kovandaa | Fatty.io |
13.02.2025 08:28
↩
@Gali
Možno preto ?
Ale jindy mi to v zahraničí fungovalo právě...
kovandaa | Fatty.io |
13.02.2025 08:32
↩
@Gali
Aj ke dopozerať že niečo take existuje no neviem . Ale že to sa daj aj niekde vypnúť .
Zkusím to vypnout v té PC verzi a uvidím... 🙃
Gali
13.02.2025 14:50
↩
@kovandaa | Fatty.io |
Zkusím to vypnout v té PC verzi a uvidím... 🙃
Jj no skus a daj vedieť.
mrak
14.02.2025 12:20
Vysrat se na metamask roky už to nepoužívám na mobilu
✅ 1
Simamuška
14.02.2025 16:07
14.2.2025 je ve Sbírce zákonů zákon 32/2025 (obsahuje novelu daně z příjmů). Hodnotový a časový test je účinný od 15.2.2025. 🎉
👌 5
🙂 2
🥳 3
pink&deviant
15.02.2025 09:01
↩
@mrak
Vysrat se na metamask roky už to nepoužívám na mobilu
A čo používaš?
Plastex
15.02.2025 09:02
↩
@pink&deviant
A čo používaš?
Rabby? Jako je fakt ze metamask je dost marnej 🙂
pink&deviant
15.02.2025 09:04
↩
@Plastex
Rabby? Jako je fakt ze metamask je dost marnej 🙂
Už ho musím vyskúšať aj ja. V EVM som dosť slabý. 😀. Prenesiem to tam a uvidím. Rabby ľudia chvália.
Plastex
15.02.2025 09:04
Je dobra no 🙂
Kosa Fatty.io
15.02.2025 15:38
<@471336299547197450> to opravdu stoji Pi 65 dolaru?
To mas uz lambo ne?
Vektor
15.02.2025 15:40
Ja bych na to nesazel. 20.2 to jde na burzu. Pote se ta cena ukaze.
Včelkamára
15.02.2025 15:42
↩
@Vektor
Ja bych na to nesazel. 20.2 to jde na burzu. Pote se ta cena ukaze.
Tak že bych si konečně udělal ten kyc?
😀 1
Vektor
15.02.2025 15:42
Ja bych pockal🤣😁
Kosa Fatty.io
15.02.2025 16:12
No vyskakuje to ted na me vsude
Neskutecny promo nebo mam rozbitej algoritmus 😄
Plastex
15.02.2025 18:22
Jako 65 dolcu bych bral kdyz jich mam 800 na walletu 😄
Plastex
15.02.2025 22:19
Jinak Pi ma byt 10miliard takze cena 65dolcu je naprosto nereal, kdyz bude 0,01 tak budem radi 🙂
MareZ
15.02.2025 22:37
Nejaky oficialni zdroj k pi ze bude na burze?
🤣 1
x.cool
16.02.2025 08:08
↩
@Kosa Fatty.io
Neskutecny promo nebo mam rozbitej algoritmus 😄
A me to zas nevyskakuje vubec 🤷♂️
Ale 65 dolcu je fakt blbost 🤦♂️😁
pink&deviant
16.02.2025 10:37
Však to pi všetci začínajú z burz delis. Navyše tých 65$ obchodujú na burzách Bots a je tam pár mincí. Táto istá situácia bola pred rokom
Uz to vyhodil aj Kraken či htx. To je jedno je to ťažký scam. Už mi známi písali že budú milionári
JanHonza
16.02.2025 14:21
Fakt by.mě zajímalo co vás vedlo k tomu těžit pi
Plastex
16.02.2025 16:05
↩
@JanHonza
Fakt by.mě zajímalo co vás vedlo k tomu těžit pi
Co kdyby 😄
A stejny duvod si mohly rikat lidi v roce 2009 proc bych proboha mel tezit BTC 🙂 dneska asi vtipna myslenka v te dobe? Uplna picovina 🙂
JanHonza
16.02.2025 16:10
Tak BTC byla novinka a každý věděl hovno, dneska je víc jak 90% krypta podvod, proto jsem se ptal
Plastex
16.02.2025 16:14
Jak rikam, co kdyby 🙂 je spostu veci co dela pumpy jako krava a nema to duvod, viz posledni mesic 🙂
Mozna ze nejvic vydelavaji ty co delaji nejvetsi picoviny v kryptu.
JanHonza
16.02.2025 16:28
viz Trump
JUDr. Inkognito
16.02.2025 16:41
No jeden cent za pí bude asi hodně. Vypadá to na sračku s nulovou hodnotou. Však těžba nestojí nic ne? Tak jakou to může mít hodnotu?
