# pokec
184714 zpráv • strana 175/1848
Tomáš 14.12.2024 08:44
@danko2002 Mám na uni V3:
3858-4091$

Chcem sa “zbaviť” ETH za cca 4000$ tak som dal likviditu keď bola cena 37xx $, takže som išiel len s ETH.

% to vychádza celkom slušne, víkendy sú o 80-90% slabšie.
% to presne odhadnúť neviem, píšu, že cca 20-40% APY, ale podľa čísiel som za cca týždeň +5% z vkladu.
Jasný, to je takové konzervativní, když je to na větší sumu... Menší částky v řádu stovek dolarů klidně exotika... Na více chainech dobře dává i třeba pancakeswap nebo na Linea teď po pumpě Nile, tak klidně něco v tomto stylu
Tomáš 14.12.2024 08:45
@danko2002 Mám na uni V3:
3858-4091$

Chcem sa “zbaviť” ETH za cca 4000$ tak som dal likviditu keď bola cena 37xx $, takže som išiel len s ETH.

% to vychádza celkom slušne, víkendy sú o 80-90% slabšie.
% to presne odhadnúť neviem, píšu, že cca 20-40% APY, ale podľa čísiel som za cca týždeň +5% z vkladu.
A není těch 5% v dolarové hodnotě? Že ti vyrostl i ten ETH, který je pořád v likviditě nebo fakt jen rewardy máš 5% ? ... Btw přesně takto to řeším taky, než přímo swapnout, tak odprodat přes likviditu, sice to občas chvíli trvá, ale je tam ten bonus navíc 🙂
kptnemo 14.12.2024 09:08
Mně celkem sedí Aerodrome(Base) - pomocí Vfat.io.
Tomáš 14.12.2024 09:12
@kptnemo Mně celkem sedí Aerodrome(Base) - pomocí Vfat.io.
Orientačně jak velká range a jaké cca odměny prosím tě? Lepší pro představu právě nějaký delší průměr než zrovna aktuální stav, ten bývá zavádějící
kptnemo 14.12.2024 09:16
Já tam jedu WETH/cbBTC - velmi uzkou range( 4 %) - a průměr cca 120%, nepoužívám automatickou rebalanci, to je dost ztrátové(ILV), teď jsem koukl právě tam mám 194%.
(upraveno)
Tomáš 14.12.2024 09:19
@kptnemo Já tam jedu WETH/cbBTC - velmi uzkou range( 4 %) - a průměr cca 120%, nepoužívám automatickou rebalanci, to je dost ztrátové(ILV), teď jsem koukl právě tam mám 194%.
Jojo, rebalance je nesmysl
Tomáš 14.12.2024 10:03
Nile třeba takto na range širokou 1% a to jsem to docela večer trefil, takže přes 3% za cca 11 hodin
👍 1
Tomáš 14.12.2024 10:12
nebo pancake na arbitru za 2 dny a pár hodin cca 4,5%
👍 1
Včelkamára 14.12.2024 10:52
Kolik by házel range 1000-6000? 🤣 asi hovno co?
Swordfish 14.12.2024 11:09
@Včelkamára Kolik by házel range 1000-6000? 🤣 asi hovno co?
Odpověď přece znáš <:yes:767989820818849834>
Tomáš 14.12.2024 11:11
Správně 💩
Tomassino 14.12.2024 11:30
@Včelkamára Kolik by házel range 1000-6000? 🤣 asi hovno co?
to by bylo moc easy 😂
kptnemo 14.12.2024 12:01
Pár měsíců zpátky jsem měl na Sushi(Scroll) - ETH/USDC(T) - široké range a dávalo to kolem 100%, ale po odlivu ze Srollu se to zhoršilo, teď myslím jsou vysoké odměny na Solaně(Orca, Raydium, Meteora..
Plastex 14.12.2024 13:57
@kptnemo Pár měsíců zpátky jsem měl na Sushi(Scroll) - ETH/USDC(T) - široké range a dávalo to kolem 100%, ale po odlivu ze Srollu se to zhoršilo, teď myslím jsou vysoké odměny na Solaně(Orca, Raydium, Meteora..
