduje, pouze čerpá dotace. Vývoj, je to co bys měl sledovat, blockchain Chia je naprosto jedinečný a má potenciál, žádný jiný blockchain není lepší. Pokud nesleduješ vývoj a kam se ubírá a sleduješ pouze cenu, tak se obíráš o jedinečnou možnost vyníkající investice
Myslel jsem že jsou tady týpci, kteří si umí vybrat dobrou investici na základě studování projektů. Být na začátku je snem každého z vás, teď jí máte a nevidíte jí
Pokud chápete blockchain a jeho potenciál, tak musíte jasně vidět, kdo je tady výtězem
(upraveno)
Tomáš 25.02.2025 12:01
@JanHonza Myslíš, že nevím co jsi myslel? Tak jinak, s Chiou se ještě neobchoduje, pouze čerpá dotace. Vývoj, je to co bys měl sledovat, blockchain Chia je naprosto jedinečný a má potenciál, žádný jiný blockchain není lepší. Pokud nesleduješ vývoj a kam se ubírá a sleduješ pouze cenu, tak se obíráš o jedinečnou možnost vyníkající investice
tak tohle jsou řeči ve stylu cardano, roky slibovat a vlastně nic moc ... já chápu tvé nadšení, chia all in je taky validní cesta, když tomu věříš, ale propaguješ to opakovaně a vlastně nedokážeš moc odpovědět na základní otázky
👍 1
JanHonza 25.02.2025 12:02
na jaký základní otázky?
Tomáš 25.02.2025 12:02
pokud se s chiou neobchoduje dle tebe (ikdyž burzy to mají označené jako spot a né žádný pre-listing), tak jak to vůbec může být investice? ... když by to teda nemělo jít ani koupit
JanHonza 25.02.2025 12:03
Jasně jsem tady několikrát psal, že máte možnost se připojit na Discord Chia, každý den se tam diskutuje s vývojáři a zapojuje se i sám Generální ředitel, tam vaše otázky dojdou k uspokojení, ale vy ne, vy radši budete potit své myšlenky tady. https://discord.gg/chia
(upraveno)
Tomáš 25.02.2025 12:03
tak třeba jen ta inflace, je plánovaná takto extrémní pořád? protože aby ATH marketcapu bylo když jednotková cena je hooodně dole, to je prostě krásný příklad extrémního ředění tvého podílu
JanHonza 25.02.2025 12:10
Chia jede proti proudu, ono udělat reklamu naslibovat a pak to vybrat to umí každý. Dělat skvělej produkt, držet hubu a posouvat se dál, to je to co Chia dělá. Ukažte mi jedinou kryptoměnu, která si šáhla na Wall Street, žádná! A proč, protože žádná nebyla tak dobrá aby se to vůbec mohlo uskutečnit. Konečně je tady blockchain, který svou výjimečností programovacího jazyka zvládne nekonečné využití a to, rychle, bezpečně, transparentně, za směšné poplatky a ekologicky šetrně. Chia píše dějiny a vy jste slepý. Uvěříte až to napíše váš guru, nebo až uvidíte pohyb trhu? Budete litovat, že jste nenaskočili na začátek? Budete! PS: neberte moje slovo jako rady do investování 😂 . Zkoumejte, zapojte mozek a rozhodněte se sami😉
Tomáš 25.02.2025 12:14
Co máš na mysli sáhla na wall street? Žádné články k tomu nemůžu dohledat... Ale BTC nebo ETH etf se tam už obchodují, takže určitě to není jediné
Že ty si jen bot napojený na nějakou ai generující texty? 🤔
🤣 4
JanHonza 25.02.2025 12:21
Ach jo, asi to neumím dobře napsat. Wall Street obchoduje od otvíračky do zavíračky, pokud se trh přesune na Chia blockchain, tak bude otevřen 24/7. Obchodníci spokojený, že mohou obchodovat a ještě více spokojený za daleko menší poplatky. O tomhle si může BTC a ETH jen nechat zdát. A proč zdát? No protože jejich blockchainy, nikdy nebudou umět to, co umí Chia.
