Tomáš
21.01.2025 18:23
orientační aktuální martket cap, kolik zbývá utratit ve virtual za buyback, přepočteno aktuální cenou do dolarů a vypočítán poměr buybacku vůči MC
pokud bychom vzali ty 4 z tohoto pohledu nejzajímavější, tj. Misato, Saint, Airene a Virtu ... je něco z toho i z jiných pohledů (TA, fundament, ....) zajímavé?
pokud bychom vzali ty 4 z tohoto pohledu nejzajímavější, tj. Misato, Saint, Airene a Virtu ... je něco z toho i z jiných pohledů (TA, fundament, ....) zajímavé?
sleduje někdo tenhle sektor?
Swordfish
21.01.2025 18:34
Tomáš
21.01.2025 18:43
ai dostala zelenou, takže tyhle ai agenti (správně se čte nesmysly, kde jcih stejně většina umře) asi poletí https://x.com/MarioNawfal/status/1881762804077593029?t=-FHg-7o_6-cltc6hmTUAFA&s=19
Tomáš
21.01.2025 18:44
15.1. byly oznámené ty buybacky, pak zase korekce a dnes to letí ...
(upraveno)
JUDr. Inkognito
21.01.2025 19:03
↩
@Tomáš
orientační aktuální martket cap, kolik zbývá utratit ve virtual za buyback, přepočteno aktuální cenou do dolarů a vypočítán poměr buybacku vůči MC
pokud bychom vzali ty 4 z tohoto pohledu nejzajímavější, tj. Misato, Saint, Airene a Virtu ... je něco z toho i z jiných pohledů (TA, fundament, ....) zajímavé?
pokud bychom vzali ty 4 z tohoto pohledu nejzajímavější, tj. Misato, Saint, Airene a Virtu ... je něco z toho i z jiných pohledů (TA, fundament, ....) zajímavé?
děkuji, pěkná tabulka, myslím si však, že je to moc sofistikované pro tento server... 🤔
Tomáš
21.01.2025 19:04
↩
@JUDr. Inkognito
děkuji, pěkná tabulka, myslím si však, že je to moc sofistikované pro tento server... 🤔
Hlavně je to velmi dynamické i co se cen a MC týče, spíš jen jestli to vůbec někdo řeší
Plastex
21.01.2025 19:05
↩
@JUDr. Inkognito
děkuji, pěkná tabulka, myslím si však, že je to moc sofistikované pro tento server... 🤔
Neni, vsak tomas napsal ktery projekty budou mit nevetsi buyback:-) min sofistikovaneji to uz nejde 😄 jeste teda by ti to mohl nakoupit a poslat na penezenku 🙂
👌 1
🤣 1
Tomáš
21.01.2025 19:29
tak ono zase samotný buyback není samospásný ... prý se o tom vědělo dlouho, 15.1. pustili ven konkrétní čísla a info a teď je otázka co bude dál
Swordfish
22.01.2025 12:32
✅ 1
👍 1
🔥 1
bitcoin je joke 😄
JUDr. Inkognito
22.01.2025 16:55
↩
@Dřevo
Ale já bych taky chtěl vydělat peníze.
Kolik vlastně chceš vydělat?
A obecně (otázka pro všechny @here) kolik peněz je nyní pro vás super částka se kterou by jste byli spokojeni? kolik by vám stačilo?
A obecně (otázka pro všechny @here) kolik peněz je nyní pro vás super částka se kterou by jste byli spokojeni? kolik by vám stačilo?
Gali
22.01.2025 16:58
↩
@JUDr. Inkognito
Kolik vlastně chceš vydělat?
A obecně (otázka pro všechny @here) kolik peněz je nyní pro vás super částka se kterou by jste byli spokojeni? kolik by vám stačilo?
A obecně (otázka pro všechny @here) kolik peněz je nyní pro vás super částka se kterou by jste byli spokojeni? kolik by vám stačilo?
300k
JUDr. Inkognito
22.01.2025 16:59
↩
@Gali
300k
cz?
Gali
22.01.2025 16:59
↩
@JUDr. Inkognito
cz?
Eur.
