# pokec
184714 zpráv • strana 174/1848
Petr Langr 16.12.2024 14:49
VAiaNA?
mrak 16.12.2024 18:04
Na mexc se dalo chytit pod 20, obchodovalo se půl hodiny dřív než na ostatcích cex, možná by mohla být pumpa až zalistuje upbit. Jinak jsem moc nezjišťoval, jen že teď jede staking
Petr Langr 16.12.2024 18:10
@mrak Na mexc se dalo chytit pod 20, obchodovalo se půl hodiny dřív než na ostatcích cex, možná by mohla být pumpa až zalistuje upbit. Jinak jsem moc nezjišťoval, jen že teď jede staking
na prvni pohled to vypada dobre..
Hansss 16.12.2024 19:27
Přesně.😁 Eth nepotřebuje Saylora či Trumpa, Homer to zvládne sám i s plechovkou od piva😆
(upraveno)
iblik 16.12.2024 19:28
Btw v tom článku není sni slovo o eth
😁
Hansss 16.12.2024 20:32
Nevadí. Je to frajer 😆
Dělat v Dukovanech, byl by jako logo na firemních hadrech povinně. 😄
Swordfish 16.12.2024 21:10
@Hansss Dělat v Dukovanech, byl by jako logo na firemních hadrech povinně. 😄
a co Temelin? toto zajima uzivatele <@780461823325503538>
Plastex 16.12.2024 21:11
@Swordfish a co Temelin? toto zajima uzivatele <@780461823325503538>
Tam mame houmru by si neveril 😄
Poustnak 16.12.2024 21:43
shortujete někdo solanu?
JUDr. Inkognito 16.12.2024 22:22
@Poustnak shortujete někdo solanu?
jo Tom asi už rok
Tomáš 16.12.2024 22:24
@JUDr. Inkognito jo Tom asi už rok
short na účtu, který byl zlikvidován, se už asi nedá počítat ....
Swordfish 16.12.2024 23:11
takze long?
Plastex 17.12.2024 03:35
@Swordfish takze long?
To taky neni uplne jisty 😄
JUDr. Inkognito 17.12.2024 06:28
@Swordfish takze long?
Nikolivěk, zde je nutné aplikovat strategii z rulety, tj. Dávat červenou dokud nepadne. Tudíž z toho vyplývá další short.
Swordfish 17.12.2024 07:24
Oblíbený martingale
Také jsem praktikoval
Tomassino 17.12.2024 08:44
jak je na tom teď asi the big short guy?
bumelak 17.12.2024 12:07
🤣 5
JUDr. Inkognito 17.12.2024 19:19
Zajímal by mě odhad toho jak uvažují instituce a fondy ohledně investice do ETF BTC.
Zda čekají s prodejem na předem stanovenou targetovou cenu prodeje např 100% zhodnocení a prodají. Nebo zda to nakupují na x let s tím že podle ceny odprodávaní nebo dokupují.
Vlastně mě zajímá jaké % zhodnocení je pro tyto velké instituce už zajímavé na prodej nakoupeného assetu konkrétně BTC?
Tomáš 17.12.2024 19:24
@JUDr. Inkognito Zajímal by mě odhad toho jak uvažují instituce a fondy ohledně investice do ETF BTC.
Zda čekají s prodejem na předem stanovenou targetovou cenu prodeje např 100% zhodnocení a prodají. Nebo zda to nakupují na x let s tím že podle ceny odprodávaní nebo dokupují.
Vlastně mě zajímá jaké % zhodnocení je pro tyto velké instituce už zajímavé na prodej nakoupeného assetu konkrétně BTC?
Půl roku jsem chodil na workshop s portfolio manažerem Erste... Ani jedno z tebou popsaného asi úplně nefunguje
Spíše aktuálně držené věci na pravidelné bázi monitorují a řeší jaký je aktuální výhled dané investice a porovnání s nejlepší alternativou, protože zas nemůžou oproti jednotlivcům moc držet cash (myšleno aktivně řízené fondy)
Takže pokud se výrazně změní výhled nebo naskytne výnosnější alternativa, tak prodají klidně ve ztrátě nebo malém zisku, stejně tak jako ve velkém zisku... A před koncem roku může hrát roli i třeba daňová optimalizace 🤷
👌 2 🥳 1
JUDr. Inkognito 17.12.2024 19:31
@Tomáš Půl roku jsem chodil na workshop s portfolio manažerem Erste... Ani jedno z tebou popsaného asi úplně nefunguje
děkuji to zní reálně 🙂
Tomáš 17.12.2024 19:34
Ale samozřejmě portfolio manažer otevřeného podílového fondu taky přemýšlí jinak než portfolio manažer FKI a ještě jinak než třeba Buffet, což není fond, ale firma... Takže taky ten pojem instituce je velmi široký a myslím si, že tam nejde moc hledat univerzální odpověď 🤷
Tomassino 17.12.2024 19:57
@JUDr. Inkognito Zajímal by mě odhad toho jak uvažují instituce a fondy ohledně investice do ETF BTC.