(upraveno)
Tomáš 25.02.2025 12:23
A k tomu jsou nějaké reálné vyjádření třeba sec? Nemyslím nadšence, ale opravdu těch institucí... Na to by si třeba NASDAQ jistě vytvořil své řešení, ale spíš si nenechá vzít svůj business 🤷
JanHonza 25.02.2025 12:24
@Tomáš Co máš na mysli sáhla na wall street? Žádné články k tomu nemůžu dohledat... Ale BTC nebo ETH etf se tam už obchodují, takže určitě to není jediné
Prví obchodovatelný aktiva budou akcie Microsoftu, to je dost dobrá zpráva pro ty, kteří vidí potenciál Chia.
béčko 25.02.2025 12:24
@JanHonza Ach jo, asi to neumím dobře napsat. Wall Street obchoduje od otvíračky do zavíračky, pokud se trh přesune na Chia blockchain, tak bude otevřen 24/7. Obchodníci spokojený, že mohou obchodovat a ještě více spokojený za daleko menší poplatky. O tomhle si může BTC a ETH jen nechat zdát. A proč zdát? No protože jejich blockchainy, nikdy nebudou umět to, co umí Chia.
A proč by to na Wall Street měly chtít? Proč k fungování 24/7 potřebují block chain?
JanHonza 25.02.2025 12:25
@béčko A proč by to na Wall Street měly chtít? Proč k fungování 24/7 potřebují block chain?
Proč by někdo potřeboval blockchain, to myslíš teď vážně?
Tomáš 25.02.2025 12:25
Hlavně 24/7 ani není možný (technologicky ano, ale legislativně) kvůli tomu, že kurzotvorne zprávy se musí zveřejňovat mimo obchodní hodiny
Tomáš 25.02.2025 12:26
@JanHonza Prví obchodovatelný aktiva budou akcie Microsoftu, to je dost dobrá zpráva pro ty, kteří vidí potenciál Chia.
Tak tokenizovane akcie už na ETH a L2 jsou dávno
JanHonza 25.02.2025 12:26
Blockchain je naprosto revoluční odrůda ekonomického bankovnictví, se všemi výhodami a žádnou nevýhodou, kdybych to měl popsat zkráceně.
béčko 25.02.2025 12:26
Wall Street funguje bez něj docela dobrě. Jakou motivaci pro ně je kopletně měnit fungující model?
JanHonza 25.02.2025 12:27
Tuhle motivaci vidí ti, kteří tomu rozumí
Tomáš 25.02.2025 12:27
Jo, výhody tam jsou, ale blockchain ti neodstraní možnost chyby a naopak máš nevratný problém
U centrální autority ti nikdo neukradne akcie (to řeší depozitář, ani né jednotlivý broker), ale hacku na blockchain aplikací bylo mraky a ještě bude
JanHonza 25.02.2025 12:28
Já nejsem tak zběhlý ve všech těchto vašich otázkách, proto vám říkám, jdi na jejich discord a ptej se. Pokud chceš, jdeš správnou cestou, pokud nechceš, tak v tobě nevidím dobrého investora
béčko 25.02.2025 12:29
Dobrej investor nejsem, tak je vše v porádku
👍 1 🤣 2
Tomáš 25.02.2025 12:29
Tak se můžeme shodnout na tom, že já nejsem dobrý investor a ty zas trochu až zaslepeně promujes něco čemu tak úplně nerozumíš? (Dle tvých slov nejsi zběhlý)
👍 1
JanHonza 25.02.2025 12:31
@Tomáš Tak se můžeme shodnout na tom, že já nejsem dobrý investor a ty zas trochu až zaslepeně promujes něco čemu tak úplně nerozumíš? (Dle tvých slov nejsi zběhlý)
Nejsem zběhlý uspokojit vaše otázky, chiu sleduju 4 roky, každý den jsem na discordu a komunikuji, čtu články a jsem spokojenej s vývojem, ale abych uměl vše zpětně někomu vysvětlovat, tak to nedokážu
(upraveno)
Tomáš 25.02.2025 12:32
@JanHonza Tuhle motivaci vidí ti, kteří tomu rozumí
Ale ty burzy, které teď sedí u pramene miliardového kseftu nechtějí na své místo pustit něco neodzkoušeného... Kdo by pak vlastně ručil za to, že když si ten Microsoft koupíš, že opravdu dostaneš dividendu a nezmizí ti za půl roku? Když se najde chyba v kódu
JanHonza 25.02.2025 12:33
Blockchain Chia, za celou svou dobu ani jednou nespadl a ani jednou nebyl hacknut a ani jednou nikdo nikomu nic neukradl. Ačkoliv se pral s tzv. prachovou bouří, kde nějakej trotl poslal miliony transakcí za vteřinu a to několikrát, nikdy síť nespadla a bezpečně za poplatek 0,000001Kč běžela vesele dál.