JUDr. Inkognito
16.02.2025 18:57
Teoretické okénko pro teoretické milionáře (nikdo takový tady zatím není pokud nedržel jen BTC 🙂
Co dělat když mám nasysleno v krypu pěknou sumu např. oněch 10M Kč (400k EUR). A jedná se o pro mě zásadní naspořenou částku o kterou bych nechtěl přijít (životní úspory, které jen tak lehce nenahradím).
-
1. dát do banky na spořící účet je nesmyls úrok cca 3% a ještě s omezením vkladu nedává moc smysl
-
2. nakoupit byty na pronájem. je celkem rozumná varianta z pohledu toho, že byty hodnotu pravděpodobně neztratí naopak se budou zhodnocovat a k tomu se může připočítat výnos z nájem 5-10% v současné době spíše 5% pokud nekoupíte extra levně 🙂 Nevýhoda s byty je relativně dost papírování, pojištění a práce a starosti s nájemníky.
-
3. nechat částku v nějakém stabilním stablu a nechat ho úročit na nějakém lendingu a nebo nechat pracovat v poolu pár stable/stable. Tato varianta se mi zdá jako nejzájimavjěsí přinášející zisk "bez práce" APR se může phybovat při výběru vhodných páru do poolu kolem 10%. Ale důležité je vybrat věrohodný protokol, DEX s historii. viděl bych to na L1, L2 už budou rizikovější. Např jako Uniswap na Ethereu, SUI, Solana, apod..
Co dělat když mám nasysleno v krypu pěknou sumu např. oněch 10M Kč (400k EUR). A jedná se o pro mě zásadní naspořenou částku o kterou bych nechtěl přijít (životní úspory, které jen tak lehce nenahradím).
-
1. dát do banky na spořící účet je nesmyls úrok cca 3% a ještě s omezením vkladu nedává moc smysl
-
2. nakoupit byty na pronájem. je celkem rozumná varianta z pohledu toho, že byty hodnotu pravděpodobně neztratí naopak se budou zhodnocovat a k tomu se může připočítat výnos z nájem 5-10% v současné době spíše 5% pokud nekoupíte extra levně 🙂 Nevýhoda s byty je relativně dost papírování, pojištění a práce a starosti s nájemníky.
-
3. nechat částku v nějakém stabilním stablu a nechat ho úročit na nějakém lendingu a nebo nechat pracovat v poolu pár stable/stable. Tato varianta se mi zdá jako nejzájimavjěsí přinášející zisk "bez práce" APR se může phybovat při výběru vhodných páru do poolu kolem 10%. Ale důležité je vybrat věrohodný protokol, DEX s historii. viděl bych to na L1, L2 už budou rizikovější. Např jako Uniswap na Ethereu, SUI, Solana, apod..
-
Máte někdo tipy na dobrý DEX a na něm pool pro stable kde je pěkné zhodnocení APR?
Máte někdo tipy na dobrý DEX a na něm pool pro stable kde je pěkné zhodnocení APR?
JanHonza
16.02.2025 19:54
Pro mě 100% byty, hypotéka 6000, pronájem 7-8tis, takže 1-2tisíce měsíčně plus a byt se zaplatí sám udělal jsem to tak u 8-mi bytů v roce 2007, ještě 7 let a mám 8 bytů zadarmo. Dnes už by ta hypotéka byla asi větší, ale pořád je to dobrý postup na skvělý důchod.
👍 2
A jak jsem tady už někde psal, dal jsem to na starosti realitce anemám žádné starosti 🙂
Dnes mají hodnotu cca 12 mega, spíš víc, no kde najdete 12 mega zadarmo 🙂
Gali
16.02.2025 20:29
↩
@JUDr. Inkognito
Teoretické okénko pro teoretické milionáře (nikdo takový tady zatím není pokud nedržel jen BTC 🙂
Co dělat když mám nasysleno v krypu pěknou sumu např. oněch 10M Kč (400k EUR). A jedná se o pro mě zásadní naspořenou částku o kterou bych nechtěl přijít (životní úspory, které jen tak lehce nenahradím).
-
1. dát do banky na spořící účet je nesmyls úrok cca 3% a ještě s omezením vkladu nedává moc smysl
-
2. nakoupit byty na pronájem. je celkem rozumná varianta z pohledu toho, že byty hodnotu pravděpodobně neztratí naopak se budou zhodnocovat a k tomu se může připočítat výnos z nájem 5-10% v současné době spíše 5% pokud nekoupíte extra levně 🙂 Nevýhoda s byty je relativně dost papírování, pojištění a práce a starosti s nájemníky.