JUDr. Inkognito
22.01.2025 17:04
před mnoha a monoha lety jsem jako klučina snil o 10M cz že s tím vyžiju... dnes by toto nestačilo. Kdybych měl např. nyní těch 10M a dal to konzervativně do dluhopisů tak v tom lepším případě mi to dává 4% tj 400k ročně což je pěkný přivýdělek ale nestačí to... navíc úroky na bondech kolísají takže nic jistého...
Jak by jste např s 10M CZ (400k EUR) pracovali vy?
Swordfish
22.01.2025 17:17
<@720562582716547193> ja takhle ^
JanHonza
22.01.2025 17:18
↩
@JUDr. Inkognito
před mnoha a monoha lety jsem jako klučina snil o 10M cz že s tím vyžiju... dnes by toto nestačilo. Kdybych měl např. nyní těch 10M a dal to konzervativně do dluhopisů tak v tom lepším případě mi to dává 4% tj 400k ročně což je pěkný přivýdělek ale nestačí to... navíc úroky na bondech kolísají takže nic jistého...
Nakoupil bych byty, tak jak to dělám teď. Na každém bytě vydělám na pronájmu 7-8tis. čistého měsíčně a prodat je můžeš vždycky😉
👍 2
JUDr. Inkognito
22.01.2025 17:52
to bys však nesměl vše projebat na páce s etherem 😘
JUDr. Inkognito
22.01.2025 17:54
↩
@JanHonza
Nakoupil bych byty, tak jak to dělám teď. Na každém bytě vydělám na pronájmu 7-8tis. čistého měsíčně a prodat je můžeš vždycky😉
myslel jsme spíše pasivní příjem, pronájmy mohou být někdy extra náročné. Na druhou stranu pasivně vydělávat je asi utopie, vždy se o to portfolio musíš nějak zajímat starat se o něj...
JanHonza
22.01.2025 18:04
↩
@JUDr. Inkognito
myslel jsme spíše pasivní příjem, pronájmy mohou být někdy extra náročné. Na druhou stranu pasivně vydělávat je asi utopie, vždy se o to portfolio musíš nějak zajímat starat se o něj...
jj byty jsou bez práce, dal jsem to nastarosti realitce, tami dává nasmlouvanou částku a o nájemníky se stará sama, nezaplatí tak letí, já už na to nervy neměl
👍 1
Tomassino
22.01.2025 18:08
↩
@JUDr. Inkognito
Jak by jste např s 10M CZ (400k EUR) pracovali vy?
pomalu se nalejvat do indexu https://curvo.eu/backtest/en/market-index/sp-500?currency=eur
JUDr. Inkognito
22.01.2025 19:27
↩
@Tomassino
pomalu se nalejvat do indexu https://curvo.eu/backtest/en/market-index/sp-500?currency=eur
mě lákají dividendové akcie, aby to mělo aktivní výnos... Moneta mi ale na 100kč utekla 🙂
Ale opět se musí sledovat fundament a novinkydané společnosti aby ti nespadla cena v případě nějakých negativních zpráv.
(upraveno)
Ale opět se musí sledovat fundament a novinkydané společnosti aby ti nespadla cena v případě nějakých negativních zpráv.
Tomáš
22.01.2025 20:01
↩
@JUDr. Inkognito
před mnoha a monoha lety jsem jako klučina snil o 10M cz že s tím vyžiju... dnes by toto nestačilo. Kdybych měl např. nyní těch 10M a dal to konzervativně do dluhopisů tak v tom lepším případě mi to dává 4% tj 400k ročně což je pěkný přivýdělek ale nestačí to... navíc úroky na bondech kolísají takže nic jistého...
před mnoha lety by ti to stačilo a kdybys před mnoha lety těch 10 mega měl, tak ti to stačí do dnes .... FIRE a pravidlo 4% ... při kryptu a třeba lendingu stable coinu můžeš mít i víc (ale taky šanci, že to celé zmizí, což u S&P úplně nehrozí)
Tomáš
22.01.2025 20:03
↩
@JUDr. Inkognito
mě lákají dividendové akcie, aby to mělo aktivní výnos... Moneta mi ale na 100kč utekla 🙂
Ale opět se musí sledovat fundament a novinkydané společnosti aby ti nespadla cena v případě nějakých negativních zpráv.