Tomáš 25.02.2025 12:34
Neplecha ukončena... Já to vzdávám 🤣
JanHonza 25.02.2025 12:34
@Tomáš Ale ty burzy, které teď sedí u pramene miliardového kseftu nechtějí na své místo pustit něco neodzkoušeného... Kdo by pak vlastně ručil za to, že když si ten Microsoft koupíš, že opravdu dostaneš dividendu a nezmizí ti za půl roku? Když se najde chyba v kódu
Kodování je otevřené, takže můžeš nakouknout a co lépe, můžeš i vylepšovat jako to teď dělá spousta IT frajerů
Tomáš 25.02.2025 12:35
@JanHonza Kodování je otevřené, takže můžeš nakouknout a co lépe, můžeš i vylepšovat jako to teď dělá spousta IT frajerů
Ale to je přece i třeba na tom ETH a Euler hack byl až po letech fungování... Třeba je jen chia tak malá, že ani nikomu zatím nestála za snahu tam něco ukrást, ale chyba tam může být po celou dobu, jen zatím nezjistena
JanHonza 25.02.2025 12:35
@Tomáš Neplecha ukončena... Já to vzdávám 🤣
to chápu, protožese ptáš někoho, kdo nedokáže uspokojit tvé dotazy, jdi na chia a ptej se, pak budešě moudřejší a spokojený
Za nějaký 3-4 roky co jsem tady, jsem na rady moudrých nakoupil mnoho skvělých a propagovaných tokenů a zapojil se do lukrativních projektů a dnes můžu říct, že jsem neviděla ani korunu.
Tomáš 25.02.2025 12:37
Poslední co k tomu dodám... Projektů slibující zlepšení bylo miliony a miliony jich ztroskotalo dřív nebo později a ani si o jejich existenci nevěděl... Počkat na reálné doručení je legit strategie
Petr Langr 25.02.2025 12:38
@JanHonza Ach jo, asi to neumím dobře napsat. Wall Street obchoduje od otvíračky do zavíračky, pokud se trh přesune na Chia blockchain, tak bude otevřen 24/7. Obchodníci spokojený, že mohou obchodovat a ještě více spokojený za daleko menší poplatky. O tomhle si může BTC a ETH jen nechat zdát. A proč zdát? No protože jejich blockchainy, nikdy nebudou umět to, co umí Chia.
to uz umel/umi starej synthetix ne?
jen to nikdo z retailu ani nas spekulantu neocenil
Tomáš 25.02.2025 12:38
@JanHonza Za nějaký 3-4 roky co jsem tady, jsem na rady moudrých nakoupil mnoho skvělých a propagovaných tokenů a zapojil se do lukrativních projektů a dnes můžu říct, že jsem neviděla ani korunu.
Takže když si 4 roky zpět koupil chia, tak máš větší finanční výnos než z ETH nakoupeného 4 roky zpět?
JanHonza 25.02.2025 12:39
@Tomáš Takže když si 4 roky zpět koupil chia, tak máš větší finanční výnos než z ETH nakoupeného 4 roky zpět?
Myslel jsem, Juno, Polka, Fantom, Atom .........atd
bylo toho hodně
Petr Langr 25.02.2025 12:40
@JanHonza Za nějaký 3-4 roky co jsem tady, jsem na rady moudrých nakoupil mnoho skvělých a propagovaných tokenů a zapojil se do lukrativních projektů a dnes můžu říct, že jsem neviděla ani korunu.
hele uvidime.. zkus o tom prubezne informovat co a jak delas. jak ti to funguje.. uvidime za rok nebo za tri.. drzim palce a budu rad kdyz se trefis a bude to tak..
JanHonza 25.02.2025 12:41
Děkuji, jak se říká, přej a bude ti přáno
Petr Langr 25.02.2025 12:41
@JanHonza Myslel jsem, Juno, Polka, Fantom, Atom .........atd
vsechno z toho vydelalo tem co to zvladli dost penez..
nicmene technikou koupit nahore a prodat dole ne.
CHIA ma zatim vzorovy graf ztraty.. lepsi nez zminene projekty.
JanHonza 25.02.2025 12:41
Nechci po vás abyste slepě něco koupili, jen vám ukazuji cestu a kde můžete získat informace o projektu, který má hodně nakročeno
(upraveno)
Tomáš 25.02.2025 12:42
Až uvidím, že to má nějaké reálné využití a přínos, tak klidně naskocim taky a pokud to má mít tak obrovský potenciál, tak vůbec nevadí, že třeba za dvojnásobek dnešní ceny, ale klidně to může být další cesta k nule
Ať se ti to teda podaří 💪
👍 1
JanHonza 25.02.2025 12:44
8 let vývoje si nemyslím že bude cesta k nule.