Ty mas zkusenosti s likviditou na raydium? Mam tam jeden degen par, pridana likvidita jo, ale nejde stake, pise mi to takhle pool neni aktivni pro farmu, ale APR to pise 250%, pujdou mi odmeny a nebo ne? Vim ze vetsinou se musi to LP zastejkovat ale tady to nejde ale pritom to pise APR 250%, tak abych tam nezevloval s likviditou zbytecne 😄
stihac 14.12.2024 14:16
@Plastex Ty mas zkusenosti s likviditou na raydium? Mam tam jeden degen par, pridana likvidita jo, ale nejde stake, pise mi to takhle pool neni aktivni pro farmu, ale APR to pise 250%, pujdou mi odmeny a nebo ne? Vim ze vetsinou se musi to LP zastejkovat ale tady to nejde ale pritom to pise APR 250%, tak abych tam nezevloval s likviditou zbytecne 😄
Nemusíš to stakovat. Jel jsem tak dříve páry GOAT/SOL a MOODENG/SOL, nestakoval jsem a sypalo to pěkně
👍 1
Tomáš 14.12.2024 14:59
Na Solane mi dřív nejlíp vycházela Meteora, ale sol/stable... ETH jsem tam nezkoušel
kptnemo 14.12.2024 15:19
Já tam teď už mám jen JLP.
eddiebong 14.12.2024 16:06
analyza out
legrace končí
hardcore rave je tady
dělejte exit strategie.
joe:825130132578369576 1 💪 8 🥳 4
Plastex 14.12.2024 19:19
@stihac Nemusíš to stakovat. Jel jsem tak dříve páry GOAT/SOL a MOODENG/SOL, nestakoval jsem a sypalo to pěkně
A odmeny se nacitaji hned a nebo po nejaky dobe? Mam porad cistou 0 😄
stihac 14.12.2024 20:07
@Plastex A odmeny se nacitaji hned a nebo po nejaky dobe? Mam porad cistou 0 😄
Hned
Plastex 14.12.2024 20:13
@stihac Hned
Tak to delam neco spatne
Swordfish 14.12.2024 20:18
@Plastex Tak to delam neco spatne
Zkus sexuologickou poradnu
stihac 14.12.2024 20:26
@Plastex Tak to delam neco spatne
Dáváš koncentrovanou likviditu?
🤣 1
Plastex 14.12.2024 20:50
@stihac Dáváš koncentrovanou likviditu?
Standart 😄
stihac 14.12.2024 20:57
@Plastex Standart 😄
Tu nepoužívám, tak nevím, jestli to není potřeba i stakovat. Přijde mi to divné, ale možné to je
Tomáš 14.12.2024 20:57
a nebude to o tom, že stará verze likvidity si to načítala uvnitř LP tokenu a uvidíš to až při výběru? ... až přece koncentrovaná likvidita na uniswapu oddělila fee samostatně
Plastex 14.12.2024 20:58
Nejde tam ten stake prave 🙂 No nic seru na to, je to degen farma kdyz se to znazim dat do poolu tak me to tam vyjebava stim ze je tam nizka likvidita a ze mi to vymrda s arbitrazi 😄 Nemam stim tokolik zkusenosti abych to riskoval, nejsem si tim jistej co to uplne znemana, respektive vim co to znamena ale nevim jak se tomu vyhnout jestli to vubec jde 🙂
Plastex 14.12.2024 20:59
@Tomáš a nebude to o tom, že stará verze likvidity si to načítala uvnitř LP tokenu a uvidíš to až při výběru? ... až přece koncentrovaná likvidita na uniswapu oddělila fee samostatně
Ona tam byla moznost harvest ale tam bylo porad 0
Tomáš 14.12.2024 20:59
@Plastex Ona tam byla moznost harvest ale tam bylo porad 0
jestli harvest není na externí odměny (které tady být nemusí žádné), ale swapovací fee do LP ... ale netuším, jen obecné možnosti fungování
Plastex 14.12.2024 21:00
@Tomáš jestli harvest není na externí odměny (které tady být nemusí žádné), ale swapovací fee do LP ... ale netuším, jen obecné možnosti fungování
Je to cele divne, ten pool ma likviditu 0,18dolaru, to je nejaky fuckup, srat na to 😄 To jsou velky veci tohle 😄
ale na coingecku to ukazuje ze tam je volume skoro 2M 😄
A to je na tom standartu
danko2002 15.12.2024 07:09
@Tomáš A není těch 5% v dolarové hodnotě? Že ti vyrostl i ten ETH, který je pořád v likviditě nebo fakt jen rewardy máš 5% ? ... Btw přesně takto to řeším taky, než přímo swapnout, tak odprodat přes likviditu, sice to občas chvíli trvá, ale je tam ten bonus navíc 🙂
Rewardy vychádzajú cca 5%, hodnotu likvidity nepočítam.