-
3. nechat částku v nějakém stabilním stablu a nechat ho úročit na nějakém lendingu a nebo nechat pracovat v poolu pár stable/stable. Tato varianta se mi zdá jako nejzájimavjěsí přinášející zisk "bez práce" APR se může phybovat při výběru vhodných páru do poolu kolem 10%. Ale důležité je vybrat věrohodný protokol, DEX s historii. viděl bych to na L1, L2 už budou rizikovější. Např jako Uniswap na Ethereu, SUI, Solana, apod..
Co dělat když mám nasysleno v krypu pěknou sumu např. oněch 10M Kč (400k EUR). A jedná se o pro mě zásadní naspořenou částku o kterou bych nechtěl přijít (životní úspory, které jen tak lehce nenahradím).
-
1. dát do banky na spořící účet je nesmyls úrok cca 3% a ještě s omezením vkladu nedává moc smysl
-
2. nakoupit byty na pronájem. je celkem rozumná varianta z pohledu toho, že byty hodnotu pravděpodobně neztratí naopak se budou zhodnocovat a k tomu se může připočítat výnos z nájem 5-10% v současné době spíše 5% pokud nekoupíte extra levně 🙂 Nevýhoda s byty je relativně dost papírování, pojištění a práce a starosti s nájemníky.
-
3. nechat částku v nějakém stabilním stablu a nechat ho úročit na nějakém lendingu a nebo nechat pracovat v poolu pár stable/stable. Tato varianta se mi zdá jako nejzájimavjěsí přinášející zisk "bez práce" APR se může phybovat při výběru vhodných páru do poolu kolem 10%. Ale důležité je vybrat věrohodný protokol, DEX s historii. viděl bych to na L1, L2 už budou rizikovější. Např jako Uniswap na Ethereu, SUI, Solana, apod..
Tak asi niečo na lending, proste Uniswap, Aave žiadne pooly asi a čisto usdt a usdc dlasiu časť nejaký byt a možno ešte nejake alcie. Asi by sim to nedával vsekto na jendu kartu , proste vsekto rozdeliť .
JUDr. Inkognito
16.02.2025 21:40
↩
@Gali
Tak asi niečo na lending, proste Uniswap, Aave žiadne pooly asi a čisto usdt a usdc dlasiu časť nejaký byt a možno ešte nejake alcie. Asi by sim to nedával vsekto na jendu kartu , proste vsekto rozdeliť .
určitě ano, diverzifikace. Proto se ptám na další pooly. Např USDe/USDT na Uniswapu dává při zuženým range cca 8%. S tím že USDe už beru jako lehce zvýšené riziko. ale USDC/USDT asi nedává takové vyšší APR?
JUDr. Inkognito
16.02.2025 21:49
Nebo jako bezpečný se mi jeví i staking USD u CEXu (KYC mi nevadí). Občas tam mívají "akci" na APR 🙂 třeba Bybit cca 555% ale tam budou nějaké podmínky nečetl jsem 🙂
Gali
16.02.2025 22:29
↩
@JUDr. Inkognito
určitě ano, diverzifikace. Proto se ptám na další pooly. Např USDe/USDT na Uniswapu dává při zuženým range cca 8%. S tím že USDe už beru jako lehce zvýšené riziko. ale USDC/USDT asi nedává takové vyšší APR?
Tak lending tiež vie ist sj na okolo 10% aj keď momentálne nejak cez 4. No ka tých burzách môže byt toez fjan niekedy a relatívne bezpečne .
pink&deviant
17.02.2025 09:04
↩
@JanHonza
Pro mě 100% byty, hypotéka 6000, pronájem 7-8tis, takže 1-2tisíce měsíčně plus a byt se zaplatí sám udělal jsem to tak u 8-mi bytů v roce 2007, ještě 7 let a mám 8 bytů zadarmo. Dnes už by ta hypotéka byla asi větší, ale pořád je to dobrý postup na skvělý důchod.
Určite dobre riešenie. Posledné som tu dával pár videí čo je pri tejto správe nehnuteľnosti dôležité. Tebe to niekto spravuje. No dôležité je z časti zväčšovať portfólio čiže bonita úver do výšky 130% atď... Aj to sa dá. Je toho moc . No bezpečnejšie ako poskytovať likviditu.
hamakar
17.02.2025 10:39
ETH 🚀 🥳
x.cool
17.02.2025 13:04
↩
@JUDr. Inkognito
Teoretické okénko pro teoretické milionáře (nikdo takový tady zatím není pokud nedržel jen BTC 🙂
Co dělat když mám nasysleno v krypu pěknou sumu např. oněch 10M Kč (400k EUR). A jedná se o pro mě zásadní naspořenou částku o kterou bych nechtěl přijít (životní úspory, které jen tak lehce nenahradím).