Tomáš 25.02.2025 12:45
@JanHonza 8 let vývoje si nemyslím že bude cesta k nule.
Credit suisse dopadla jak? ... Pokud argumentem má být too big to fail
(upraveno)
JanHonza 25.02.2025 12:45
tak jasně ře to není hlavní argument
hlavní argument je vývoj a pochopení geniality blockchainu
Tomáš 25.02.2025 12:46
Tím spíš, jak je krypto extrémně rychlé tady tohle moc neplatí (myslím ten dlouhý vývoj)
JanHonza 25.02.2025 12:48
Blockchain se vyvíjí od doby kdy přišlo BTC. Bohužel BTC nic neumí, jen žrát energii. Výjimečnost blockchainu si uvědomují všichni co tomu rozumí, jde jen o to, kdo postaví blockchain na takové úrovni, že ovládne trh
(upraveno)
Pokud bych mohl přirovnat krypto k autům tak BTC je jednoznačně veterán. Jeho cena poroste, i když je to auto, které vzhledem k dnešní době nechceš řídit. Dnes chceš auto, které je nabité výkonem, rychlostí, bezpečností a funkcemi.
👍 1
JanHonza 25.02.2025 12:57
Pokud chceš mít 100% jistotu zhodnocení, tak jednoznačně investuj do BTC, tak se tvoje investice 2-3 možná i 10x znásobý. Pokud však chceš zhodnocení 100-200 a možná 1000x, tak vyber takový token, jehož blockchain je postaven tak, že s největší pravděpodobností ovládne trh, nic víc v tom není.
A jestliže zákonitě trh ovládne nejlepší blockchain, což je logický, tak neváhejte sledovat Chiu. Za informace nic nedáte i když jsou k nezaplacení😉
pink&deviant 25.02.2025 13:10
Nechce sa mi to čítať Chia je PoC? Proof of capacity? Alebo podobné niečo ako bol Brust? Dosť sa to obchodovalo na Facebooku ma to veľkú skupinu na tak malý coin. Viem že to malo veľa hardforkov atď... Ja na to pozriem . Zaujímajú ma takéto veci. PoC, tangle, iot. Atď...
(upraveno)
Burst sry
JanHonza 25.02.2025 13:15
@pink&deviant Nechce sa mi to čítať Chia je PoC? Proof of capacity? Alebo podobné niečo ako bol Brust? Dosť sa to obchodovalo na Facebooku ma to veľkú skupinu na tak malý coin. Viem že to malo veľa hardforkov atď... Ja na to pozriem . Zaujímajú ma takéto veci. PoC, tangle, iot. Atď...
POC je využití prostoru na pevném disku, což je to, co dělá CHIA - POST
důkaz o místě a času
pink&deviant 25.02.2025 13:16
Zhruba viem. Každopádne veľmi zaujímavý coin. Ťažíš?
Na začiatku sa dalo nasekat
JanHonza 25.02.2025 13:16
Těžil jsem od roku 2021 2 roky, pak jsem farmu vypnul a těžil více XCH hraním her a vypalováním NFT
🔥 1
pink&deviant 25.02.2025 13:19
ICP -99.1% CHIA -99.2%
Vedel som že majú niečo spoločné 🤣
👌 2
JanHonza 25.02.2025 13:20
Ano vybírají peníze na zaplacení vývoje, z něčeho se to brát musí. Na začátku měl tým přes 50 zaměstnanců
Teď jich je cca 25, pracují nadále a jsou vidět čím dál více, vývoj se vyplatil a vyplatí
pink&deviant 25.02.2025 13:24
Tam už to má ekosystém? Viem že sa tam dalo dostať kadejako k cieľom atď... Má to aj dex na tie shity?
JUDr. Inkognito 25.02.2025 14:03
@JanHonza Rád bych ti odpověděl, ale neumím, na vše se můžeš zeptat tady: https://discord.gg/chia Používám translator a vždy se domluvím
Hej, ty jsi fakt jak prodejní robot 😅 který má odměnu za každé doporučení na DC chia 😆
🤣 2
Když jsem rychle projel web chia tak vypadá jako klasický scam který jen láká lidi kupovat jejich token.
❤️ 1 😂 3
JUDr. Inkognito 25.02.2025 14:05
@JanHonza Rád bych ti odpověděl, ale neumím, na vše se můžeš zeptat tady: https://discord.gg/chia Používám translator a vždy se domluvím
P.s. jen ze zvědavosti, kolik je ti cca let?