Ale opět se musí sledovat fundament a novinkydané společnosti aby ti nespadla cena v případě nějakých negativních zpráv.
dividendovky jsou ale daňové peklo ... růst a odprodej bez daně je mnohem lepší (i kdyby to mělo být skrze akumulační ETF) ... ale samozřejmě radši skvělá firma s dividendou než špatná růstovka, to my si bohužel nevybereme
Tomassino
22.01.2025 20:11
stock picking taky může dopadnout dost špatně
Ross Ulbricht, the founder of the infamous Silk Road marketplace, has been granted a full pardon by President Donald Trump
JUDr. Inkognito
22.01.2025 20:24
takže tady z rychlého rozboru plyne, že i když vyděláš velké prachy na kryptu <@841201085532340254> tak je to spíše zátěž než radost. radost to bude jen v
případě když je budeš utrácet a užívat si za ně...
-
moc peněz = další starost 🙂
-
čím více máš peněz tím více můžeš prodělat (stresuje tě ta myšlenka 🙂
případě když je budeš utrácet a užívat si za ně...
-
moc peněz = další starost 🙂
-
čím více máš peněz tím více můžeš prodělat (stresuje tě ta myšlenka 🙂
✅ 2
Swordfish
22.01.2025 21:33
Vsimli jste si, ze v roce 2017 byl velky bullrun a to byl zrovna prezident Donald Trump?
Po osmi letech se situace opakuje.
Nahoda? Nemyslim si.
Po osmi letech se situace opakuje.
Nahoda? Nemyslim si.
👍 1
Kosa Fatty.io
23.01.2025 04:03
↩
@Swordfish
Vsimli jste si, ze v roce 2017 byl velky bullrun a to byl zrovna prezident Donald Trump?
Po osmi letech se situace opakuje.
Nahoda? Nemyslim si.
Po osmi letech se situace opakuje.
Nahoda? Nemyslim si.
A uz zacal? Nebo to teprve prijde? 😂😅
Poustnak
23.01.2025 06:13
↩
@JUDr. Inkognito
před mnoha a monoha lety jsem jako klučina snil o 10M cz že s tím vyžiju... dnes by toto nestačilo. Kdybych měl např. nyní těch 10M a dal to konzervativně do dluhopisů tak v tom lepším případě mi to dává 4% tj 400k ročně což je pěkný přivýdělek ale nestačí to... navíc úroky na bondech kolísají takže nic jistého...
Já bych to rozdělil na 2 roviny. první jak se k tomu dostat a ta druhá, jak s tím dobře žít. U obou vidím jen to, že je potřeba mít dobrou práci a dělat na ičo. když máš řekněmě 70K hrubého tak náklad firmy na tebe je cca 100K. Najdeš li firmu co ti ferově na ičo dá 100K a přihlásíš se do paušální daně (CZ tax heaven) tak budeš mít 92K čistého. z toho musíš nekompromisně 50-70K odložit a za pár let jsi na 10M. Potom je klíčové za mě pokračovat v práci a na svůj životní bag nešahat a celou dobu do něj něco přihazovat. nechť se % to v čase mění a nechat zhodnocovat. a celou výplatu rozfofrovat a dělat to co tě baví. Absolutně klíčové je mít tu práci protože to je pro většinu lidí ten hlavní cashflow co má a o to by se měl každý snažit. dostat za svůj um/čas 100K jde relativně rychle, ale mít to z dividend chce velký balík peněz a hodně času než to naakumuluješ. Když už potom nějaký majetek máš tak je za mě důležité mít to co se likvidně obchoduje a obchoduje se v té nejlepší měně která na světě momentálně je. (mít byt v Praze v hodnotě 5M a dostávat 8K měsíčně v korunách mě přijde ne moc chytré, ale je to zatím mainstream tak se nedivím, že to většina lidí dělá). Potom může přijít doba, kdy se akcie, bitcoin sesypou o třeba 30% a to je čas si vzít půjčku v bance za 6% (a odložit si rezervu na 18 splátek) kolaterál dát to co jsi do té doby nasbíral a udělat nákup a věřit, že tohle bude ten čas který tě po konci krize vystřelí.