Áno tento predaj je lepší, lebo máš k tomu bonus vo forme “feečok” ale nevýhody sú:
Pomerne veľké poplatky na hlavnej sieti, preto sa ti to neoplatí robiť s malými sumami.
Navyše Uniswap je prvý a príde mi, že je najbezpečnejší a pri väčších sumách beriem do úvahy aj tento faktor.

S menšími čiastkami využívam Optimism pool na Uniswape.

Ani jedno ani druhé ti nedajú 1000~ky % ale máš tak ako takú “istotu”.
hamakar 15.12.2024 12:29
<@1075165235498991646> Pumpujes?
x.cool 15.12.2024 12:42
nevite nekdo jak z Kepleru odstranit ICNS name... tenkrat sem si to propojil s twitrem a furt me to ukazuje jmeno a nevim jak to zrusit 🤷‍♂️ Uz to je dlouho co se to delalo tak pridavam stranky a treba si nekdo vzpomene co to je a jak se to odstranuje ... https://app.icns.xyz/
Ponke 15.12.2024 12:58
@hamakar <@1075165235498991646> Pumpujes?
Vsechno stoji. Cekame na btc pres 114
👌 1 🤣 1
Petr Langr 15.12.2024 13:06
@Ponke Vsechno stoji. Cekame na btc pres 114
Treti dotek kanalu se tam nabizi..
Ponke 15.12.2024 13:07
Jojo ted zavrit pres 102 a muzeme nahoru
Pristi tyden fed snizi sazby a santa realy muze zacit do 20.1
<:kek:872079105607233557>
A nebo taky vubec no. Nikdy nic netrefim
Ale nechci btc na 84
Včelkamára 15.12.2024 13:13
Ja chci nejdriv 120, pak hned 60 🤣
A hlavně mezitim kaspa, dot a atom at pumpne aspon 100% 🤪
Ponke 15.12.2024 13:51
300% pumpy uz byly
Včelkamára 15.12.2024 13:56
jak na čem. a koukni na poslední bull co předvedly alty. ale stejně asi zastávám myšlenku že tento bull, alty neudělají už tak hezká svíčky.... ani eth asi bohužel 😦
Ponke 15.12.2024 14:17
Retail prisel po volbach a vypumpoval dino coiny bohuzel
Včelkamára 15.12.2024 14:18
vidíš, seš tady s náma chvilku a už se vyznáš 😄
Tomáš 15.12.2024 14:41
Nebo jen opakujes slova jiných z nějakého videa?
Arnold Rimmer 15.12.2024 14:53
Ponke 15.12.2024 14:55
@Tomáš Nebo jen opakujes slova jiných z nějakého videa?
Jojo opakuju, sam uz nic nevymyslim.
Včelkamára 15.12.2024 15:06
@Tomáš Nebo jen opakujes slova jiných z nějakého videa?