-
1. dát do banky na spořící účet je nesmyls úrok cca 3% a ještě s omezením vkladu nedává moc smysl
-
2. nakoupit byty na pronájem. je celkem rozumná varianta z pohledu toho, že byty hodnotu pravděpodobně neztratí naopak se budou zhodnocovat a k tomu se může připočítat výnos z nájem 5-10% v současné době spíše 5% pokud nekoupíte extra levně 🙂 Nevýhoda s byty je relativně dost papírování, pojištění a práce a starosti s nájemníky.
-
3. nechat částku v nějakém stabilním stablu a nechat ho úročit na nějakém lendingu a nebo nechat pracovat v poolu pár stable/stable. Tato varianta se mi zdá jako nejzájimavjěsí přinášející zisk "bez práce" APR se může phybovat při výběru vhodných páru do poolu kolem 10%. Ale důležité je vybrat věrohodný protokol, DEX s historii. viděl bych to na L1, L2 už budou rizikovější. Např jako Uniswap na Ethereu, SUI, Solana, apod..
Co dělat když mám nasysleno v krypu pěknou sumu např. oněch 10M Kč (400k EUR). A jedná se o pro mě zásadní naspořenou částku o kterou bych nechtěl přijít (životní úspory, které jen tak lehce nenahradím).
-
1. dát do banky na spořící účet je nesmyls úrok cca 3% a ještě s omezením vkladu nedává moc smysl
-
2. nakoupit byty na pronájem. je celkem rozumná varianta z pohledu toho, že byty hodnotu pravděpodobně neztratí naopak se budou zhodnocovat a k tomu se může připočítat výnos z nájem 5-10% v současné době spíše 5% pokud nekoupíte extra levně 🙂 Nevýhoda s byty je relativně dost papírování, pojištění a práce a starosti s nájemníky.
-
3. nechat částku v nějakém stabilním stablu a nechat ho úročit na nějakém lendingu a nebo nechat pracovat v poolu pár stable/stable. Tato varianta se mi zdá jako nejzájimavjěsí přinášející zisk "bez práce" APR se může phybovat při výběru vhodných páru do poolu kolem 10%. Ale důležité je vybrat věrohodný protokol, DEX s historii. viděl bych to na L1, L2 už budou rizikovější. Např jako Uniswap na Ethereu, SUI, Solana, apod..
Za me jednoznacne byty 😉
Tomassino
17.02.2025 13:08
za mě diverzifikace, neházet všechny vajíčka do jednoho košíku
mrak
17.02.2025 13:31
↩
@pink&deviant
A čo používaš?
Používal jsem imtoken a pak rabby co přestala být závislá na mm
❤️ 1
Gali
17.02.2025 16:58
↩
@x.cool
Za me jednoznacne byty 😉
Neviem ci momentálne na sk je byt najlepšia možnosť 🙂
pink&deviant
17.02.2025 18:06
↩
@Gali
Neviem ci momentálne na sk je byt najlepšia možnosť 🙂
JUDr. Inkognito
17.02.2025 20:59
↩
@Tomassino
za mě diverzifikace, neházet všechny vajíčka do jednoho košíku
ano, a jak bys tedy rozdělil svoje vajíčka?
Plastex
17.02.2025 21:17
↩
@Gali
Neviem ci momentálne na sk je byt najlepšia možnosť 🙂
Nejlepsi moznost na SK je tam nebyt 🙂 tam to jde tezce do pice 😄
🤣 1
Tomassino
17.02.2025 21:48
↩
@JUDr. Inkognito
ano, a jak bys tedy rozdělil svoje vajíčka?