🤔 1
Tomáš
23.01.2025 07:01
No ještě lépe se k tomu dostane podnikatel, který rozjede svou vlastní firmu a né jen, že dělá na Švarc systém
Ale u tvé úvahy OSVČ na paušální daň je zásadní problém, že pak nemůžeš mít téměř žádný další příjem (osvobozené limity jsou nízké), tj. Třeba ani prodat ty investice dřív než 3 roky od nákupu nebo pronajímat nemovitost
Takže ta paušální daň je z mého pohledu vhodná pro Frantu instalatéra (omlouvám se za využití trochu stereotypu) nebo jiného dělníka, že si ušetří papírování, ale pro finančně gramotného člověka úplně ne, osobně ten limit, že nemůžeš investice prodávat, je naprosto zásadní
A dělat investice na SRO nebo to jinak obcházet už je zase minimálně na začátku té cesty moc složité a nákladné
JUDr. Inkognito
23.01.2025 14:37
Vtipné u Ethereaa je to: jak jsem tady v bearu řešili různé projekty a jaký projekt má dobrý tým jaký špatný tým (např Juno). A tak nějak setrvačností nikdo neřešil Ethereeum že ve vedení sedí jenom naprostí diletanti a lamy.
A my tady nyní čekáme až bude ETH na 10k... s takovým vedením nasrat 😅
A my tady nyní čekáme až bude ETH na 10k... s takovým vedením nasrat 😅
Swordfish
23.01.2025 15:27
↩
@JUDr. Inkognito
Vtipné u Ethereaa je to: jak jsem tady v bearu řešili různé projekty a jaký projekt má dobrý tým jaký špatný tým (např Juno). A tak nějak setrvačností nikdo neřešil Ethereeum že ve vedení sedí jenom naprostí diletanti a lamy.
A my tady nyní čekáme až bude ETH na 10k... s takovým vedením nasrat 😅
A my tady nyní čekáme až bude ETH na 10k... s takovým vedením nasrat 😅
JUDr. Inkognito
23.01.2025 16:58
↩
@Swordfish
(attachment)
Bohužel se zdá, že podobné postupy praktikovali celé roky i v Ethereum Foundation 😕
JUDr. Inkognito
23.01.2025 17:13
To Justin Sun bude manažersky jiný level než celé EGT Foundation... 🙂
Plán Justina Suna kdyby vedl EF a Ethereum: Plán na první týden
Cíl: "ETH na $10,000"
Okamžité zastavení prodeje ETH a optimalizace příjmů
Ethereum Foundation (EF) přestane prodávat ETH na 3 roky.
Náklady budou pokryty výnosy ze stakingu, půjčkami přes AAVE a stablecoiny.
Záměrem je snížit nabídku ETH a posílit důvěru trhu.
Silné zdanění Layer 2
Všechny projekty Layer 2 budou zdaněny tak, aby Ethereum získávalo min. 5 miliard USD ročně.
Vybrané prostředky budou použity na zpětný odkup ETH a jeho pálení.
Zeštíhlení operací EF
Výrazné snížení počtu zaměstnanců, ponechání pouze nejlepších.
Vyšší platy pro zbylé pracovníky na základě výkonu.
Přechod na meritokratický systém.
Úprava odměn a zvýšení pálení poplatků
Snížení odměn pro nody a důraz na pálení transakčních poplatků.
Zachování deflační povahy ETH jako uchovatele hodnoty.
Zaměření na Layer 1
Všechny zdroje půjdou na vývoj Layer 1 (škálovatelnost, bezpečnost, adopce).
Cílem je posun ETH na $10,000.
Očekávání:
S těmito kroky by ETH mohlo prolomit hranici $4,500 během prvního týdne a zajistit dlouhodobý růst.
Cíl: "ETH na $10,000"
Okamžité zastavení prodeje ETH a optimalizace příjmů
Ethereum Foundation (EF) přestane prodávat ETH na 3 roky.
Náklady budou pokryty výnosy ze stakingu, půjčkami přes AAVE a stablecoiny.
Záměrem je snížit nabídku ETH a posílit důvěru trhu.