Zda čekají s prodejem na předem stanovenou targetovou cenu prodeje např 100% zhodnocení a prodají. Nebo zda to nakupují na x let s tím že podle ceny odprodávaní nebo dokupují.
Vlastně mě zajímá jaké % zhodnocení je pro tyto velké instituce už zajímavé na prodej nakoupeného assetu konkrétně BTC?
když Donald říká, že je krypto guut a že USA bude kryptovelmoc a dokonce plánujou začít obnovovat provoz jaderky three mile island, tak je to slušnej buy signál ne?
💯 2
Swordfish 17.12.2024 20:06
@Tomassino když Donald říká, že je krypto guut a že USA bude kryptovelmoc a dokonce plánujou začít obnovovat provoz jaderky three mile island, tak je to slušnej buy signál ne?
Jsi moudrý, budu tě následovat.
hamakar 17.12.2024 20:10
Jakou walletku na Solanu doporučujete?
Swordfish 17.12.2024 20:11
mam solflare, jednoduchy a funguje
👍 1
Tomassino 17.12.2024 20:25
nemám rád solanu
👍 1
Hansss 17.12.2024 20:27
Mám rád Solanu 😄
Tomáš 17.12.2024 20:39
@Swordfish mam solflare, jednoduchy a funguje
Ta se aspoň kdysi při přetížené sítí vůbec nedala používat, všechno fail... Phantom byl pak trochu lepší
Hansss 17.12.2024 20:44
Ja Phantom, Solflare mi nesedl, ale více jsem jej nepoužíval, tak nemůžu srovnávat
Hansss 17.12.2024 20:45
Ale ten křížek co tam má, nevypadá špatně 🙂
1
Poustnak 17.12.2024 23:03
@JUDr. Inkognito Zajímal by mě odhad toho jak uvažují instituce a fondy ohledně investice do ETF BTC.
Zda čekají s prodejem na předem stanovenou targetovou cenu prodeje např 100% zhodnocení a prodají. Nebo zda to nakupují na x let s tím že podle ceny odprodávaní nebo dokupují.
Vlastně mě zajímá jaké % zhodnocení je pro tyto velké instituce už zajímavé na prodej nakoupeného assetu konkrétně BTC?
Podle mě instituce nečasují trh protože: na tom jestli do coinů něco zainvestuji podléhá nějakému schvalování většího počtu lidí. (nebývá časté, že by se někdo jako jedinec takto rozhodnul). a naopak i o prodeji se bude rozhodovat v nějaké hlasování a to než se stane a nabyde platnosti trvá nějakou dobu a cena může být úplně jinde. Prodej nebude jako spekulace ale nějaké dlouhodobé uvažování a diverzifikace.
👍 1
JUDr. Inkognito 18.12.2024 07:30
Hoši, ta špice na grafu to uzavření denních svících na BTC se mi nelíbí 😦 Snad nás dnes povzbudí Pówl z FEDu
Tomáš 18.12.2024 20:24
bude krev?
Tomassino 18.12.2024 20:33
marge je v pohotovosti
Kosa Fatty.io 18.12.2024 20:33
Ja krvacim dost 😄
Tomáš 18.12.2024 20:35
@Tomassino marge je v pohotovosti
až bude volat, tak bacha, neodkládal bych to 😄
1
JUDr. Inkognito 18.12.2024 20:35
sazby snížené dle očekávání o 0,25% ale projekce na příští rok jsou horší než se očekávalo. Očekávají větší inflaci a tím pádem i méně snižování sazeb max 1x za rok 2025
Martin11 18.12.2024 20:35
@Kosa Fatty.io Ja krvacim dost 😄
Je třeba to zapít dobrým červeným vínem 😅
Kosa Fatty.io 18.12.2024 20:37
@JUDr. Inkognito sazby snížené dle očekávání o 0,25% ale projekce na příští rok jsou horší než se očekávalo. Očekávají větší inflaci a tím pádem i méně snižování sazeb max 1x za rok 2025
Jak to muzou takto dopredu vedet a rict? 😄
Trumpik to prece podrzi ne? 😄
JUDr. Inkognito 18.12.2024 20:39
@Kosa Fatty.io Jak to muzou takto dopredu vedet a rict? 😄
každý kvartál dělají odhady a nyní to vidí hůře něž před čtvrtrokem ... ale na druhou stranu pokud to bude v pohodě v reálu a oni se výhledem sekli tak v březnu bude raketa jak cyp 🙂
JUDr. Inkognito 18.12.2024 20:39
@Martin11 Je třeba to zapít dobrým červeným vínem 😅
mám tu jen slivovice a bílé , co teď?