tak např. u nemovitostí ti stačí podle věku LTV 80% , takže si to můžeš "napákovat" x5, sem jebnout 5 míčů, tzn. budeš vládnout 25 mega, 2 mega do dividendových akcií, třeba čez, kb, před půl rokem 🙂 , doosan, 1 mil. Kč – Globální ETF (S&P 500, Nasdaq, MSCI World), 1 mio spořák, 1 mio krypto
Gali
17.02.2025 22:00
↩
@Plastex
Nejlepsi moznost na SK je tam nebyt 🙂 tam to jde tezce do pice 😄
Preto ani niesom 🙂
Barrack Odbahna
18.02.2025 06:19
Je ti <@518789876842364958> děvče ? 🤣
JUDr. Inkognito
18.02.2025 07:07
↩
@Tomassino
tak např. u nemovitostí ti stačí podle věku LTV 80% , takže si to můžeš "napákovat" x5, sem jebnout 5 míčů, tzn. budeš vládnout 25 mega, 2 mega do dividendových akcií, třeba čez, kb, před půl rokem 🙂 , doosan, 1 mil. Kč – Globální ETF (S&P 500, Nasdaq, MSCI World), 1 mio spořák, 1 mio krypto
Pěkné rozdělení. Bral bys raději za 25M 8 samostatných bytů nebo rovnou celý dům s 8mi byty? Mi osobně se představa celého domu líbí více. Nemusel bych řešit samostatně SVJ v všech bytů ale byl bych pánem ve svém který bych spravoval komplexně najednou.
Dřevo
18.02.2025 09:41
Nikde tam nevidím grass
(upraveno)
JUDr. Inkognito
18.02.2025 09:44
↩
@Dřevo
Nikde tam nevidím grass
už se to podařilo je kontaktovat na jejich DC?
iblik
18.02.2025 10:32
↩
@JUDr. Inkognito
Pěkné rozdělení. Bral bys raději za 25M 8 samostatných bytů nebo rovnou celý dům s 8mi byty? Mi osobně se představa celého domu líbí více. Nemusel bych řešit samostatně SVJ v všech bytů ale byl bych pánem ve svém který bych spravoval komplexně najednou.
Ale zase pokud budeš mít jen jeden dům s osmi byty tak tam není úplná diverzifikace například pokud by ti vyhořel či podobně
Gali
18.02.2025 10:39
↩
@iblik
Ale zase pokud budeš mít jen jeden dům s osmi byty tak tam není úplná diverzifikace například pokud by ti vyhořel či podobně
Tak tak . Proste rozdelil a aj viac loaklit.
CryptoJanko | Nesa
18.02.2025 11:09
↩
@Včelkamára
(attachment)
je to fakt real? 😄 nie nejaky photoshop? 👀
JUDr. Inkognito
18.02.2025 11:25
↩
@iblik
Ale zase pokud budeš mít jen jeden dům s osmi byty tak tam není úplná diverzifikace například pokud by ti vyhořel či podobně
tak staejně všechny byty musíš mít pojištěné proti tomuto tak i celý barák bych měl pojištěný najednou..
Petr Langr
18.02.2025 11:33
↩
@CryptoJanko | Nesa
je to fakt real? 😄 nie nejaky photoshop? 👀
takze kdy jsem nekdy pred trema lety vyhodil seed s tou penezenkou kde jich mam nekolik tisic byla to chyba? 😄
CryptoJanko | Nesa
18.02.2025 11:50
↩
@Petr Langr
takze kdy jsem nekdy pred trema lety vyhodil seed s tou penezenkou kde jich mam nekolik tisic byla to chyba? 😄
neboj nebola 😄 kavu a obed by ti to asi zaplatilo ale nebudes musiet kupit cele smetisko a hladat ju tam niekde lebo to bude mat hodnotu milionov 😄
(upraveno)
Tomáš
18.02.2025 17:16
↩
@iblik
Ale zase pokud budeš mít jen jeden dům s osmi byty tak tam není úplná diverzifikace například pokud by ti vyhořel či podobně
pokud by ti vyhořel, tak to máš pojištěné, asi s tím budou nějaké starosti a komplikace, ale né likvidace
Tomáš
18.02.2025 17:18
↩
@JUDr. Inkognito
Teoretické okénko pro teoretické milionáře (nikdo takový tady zatím není pokud nedržel jen BTC 🙂
Co dělat když mám nasysleno v krypu pěknou sumu např. oněch 10M Kč (400k EUR). A jedná se o pro mě zásadní naspořenou částku o kterou bych nechtěl přijít (životní úspory, které jen tak lehce nenahradím).
-
1. dát do banky na spořící účet je nesmyls úrok cca 3% a ještě s omezením vkladu nedává moc smysl
-
2. nakoupit byty na pronájem. je celkem rozumná varianta z pohledu toho, že byty hodnotu pravděpodobně neztratí naopak se budou zhodnocovat a k tomu se může připočítat výnos z nájem 5-10% v současné době spíše 5% pokud nekoupíte extra levně 🙂 Nevýhoda s byty je relativně dost papírování, pojištění a práce a starosti s nájemníky.