jj, tak sem to ironicky myslel že jen opakuje kyklopa 😄
Ponke 15.12.2024 15:12
Kyklop opisuje od jirky sem zjistil <:kicom:831836375271079977>
Kosa Fatty.io 15.12.2024 16:03
@Včelkamára jak na čem. a koukni na poslední bull co předvedly alty. ale stejně asi zastávám myšlenku že tento bull, alty neudělají už tak hezká svíčky.... ani eth asi bohužel 😦
Neztracej nadeji!! DOT a NEAR nas jeste zahrejou u srdicka 😍😍
Stejne jako kvalitni rum s kolou 😍
Včelkamára 15.12.2024 17:14
@Kosa Fatty.io Stejne jako kvalitni rum s kolou 😍
Kolu ozelim
👌 1
Včelkamára 15.12.2024 17:15
@Kosa Fatty.io Neztracej nadeji!! DOT a NEAR nas jeste zahrejou u srdicka 😍😍
Near šel do kuji těsně před propadem takže tak asi 🤣
😬 3
Ale dot stále něco málo mam
Plastex 15.12.2024 17:21
@Včelkamára Ja chci nejdriv 120, pak hned 60 🤣
Jak 60? 12k jsem se dohodly ne?:-D
allx 15.12.2024 18:31
Ahojte, v penazenke sa mi objavil token HPOS10i na PulseChaine. Objem je zaujimavy, no neviem ci sa toho vobec chytat. Myslite, ze mi moze pri pokuse o swap alebo send na cistu walletku vysat penazenku ? Pulse chain mi pride sama o sebe Shady. Dik za radu.
token kontrakt: https://debank.com/token/pls/0x72e4f9f808c49a2a61de9c5896298920dc4eeea9/overview
chart, txs: https://dexscreener.com/pulsechain/0x351b6a15718dfa328b676bbc3a9241c985cf9097
JUDr. Inkognito 15.12.2024 18:45
@allx Ahojte, v penazenke sa mi objavil token HPOS10i na PulseChaine. Objem je zaujimavy, no neviem ci sa toho vobec chytat. Myslite, ze mi moze pri pokuse o swap alebo send na cistu walletku vysat penazenku ? Pulse chain mi pride sama o sebe Shady. Dik za radu.
token kontrakt: https://debank.com/token/pls/0x72e4f9f808c49a2a61de9c5896298920dc4eeea9/overview
chart, txs: https://dexscreener.com/pulsechain/0x351b6a15718dfa328b676bbc3a9241c985cf9097
na peněženky takto chodí spousta airdropů, pokud nevíš co to je tak se to ho nechytej a raději to ignoruj...
Včelkamára 15.12.2024 18:49
Jj, v ignorování jsi mistr 🤣🤣🤣
😘 1
JUDr. Inkognito 15.12.2024 18:56
Má někdo zkušenosti s dědickým řízením ohledně cenných papíru (akcií a dluhopisů)? Zajímá mě zda existuje nějaký centrální registr od kudy může notář čerpat informace nebo zda musí ručně obeslat všechny dostupné brokery aby zjistil nebožtíkovu alokaci? Děkuji
Tomáš 15.12.2024 19:02
@JUDr. Inkognito Má někdo zkušenosti s dědickým řízením ohledně cenných papíru (akcií a dluhopisů)? Zajímá mě zda existuje nějaký centrální registr od kudy může notář čerpat informace nebo zda musí ručně obeslat všechny dostupné brokery aby zjistil nebožtíkovu alokaci? Děkuji
tak v čr existuje centrální depozitář cenných papírů a v zahraničí budou obdoby, jenže to pak naráží na to, že spousta lidí "obchoduje" u takzvaného "sranda brokera" (a že je takových hodně i doporučovaných influcerama, protože affil) a ten tebe do depozitáře nezapíše, v depozitáři je všechno psané jako majitel "sranda broker" a pouze v evidenci "taky se tvářím, že jsem broker" je někde uvedeno, kolik kusů připadá danému klientovi
ale přímé zkušenosti přímo s dědictvím nemám ... jen bych fakt zdůraznil, že výběr brokera je opravdu důležitý a i třeba právě v téhle situaci to pak může mít velký vliv
👌 2
a pokud bychom šli do extrému, tak jak akcie, tak i dluhopisy můžeš mít jen ve fyzické podobě, takže nejsou v žádné centrální databázi uvedené
JUDr. Inkognito 15.12.2024 19:28
@Tomáš tak v čr existuje centrální depozitář cenných papírů a v zahraničí budou obdoby, jenže to pak naráží na to, že spousta lidí "obchoduje" u takzvaného "sranda brokera" (a že je takových hodně i doporučovaných influcerama, protože affil) a ten tebe do depozitáře nezapíše, v depozitáři je všechno psané jako majitel "sranda broker" a pouze v evidenci "taky se tvářím, že jsem broker" je někde uvedeno, kolik kusů připadá danému klientovi
děkuji jsi nejlepší 🙂
Tomáš 15.12.2024 19:33
@JUDr. Inkognito děkuji jsi nejlepší 🙂
řešíš něco konkrétního, že se nedaří dopátrat nebo obecná otázka?