Martin11 18.12.2024 20:41
@JUDr. Inkognito mám tu jen slivovice a bílé , co teď?
Tak si dej bílé a na spaní slivovici 😇
JUDr. Inkognito 18.12.2024 20:42
@Martin11 Tak si dej bílé a na spaní slivovici 😇
prdele začal jsem slivovicí...
😅 1
Martin11 18.12.2024 20:43
@JUDr. Inkognito prdele začal jsem slivovicí...
Špatné pořadí. Ale jestli je to bílé Sklepmistr, tak je to jedno 🤣
Kosa Fatty.io 18.12.2024 20:43
Ten asi v lednu poleti co?
Martin11 18.12.2024 20:45
@Kosa Fatty.io Ten asi v lednu poleti co?
JUDr. Inkognito 18.12.2024 20:50
a syn Trumpety může držet BTC?
Tomassino 18.12.2024 20:59
why not
Poustnak 18.12.2024 21:12
jako že 2 věty a konec bull runu?
1
Swordfish 18.12.2024 21:13
dame kosisky ? 😄
Tomassino 18.12.2024 21:29
@Poustnak jako že 2 věty a konec bull runu?
Poustnak 18.12.2024 21:40
@Swordfish dame kosisky ? 😄
dej sem něco roztomilého a sprav náladu všem co nestihli vystoupit protože neslyšeli: terminus please exit the train.
Poustnak 18.12.2024 22:01
Akcie v USA krvácely a dolar na výsluní. Když si dám dohromady jak krásně poskládali náš rozpočet a jestli se Elonovi podaří ořezat náklady aspoň na 1/4 toho co plánuje Trump zavede cla a do ameriky se začno stěhovat firmy a kupovat dolar na investice tak si myslím, že to co ztratíme v kryptu doženeme na kurzu CZK/USD
🤣 1
hamakar 19.12.2024 10:03
Ty a tvoje kočičky jste nám tu chyběli 😻
❤️ 1
Hansss 19.12.2024 17:33
Přikupujete, nebo ještě čekáte na lepší ceny?
Miloš 19.12.2024 17:40
Anebo už dokončujete exit?
Tomáš 19.12.2024 18:45
Takže už se dokupuje nebo opožděně prodává?
Tomassino 19.12.2024 18:45
já jsem si za trochu přikoupil žetony
Swordfish 19.12.2024 19:02
@Tomassino já jsem si za trochu přikoupil žetony
Také zakoupim nějaké žetony na tu horskou dráhu
Vypadá to na slušnou jízdu
x.cool 19.12.2024 19:43
@Tomassino já jsem si za trochu přikoupil žetony
Jake ze to zetony se dokupujou abych nebyl pozadu 😁 ????
Plastex 19.12.2024 19:45
@x.cool Jake ze to zetony se dokupujou abych nebyl pozadu 😁 ????
Vsechny co jsou ve sleve 😄
Kosa Fatty.io 19.12.2024 19:55
Tyjo pekna cervena
Co kde kdo zase rekl? 😂
x.cool 19.12.2024 19:59
@Plastex Vsechny co jsou ve sleve 😄
Hmmm 🤔 tak co koukam to jsou vsechny ...asi to budu muset rozpocitat 😁
Plastex 19.12.2024 20:00
@x.cool Hmmm 🤔 tak co koukam to jsou vsechny ...asi to budu muset rozpocitat 😁
Presne tak, jako to dela ponke 😄
❤️ 1 😁 1
Ponke 19.12.2024 20:07
@Kosa Fatty.io Co kde kdo zase rekl? 😂
No vcera fed, ze pristi rok nebude tak mala inflace a jdeme do sracek <:kek:872079105607233557>
Tomáš 19.12.2024 20:17
dneska víme co to spustilo?
(upraveno)
Ponke 19.12.2024 20:17
Spatny sentiment?
Tomáš 19.12.2024 20:18
-10% a docela sešup za 2 hodinky bych neřekl, že je špatný sentiment
JUDr. Inkognito 19.12.2024 20:30
je to furt to samé lehce horší výhled na rok 2025 tak se deriskuje BTC 15min před otevřením Akcií a akcie hned po něm...
teď budu doufat v Truma že jeho rodina a jeho kancléři mají nakoupeno BTC a on ho pak vyhajpuje 🙂 ať jsme aspoň ještě chvíli bohatí než to 🤨
Swordfish 19.12.2024 20:52
nerad bych se opakoval, ale preci jen: bullrun nebyl a nebude
🙂
Včelkamára 19.12.2024 20:59
Ondřej 19.12.2024 21:06
@Tomáš dneska víme co to spustilo?
Že by akciovy trh?