-
3. nechat částku v nějakém stabilním stablu a nechat ho úročit na nějakém lendingu a nebo nechat pracovat v poolu pár stable/stable. Tato varianta se mi zdá jako nejzájimavjěsí přinášející zisk "bez práce" APR se může phybovat při výběru vhodných páru do poolu kolem 10%. Ale důležité je vybrat věrohodný protokol, DEX s historii. viděl bych to na L1, L2 už budou rizikovější. Např jako Uniswap na Ethereu, SUI, Solana, apod..
Co dělat když mám nasysleno v krypu pěknou sumu např. oněch 10M Kč (400k EUR). A jedná se o pro mě zásadní naspořenou částku o kterou bych nechtěl přijít (životní úspory, které jen tak lehce nenahradím).
-
1. dát do banky na spořící účet je nesmyls úrok cca 3% a ještě s omezením vkladu nedává moc smysl
-
2. nakoupit byty na pronájem. je celkem rozumná varianta z pohledu toho, že byty hodnotu pravděpodobně neztratí naopak se budou zhodnocovat a k tomu se může připočítat výnos z nájem 5-10% v současné době spíše 5% pokud nekoupíte extra levně 🙂 Nevýhoda s byty je relativně dost papírování, pojištění a práce a starosti s nájemníky.
-
3. nechat částku v nějakém stabilním stablu a nechat ho úročit na nějakém lendingu a nebo nechat pracovat v poolu pár stable/stable. Tato varianta se mi zdá jako nejzájimavjěsí přinášející zisk "bez práce" APR se může phybovat při výběru vhodných páru do poolu kolem 10%. Ale důležité je vybrat věrohodný protokol, DEX s historii. viděl bych to na L1, L2 už budou rizikovější. Např jako Uniswap na Ethereu, SUI, Solana, apod..
jen takový teoretický dodatek, když si narazil na ten spořící účet a nějaké omezení výše vkladu ... to omezení platí pro malý retail, pokud tam přijdeš opravdu s desítkama milionů, tak se s tebou baví jinak a úrokovou sazbu dostaneš klidně i malinko vyšší než jsou nabídky na webu (týká se tedy hlavně termínovaných vkladů než přímo spořícího účtu) a i ty limity nejsou zeď přes kterou nejede vlak (ale i tady platí, že radši budou preferovat vklad, i kdyby jen revolvingový třeba s 3 měsíční výpovědní lhůtou než čistý flexibilní spořák)
bumelak
18.02.2025 17:25
jak si vy vysvětlujete, že jsmev bullranu!? a doost altů je o tolik % v prdeli?
Plastex
18.02.2025 17:33
↩
@bumelak
jak si vy vysvětlujete, že jsmev bullranu!? a doost altů je o tolik % v prdeli?
Ja si to vysvetluji tak ze uz od pulky ledna v bullrunu nejsme 😄
✅ 2
Tomáš
18.02.2025 17:42
↩
@Tomassino
tak např. u nemovitostí ti stačí podle věku LTV 80% , takže si to můžeš "napákovat" x5, sem jebnout 5 míčů, tzn. budeš vládnout 25 mega, 2 mega do dividendových akcií, třeba čez, kb, před půl rokem 🙂 , doosan, 1 mil. Kč – Globální ETF (S&P 500, Nasdaq, MSCI World), 1 mio spořák, 1 mio krypto
doosan už se taky prodává ne? ... tam to byla rychlá otočka na pár dnů na páku
✅ 1
bumelak
18.02.2025 18:22
↩
@Plastex
Ja si to vysvetluji tak ze uz od pulky ledna v bullrunu nejsme 😄
mno tak to byla slabotka😁
Plastex
18.02.2025 19:36
↩
@bumelak
mno tak to byla slabotka😁
To mi povidej 😄 v bearu jsem si nikdy nemyslel ze bych se v bullu mohl dostat na nizsi hodnotu sveho portfolia 😄
🤣 1
JUDr. Inkognito
18.02.2025 20:06
↩
@Tomáš
jen takový teoretický dodatek, když si narazil na ten spořící účet a nějaké omezení výše vkladu ... to omezení platí pro malý retail, pokud tam přijdeš opravdu s desítkama milionů, tak se s tebou baví jinak a úrokovou sazbu dostaneš klidně i malinko vyšší než jsou nabídky na webu (týká se tedy hlavně termínovaných vkladů než přímo spořícího účtu) a i ty limity nejsou zeď přes kterou nejede vlak (ale i tady platí, že radši budou preferovat vklad, i kdyby jen revolvingový třeba s 3 měsíční výpovědní lhůtou než čistý flexibilní spořák)
a ty jako náš @lendmaster @poolliquiditymaster by jsi dával nějakou část z 10M do nějakého stabilního poolu a do jakého popřípadě?