Silné zdanění Layer 2
Všechny projekty Layer 2 budou zdaněny tak, aby Ethereum získávalo min. 5 miliard USD ročně.
Vybrané prostředky budou použity na zpětný odkup ETH a jeho pálení.
Zeštíhlení operací EF
Výrazné snížení počtu zaměstnanců, ponechání pouze nejlepších.
Vyšší platy pro zbylé pracovníky na základě výkonu.
Přechod na meritokratický systém.
Úprava odměn a zvýšení pálení poplatků
Snížení odměn pro nody a důraz na pálení transakčních poplatků.
Zachování deflační povahy ETH jako uchovatele hodnoty.
Zaměření na Layer 1
Všechny zdroje půjdou na vývoj Layer 1 (škálovatelnost, bezpečnost, adopce).
Cílem je posun ETH na $10,000.
Očekávání:
S těmito kroky by ETH mohlo prolomit hranici $4,500 během prvního týdne a zajistit dlouhodobý růst.
Swordfish
23.01.2025 17:15
co nekde psal ?
JUDr. Inkognito
23.01.2025 17:17
doufám že si to Vitalik jako nový CEO se 100% hlasy aspoň přečte.
Swordfish
23.01.2025 17:24
Swordfish
23.01.2025 17:32
Poustnak
23.01.2025 17:39
↩
@Tomáš
No ještě lépe se k tomu dostane podnikatel, který rozjede svou vlastní firmu a né jen, že dělá na Švarc systém
Ano s tim souhlasim. ja jsem chtel tim rict ze diky temto krokum kdyz si sahned na vyssi cisty prijem o 25k tak je to lepsi nez mit moznost nez mit dalsi prijmy. kdo tady muze rict ze ma vedlejsi prijmy nad 300k rocne? kdyz uz to nekdo ma a vi jak na to tak cekam ze ma nejaky prehled a orientuje se v tomto systemu. jinak dekuji za dlouhou odpoved.
Tomáš
23.01.2025 20:51
↩
@Poustnak
Ano s tim souhlasim. ja jsem chtel tim rict ze diky temto krokum kdyz si sahned na vyssi cisty prijem o 25k tak je to lepsi nez mit moznost nez mit dalsi prijmy. kdo tady muze rict ze ma vedlejsi prijmy nad 300k rocne? kdyz uz to nekdo ma a vi jak na to tak cekam ze ma nejaky prehled a orientuje se v tomto systemu. jinak dekuji za dlouhou odpoved.
tak pořád máš možnost i při tom přepnutí ze zaměstnance na švarc mít jen výdajový paušál (né úplně paušální daň) nebo skutečné výdaje (což je v takových případech typicky blbost) ... jako máš pravdu, jako osvč při stejném nákladu pro zaměstnavatele ti zůstane v kapse víc a "ihned", jen se to asi bude blbě vyjednávat a taky s tím pak bude nižší důchod (pokud vůbec nějaký bude 😄 )
Tomáš
23.01.2025 20:52
stejně tak nemáš pak automaticky nárok na dovolenou, neschopenku a tak
Tomáš
23.01.2025 20:53
↩
@hamakar
<@760563163241644042> Není už tohle na nějakou arbitráž? První je ETH/USDT na Binance a druhé je pár ETH/USD na DYDX. Nebo čím to může být způsobené?
na jednom short, na druhém long a až se rozdíl srovná, tak to uzavři
jako je mi divný, že je ten rozdíl tak velký na docela likvidních místech ... pár dnů zpět jsem třeba dělal on-chain arbitráž, ale bridgováním mezi OP(nebo arbitrum) a jiným docela málo aktivním chainem, kde se cena při rychlém pohybu měnila znatelně pomaleji
hamakar
23.01.2025 20:55
↩
@Tomáš
jako je mi divný, že je ten rozdíl tak velký na docela likvidních místech ... pár dnů zpět jsem třeba dělal on-chain arbitráž, ale bridgováním mezi OP(nebo arbitrum) a jiným docela málo aktivním chainem, kde se cena při rychlém pohybu měnila znatelně pomaleji
Já do toho nepůjdu, CEXům už se vyhýbám, jen to mám přidáné v Trading View. Celou dobu to bylo de facto stejné, ale teď večer se to takhle oddálilo, proto jsem si toho všiml.