Plastex 15.12.2024 19:37
@allx Ahojte, v penazenke sa mi objavil token HPOS10i na PulseChaine. Objem je zaujimavy, no neviem ci sa toho vobec chytat. Myslite, ze mi moze pri pokuse o swap alebo send na cistu walletku vysat penazenku ? Pulse chain mi pride sama o sebe Shady. Dik za radu.
token kontrakt: https://debank.com/token/pls/0x72e4f9f808c49a2a61de9c5896298920dc4eeea9/overview
chart, txs: https://dexscreener.com/pulsechain/0x351b6a15718dfa328b676bbc3a9241c985cf9097
Vysat penezenku ti nemuze, aprove delas jen na ten token ktery chces swapnout takze ti max vykradou to co jim aprovnes, ozbytek by ti vykradli jen kdyby si daval seed, pravda? <@760563163241644042> , ale samozrejme bych byl hodne opatrny a pokud to ma cenu jen par dolaru tak bych se na ti z vysoka vysral, pokud to je hodne tak bych si nejdriv zjistil co to je a za co to je, obcas chodi dropy za drzeni nejakyho tokenu, taky uz mi takhle prisel jeden za 100 dolcu:-)
Tomáš 15.12.2024 19:39
@Plastex Vysat penezenku ti nemuze, aprove delas jen na ten token ktery chces swapnout takze ti max vykradou to co jim aprovnes, ozbytek by ti vykradli jen kdyby si daval seed, pravda? <@760563163241644042> , ale samozrejme bych byl hodne opatrny a pokud to ma cenu jen par dolaru tak bych se na ti z vysoka vysral, pokud to je hodne tak bych si nejdriv zjistil co to je a za co to je, obcas chodi dropy za drzeni nejakyho tokenu, taky uz mi takhle prisel jeden za 100 dolcu:-)
pokud budeš dávat approve na normálním dexu, tak asi snad v pohodě ... rozhodně by byl problém dělat cokoliv na nějakém webu, který má ten token v popisu nebo tak, ale jako risk/reward ... jestli na té walletce mám hodně a tohle je jebka za pár dolarů o které nic nevím, tak bych se na to vykašlal
👍 1
Gali 15.12.2024 19:41
@Tomáš pokud budeš dávat approve na normálním dexu, tak asi snad v pohodě ... rozhodně by byl problém dělat cokoliv na nějakém webu, který má ten token v popisu nebo tak, ale jako risk/reward ... jestli na té walletce mám hodně a tohle je jebka za pár dolarů o které nic nevím, tak bych se na to vykašlal
A keby urobíš druhý účet na mm kde das len ten token a tam si to pošleš a potom to skúsiš swapnut ?
allx 15.12.2024 19:41
Ja som nakupoval HPOS10i (meme token BITCOIN) na ETH este na zaciatku a toto je vraj fork na PulseChain, ze by za drzanie toho na ETH? Alebo scam? Hodnota cca 1000+USD. No nizka likvidita v paroch, takze predat ide naraz max po $20
allx 15.12.2024 19:42
@Gali A keby urobíš druhý účet na mm kde das len ten token a tam si to pošleš a potom to skúsiš swapnut ?
Jo nad tym rozmyslam. Ucet uz je spraveny, len sa bojim presunut, kedze uz mam PTSD z minulosti, z phishingu
Tomáš 15.12.2024 19:45
@Gali A keby urobíš druhý účet na mm kde das len ten token a tam si to pošleš a potom to skúsiš swapnut ?
teoreticky je asi možné vše, nevím, to už je moc technické 😄
Gali 15.12.2024 19:46
@allx Jo nad tym rozmyslam. Ucet uz je spraveny, len sa bojim presunut, kedze uz mam PTSD z minulosti, z phishingu
Ok. Alebo skus na zo druhom úcte ten coin tam len kúpiť a hend naspäť predať čo to spraví 🙂
Gali 15.12.2024 19:48
@Tomáš teoreticky je asi možné vše, nevím, to už je moc technické 😄
Jj. Dodatočne sa už keď asi účet zabezpečiť cez ledger nie ? Len nový .