Tomáš
18.02.2025 20:23
To už jsou asi tak velké peníze, že tam prostor na experimenty není, ale klidně třeba 70% na jisto a 6*5% na nějaké "exotické" chainy s potenciálem airdropu 🤷 (kde to taky nemusíš moc aktivně obstarávat)
JUDr. Inkognito
18.02.2025 20:25
↩
@Tomáš
To už jsou asi tak velké peníze, že tam prostor na experimenty není, ale klidně třeba 70% na jisto a 6*5% na nějaké "exotické" chainy s potenciálem airdropu 🤷 (kde to taky nemusíš moc aktivně obstarávat)
na exotiku? tolik peněž? tak to já bych se držel více při zdi uniswap na ethereuu 🙂
Tomáš
18.02.2025 20:30
↩
@JUDr. Inkognito
na exotiku? tolik peněž? tak to já bych se držel více při zdi uniswap na ethereuu 🙂
Exotiku myslím třeba Linea chain (a tam to třeba ještě rozdělit na 2 lending protokoly), dřív bych stejně viděl arbitrum, op, zksync (ale to už všechno hlavní airdrop samozřejmě mělo a i na tu Linea je teď zřejmě pozdě) ... Aktuální stav moc nevím co by mohlo něco hodit
Když to budeš mít rozdělené nějak v ok poměru, tak když ti jebne 1 protokol, tak se bavíme o ztrátě třeba 2-3 % ... V absolutních číslech možná hodně, ale poměrově asi ok a ten třeba 1 povedený airdrop ti to klidně vrátí
JUDr. Inkognito
18.02.2025 20:53
↩
@Tomáš
Když to budeš mít rozdělené nějak v ok poměru, tak když ti jebne 1 protokol, tak se bavíme o ztrátě třeba 2-3 % ... V absolutních číslech možná hodně, ale poměrově asi ok a ten třeba 1 povedený airdrop ti to klidně vrátí
já uvažoval rozdělení třeba na 1/10 tj 1M na nějaký solidnější protokol (na Sui jsme měl 1M v poolech, takže v pohodě, to bych asi přežil). Ale ty jedeš jiný level s airdropama - to mě nenapadlo.
ale kde kura vzít 30-40 nových protokolů a všechno to hlídat. to raději nakoupím byty a budu se jebat s nájemníkama 🤣
ale kde kura vzít 30-40 nových protokolů a všechno to hlídat. to raději nakoupím byty a budu se jebat s nájemníkama 🤣
Tomáš
18.02.2025 20:55
↩
@JUDr. Inkognito
já uvažoval rozdělení třeba na 1/10 tj 1M na nějaký solidnější protokol (na Sui jsme měl 1M v poolech, takže v pohodě, to bych asi přežil). Ale ty jedeš jiný level s airdropama - to mě nenapadlo.
ale kde kura vzít 30-40 nových protokolů a všechno to hlídat. to raději nakoupím byty a budu se jebat s nájemníkama 🤣
ale kde kura vzít 30-40 nových protokolů a všechno to hlídat. to raději nakoupím byty a budu se jebat s nájemníkama 🤣
Proč 30-40 protokolů? ... 6 chainu a na každém třeba 1-3 protokoly a stačí ti to
Ale to házím imaginární cisla ... Klidně 90% na ETH L1 na jisto a zbylých 10% rozdělit na 3 chainy na nějaké věci 🤷
JUDr. Inkognito
18.02.2025 20:59
↩
@Tomáš
Proč 30-40 protokolů? ... 6 chainu a na každém třeba 1-3 protokoly a stačí ti to
psal jsi ztráta 3% když nějaký protokol bude scam.. takže rodělit po 3% jsme to pochopil
Tomáš
18.02.2025 21:00
↩
@JUDr. Inkognito
psal jsi ztráta 3% když nějaký protokol bude scam.. takže rodělit po 3% jsme to pochopil
70% jsem i v původní zprávě psal na jisto, takže třeba aave nebo rozdělit na 2-3 na ETH L1... Víc dělit až ty exotické kraviny
👌 1
Kosa Fatty.io
19.02.2025 05:39
bumelak
19.02.2025 06:03
a kua padla kosa na kámen😁 <@518789876842364958> nemůžeš to pls odemknout? Ď
Kosa Fatty.io
19.02.2025 07:10
↩
@bumelak
a kua padla kosa na kámen😁 <@518789876842364958> nemůžeš to pls odemknout? Ď
Cekal jsem prave, ze nekdo bude mit premium 😂😂
Plastex
19.02.2025 07:30
CryptoJanko | Nesa
19.02.2025 09:49
prosim odomknite niekto ten clanok 🙂 😄
Plastex
19.02.2025 10:06
Taky by me to zajimalo 😄
Byla to podstatna cast zivota na tomto DC 🙂
🤣 2
bumelak
19.02.2025 11:51
by mě zajímalo co na to Karel Fillner když v tom byl tak nějak taky... - https://x.com/btctip_cz/status/1511334003487424522
bumelak
19.02.2025 18:56
↩
@Kosa Fatty.io
Cekal jsem prave, ze nekdo bude mit premium 😂😂
tak aspoň PDFko😏
Tomáš
19.02.2025 19:04
co ten Sonic? zkoumal to někdo víc, jestli to má šanci se uchytit nebo jen změna názvu od fantomu?