Tomáš
23.01.2025 20:58
↩
@hamakar
Já do toho nepůjdu, CEXům už se vyhýbám, jen to mám přidáné v Trading View. Celou dobu to bylo de facto stejné, ale teď večer se to takhle oddálilo, proto jsem si toho všiml.
nebo jen delay pro trading view, když je tam ještě takhle třetí strana, těch důvodů může být víc 🙂 a vlastně je to taky trochu jiný pár (na dydx je to usdc ne?)
🤔 1
Wustler
23.01.2025 20:59
Swordfish
23.01.2025 21:03
🎉 🍷
🎁 🎄
Swordfish
24.01.2025 05:32
dalsi pozitivni vlastovka
(upraveno)
Swordfish
24.01.2025 07:38
<@720562582716547193> ^^^
ha !
pink&deviant
24.01.2025 10:59
Ítr pôjde pumes
❤️ 1
Swordfish
24.01.2025 13:25
solana a eth na to prcaj a leti vic nez btc
JUDr. Inkognito
24.01.2025 16:19
Swordfish
24.01.2025 18:11
JUDr. Inkognito
24.01.2025 21:46
ou topovka tedy ChainLink? no kdysi jsem ho držel 🙂
Trumpího hošíci se zajímají o ENA a Ondo?
Swordfish
24.01.2025 21:48
↩
@Včelkamára
Nezkoumal sem jestli to sedí... tak jen pro zajímavost a inspiraci
nahoda? nemyslim si
Swordfish
24.01.2025 21:49
↩
@JUDr. Inkognito
Trumpího hošíci se zajímají o ENA a Ondo?
JUDr. Inkognito
24.01.2025 21:53
takže už vyhlížíme opět target i pro ETH, 20k soon? Na kolika bude prodávat Trumpíno? Ať vím jak se zařídit 😂
Včelkamára
24.01.2025 21:53
Linku pár desítek ještě mám ale asi do něj preleju avail a dym
👀 1
JUDr. Inkognito
24.01.2025 22:09
graf Linku vypadá zdravě, růst tam pravděpodobně bude. na ATH je to 100% a poté pojede výše?
Je k něčemu ten token LINK? Nějak se mi nezdá sexy 🙂
Je k něčemu ten token LINK? Nějak se mi nezdá sexy 🙂
Swordfish
24.01.2025 22:11
pouziva se pro sluzby oracle, ktere poskytuje
je to utility token pro jejich sluzby
JUDr. Inkognito
25.01.2025 09:40
hmm utility token zní stále nic moc 🤔
Swordfish
25.01.2025 10:24
Plastex
25.01.2025 15:58
↩
@JUDr. Inkognito
hmm utility token zní stále nic moc 🤔
Utility token prave ze zni nejvic dobre 🙂
😍 1
Swordfish
25.01.2025 16:45
↩
@Plastex
Utility token prave ze zni nejvic dobre 🙂
znamena to, ze k necemu skutecne je, oproti treba meme
💯 1
Plastex
25.01.2025 16:46
↩
@Swordfish
znamena to, ze k necemu skutecne je, oproti treba meme
A to mi staci:-)
(upraveno)
😍 1
Paul_yogi23
25.01.2025 20:51
Včelkamára
26.01.2025 15:11
To čeká všechny mrtvolky? 😃
JUDr. Inkognito
26.01.2025 15:39
onyx neznám
🔥 1
Swordfish
26.01.2025 15:52
↩
@Včelkamára
To čeká všechny mrtvolky? 😃
to by byl splneny sen, ale nektere mrtve veci by mely zustat mrtve
Včelkamára
26.01.2025 15:53
Většina
💯 2
JanHonza
26.01.2025 17:03
Swordfish
26.01.2025 17:14
To ale nema nic spolecneho s Microsoftem. Pouze Chia Network vytvorila aplikaci s jejich akciemi.
✅ 1
JanHonza
26.01.2025 17:17
↩
@Swordfish
To ale nema nic spolecneho s Microsoftem. Pouze Chia Network vytvorila aplikaci s jejich akciemi.
Všechno bude😀