Tomáš 15.12.2024 19:49
@Gali Jj. Dodatočne sa už keď asi účet zabezpečiť cez ledger nie ? Len nový .
ledger by ti tenhle styl útoku stejně nezabezpečil... a ano, dodatečně dávat už existující seed vygenerovaný třeba v metamasku do ledgeru stejně nemá žádný význam
Gali 15.12.2024 19:56
@Tomáš ledger by ti tenhle styl útoku stejně nezabezpečil... a ano, dodatečně dávat už existující seed vygenerovaný třeba v metamasku do ledgeru stejně nemá žádný význam
Jj ok, no tak nemá cela možnosti no 🙂
Poustnak 15.12.2024 20:06
@Arnold Rimmer (attachment)
Ahoj, muže mi nekdo vysvětlit jak nový zákon zlepšuje ochranu spotřebitele? tahle věta se u zákonů používá snad všude aniž by ji někdo rozvedl. díky
Poustnak 15.12.2024 20:16
@JUDr. Inkognito děkuji jsi nejlepší 🙂
Tohle je velice zajímavé téma. moje zkušenost praví že jen někteří brokeři tohle dělají a většina to dělá tak jak popisuje <@760563163241644042> a doufají, že se k tomu nikdo nepřihlásí a po nulové aktivitě tě vyzvou aby jsi doložil že ještě žiješ a když to neuděláš tak po 10 letech klidu díky GDPR anonymizují účet a majetek je jejich. Tohle je běžná praxe v pojišťovnách hlavně když si vybereš obmyšleného jako nějakou dobročinnou společnost nebo určíš příjemce třeba neplnoletá vnoučata a záměrně to neřekneš jejich rodičům , která o tom nebude vědět a nespustí akci pojistné události.
👍 1
kovandaa | Fatty.io | 15.12.2024 20:43
@JUDr. Inkognito Má někdo zkušenosti s dědickým řízením ohledně cenných papíru (akcií a dluhopisů)? Zajímá mě zda existuje nějaký centrální registr od kudy může notář čerpat informace nebo zda musí ručně obeslat všechny dostupné brokery aby zjistil nebožtíkovu alokaci? Děkuji
Jestli je registr nevím, ale můj notář to měl úplně na háku. Akcie nenašel, dokonce ani druhý účet u Komerční banky. Všechno jsem potom dohledával sám, když jsem našel dokumenty při vyklízení bytu.
(upraveno)
🤨 1
JUDr. Inkognito 15.12.2024 21:25
@Tomáš řešíš něco konkrétního, že se nedaří dopátrat nebo obecná otázka?
obecná
Ponke 15.12.2024 23:25
Ath ath ath
🫡
iblik 15.12.2024 23:27
A teď by se mohli připojit i ostatní
Ponke 15.12.2024 23:27
Jeste 114
Poustnak 16.12.2024 05:27
@Ponke Jeste 114
proč zrovna 114? Protože to na videu říkal Jirka Přibyl?
👍 1
Arnold Rimmer 16.12.2024 05:35
@Poustnak Ahoj, muže mi nekdo vysvětlit jak nový zákon zlepšuje ochranu spotřebitele? tahle věta se u zákonů používá snad všude aniž by ji někdo rozvedl. díky
To nevím 😀
Arnold Rimmer 16.12.2024 05:36
@Ponke Ath ath ath
JUDr. Inkognito 16.12.2024 06:29
@Poustnak proč zrovna 114? Protože to na videu říkal Jirka Přibyl?
Jedná se o úrovně fibo. Cca 106 112 a 120... Záleží jak to kdo kreslí a co se uchytí jako mainstream.. dnes úroveň 106k zareagovala. Tak snad to bude slabá rezistence.
mrak 16.12.2024 06:51
Sledoval někdo Vana projekt? Narazil jsem na to včera, dneska v 11 binance, tge 30mil tokenů, max 120mil, airdrop zatím není jasný, čekají na checker.. https://x.com/withvana/status/1867038751979081923?s=46
(upraveno)
👀 1
Swordfish 16.12.2024 14:25
Zatim vana nic nedela
Včelkamára 16.12.2024 14:47