JUDr. Inkognito
19.02.2025 21:20
↩
@Tomáš
co ten Sonic? zkoumal to někdo víc, jestli to má šanci se uchytit nebo jen změna názvu od fantomu?
nezaujalo, to spíš bych se podíval na berachain, brutal TVL u nového projektu...
Tomáš
19.02.2025 21:24
↩
@JUDr. Inkognito
nezaujalo, to spíš bych se podíval na berachain, brutal TVL u nového projektu...
Tvl je ale uměle nafouknuté přes liquid restaking... Kolik tam je assetu, když se vynechá bera token a jeho odvozené verze? Když jsem koukal na dle defilama největší Dex, tak nic moc
Třeba ETH/stable tam ani není, všechno jen skrz Bera jestli dobře vidím
A taky je venku málo těch Bera tokenů, FDV je docela vysoká (ale obecně mě další coiny moc nelákáji, spíš bych někam výhodně chtěl dát stable, ETH nebo stable/ETH likviditu)
JUDr. Inkognito
19.02.2025 21:35
↩
@Tomáš
Tvl je ale uměle nafouknuté přes liquid restaking... Kolik tam je assetu, když se vynechá bera token a jeho odvozené verze? Když jsem koukal na dle defilama největší Dex, tak nic moc
Pravdu máš, nafouklé je to hlavně bera tokenem. volume slabota
Plastex
19.02.2025 21:36
↩
@Tomáš
co ten Sonic? zkoumal to někdo víc, jestli to má šanci se uchytit nebo jen změna názvu od fantomu?
Ja tam jedu na shadow ty poolu a to jsou slusny bomby a andree z TCZ je tam nalozenej taky, ma z toho podobny vibe jako z aero na base. Par S/ETH dneska stabilne kolem 800 % 🙂 ale reward tam je xShadow ktery muzes vybrst hned ale prijdes o 50% a nebo s vestingem, to je trosku shit sle i tech 400% dneska pekne 🙂
Tomáš
19.02.2025 22:00
↩
@Plastex
Ja tam jedu na shadow ty poolu a to jsou slusny bomby a andree z TCZ je tam nalozenej taky, ma z toho podobny vibe jako z aero na base. Par S/ETH dneska stabilne kolem 800 % 🙂 ale reward tam je xShadow ktery muzes vybrst hned ale prijdes o 50% a nebo s vestingem, to je trosku shit sle i tech 400% dneska pekne 🙂
Tak můžeš si ten xshadov i nechat a hlasovat, pokud by byl předpoklad, že jeho cena dál poroste, ale kupovat ho asi nechci
Plastex
19.02.2025 22:01
↩
@Tomáš
Tak můžeš si ten xshadov i nechat a hlasovat, pokud by byl předpoklad, že jeho cena dál poroste, ale kupovat ho asi nechci
Ja tak nejak asi nejsem dobrej na odhadovani toho jestli to poroste nebo ne, je to proste reward a vesting je tam dost dlouhej 🙂
JUDr. Inkognito
20.02.2025 11:14
Pi token spuštěn a nechápu.. stojí 1USD a stál i 2USD masakr. asi na reklamách v těžební appce vydělali pěkné love tak do narvali do likvidity.
Plastex
20.02.2025 11:26
↩
@JUDr. Inkognito
Pi token spuštěn a nechápu.. stojí 1USD a stál i 2USD masakr. asi na reklamách v těžební appce vydělali pěkné love tak do narvali do likvidity.
Kde se to da prodat?