Tomáš 25.02.2025 14:16
@JUDr. Inkognito Hej, ty jsi fakt jak prodejní robot 😅 který má odměnu za každé doporučení na DC chia 😆
byl jsem moc diplomatický jo? ... ses s tím rovnou nesereš 😄
😂 1
JUDr. Inkognito 25.02.2025 14:26
@Tomáš byl jsem moc diplomatický jo? ... ses s tím rovnou nesereš 😄
tak ty jsi guru já jsem hovno, si to mohu dovolit 🙂
Tomáš 25.02.2025 14:44
@JUDr. Inkognito tak ty jsi guru já jsem hovno, si to mohu dovolit 🙂
já byl venčit kočárek, takže moc neproduktivní čas venku, ideální na čtení 😄
JanHonza 25.02.2025 14:56
Chia má 52544 uzlů, z toho je 574 v ČR, no nejsou to všechno hlupáci?
JanHonza 25.02.2025 15:02
Pokud jde tedy o decentralizaci tak 13x víc než ETH
danko2002 25.02.2025 15:03
@JanHonza Pokud jde tedy o decentralizaci tak 13x víc než ETH
Prepáč, ale porovnávať CHIA a ETHER je trošku mimo….
(upraveno)
JanHonza 25.02.2025 15:04
Je to pouze pravdivé porovnání počtu uzlů. Lidi zajímá, bezpečnost, decentralizace, rychlost, energetická náročnost, tak proč ti přijde divný to srovnávat?
(upraveno)
JUDr. Inkognito 25.02.2025 16:08
@Tomáš já byl venčit kočárek, takže moc neproduktivní čas venku, ideální na čtení 😄
já seděl na WC 😉
JanHonza 25.02.2025 16:35
Tohle by vás mělo určitě zajímat!
První Americký stablecoin.
Který blockchain si vyberou?
Vyhraje Solana, Avalanch, Polygon, Ethereum, nebo někdo jiný?
Nechme se překvapit.
CryptoJanko | Nesa 25.02.2025 16:45
@JanHonza Tohle by vás mělo určitě zajímat!
První Americký stablecoin.
Který blockchain si vyberou?
Vyhraje Solana, Avalanch, Polygon, Ethereum, nebo někdo jiný?
Nechme se překvapit.
Vsadime sa že to nebude chia? 😅
JanHonza 25.02.2025 16:49
@CryptoJanko | Nesa Vsadime sa že to nebude chia? 😅
Na to bych nevsadil 😄 To by vám tady všem spadla brada 😂
(upraveno)
JUDr. Inkognito 25.02.2025 17:06
@JanHonza Je to pouze pravdivé porovnání počtu uzlů. Lidi zajímá, bezpečnost, decentralizace, rychlost, energetická náročnost, tak proč ti přijde divný to srovnávat?
Nemáš pravdu. Lidi nezajímá nic z toho. V současné době lidi zajímá jaká meme sračka udělá 1000x a jestli to žere ropu nebo ji vydal Putin nikoho z většiny nezajímá...
👍 1
JanHonza 25.02.2025 17:08
@JUDr. Inkognito Nemáš pravdu. Lidi nezajímá nic z toho. V současné době lidi zajímá jaká meme sračka udělá 1000x a jestli to žere ropu nebo ji vydal Putin nikoho z většiny nezajímá...
Líbí se mi že mluvíš za všechny 😄
JUDr. Inkognito 25.02.2025 17:10
@JanHonza Tohle by vás mělo určitě zajímat!
První Americký stablecoin.
Který blockchain si vyberou?
Vyhraje Solana, Avalanch, Polygon, Ethereum, nebo někdo jiný?
Nechme se překvapit.
vše co tady od tebe padlo byla jen prázdná propaganda ve smyslu, že je to nej.. bude se to používat na wallstreet... vyvíjí se to skoro tak dlouho jako BTC apod.... Vše jen prázdní hesla žádný konkrétní doručený výsledek.
když se to vyvíjí tak dlouho proč na tom už něco neběží? Proč to není rozšířenější?
zatím to je jen token, který majitelé dumpují aby živili potřeby svých milenek a svých drahých aut...
CryptoJanko | Nesa 25.02.2025 17:10
@JanHonza Na to bych nevsadil 😄 To by vám tady všem spadla brada 😂
Kľudne nech to aj chia je, ak na to ten projekt má. Mne to je úprimne jedno. Ale sazku by som dal 😅