# pokec
184714 zpráv • strana 177/1848
Ponke 05.12.2024 15:51
Hm btc ze 103 na 101. Krypto konci <:picard:822537684441890836>
😢 1
AMwhatAM 05.12.2024 16:15
tady nekoho zajima BTC co se to tu stalo
Barrack Odbahna 05.12.2024 16:38
hej <@&767748339164119092> do <#1110594213239861299> píše pořád sračky nějaký server....já s tím nic nenadělám
vždy to akorát můžu smazat
hamakar 05.12.2024 16:45
Přátelé, dovolím si to sem nahodit podruhé a naposled. Vyšlo to takhle krásně symbolicky, že dneska začínám šířit svůj projekt Krypto pro začátečníky i za hranice této komunity. Podrobné info o projektu najdete tady https://www.kryptoprozacatecniky.cz/o-projektu/

Je mi jasné, že vy se v téhle krypto školce nic nového nedozvíte, ale budu rád, když tam nasměrujete jakékoliv nováčky. Na oplátku slibuji, že dostanou poctivé základy (aby nehledali info až po prvním průseru či scamu).

Součástí projektu je komunitní discord (https://discord.gg/EAGv9Qkvgj). Pokud byste se na něj chtěli připojit, nabízím všem tady od Vládi členství na 1 rok zdarma. Když tak se tam připojte a napište mi zprávu. A vždy ocením zpětnou vazbu, jak na obsahovou tak technickou stránku webu. Díky moc a zdareth! 👋
👍 6
Gali 05.12.2024 19:16
Na tom Andeli nic moc hotely s parkovanim niekde v garazi nie na uluci alebo niekde mimo.
Dřevo 05.12.2024 19:22
Jsem myslel, že vy slováci jste zvyklý na horší zacházení.
Gali 05.12.2024 19:23
@Dřevo Jsem myslel, že vy slováci jste zvyklý na horší zacházení.
Ja uz som polo nemec 🙂
(upraveno)
👍 1
Dřevo 05.12.2024 19:24
To jsi si ale nepolepšil.
Gali 05.12.2024 19:24
@Dřevo To jsi si ale nepolepšil.
Az tak nie , ale momentalne trosku lepsie 🙂
Ondřej 05.12.2024 19:33
Tomassino 05.12.2024 20:05
dobře mu to AI napsala
Hansss 05.12.2024 20:06
@Tomassino dobře mu to AI napsala
O čem tam povídal? (Nejsem ten typ, co by jej vydržel poslouchat 7 minut). Nějaký výcuc? Děkuji
Dřevo 05.12.2024 20:07
Bláto
Tomassino 05.12.2024 20:07
@Hansss O čem tam povídal? (Nejsem ten typ, co by jej vydržel poslouchat 7 minut). Nějaký výcuc? Děkuji
že chce být jako Donald v USA
Hansss 05.12.2024 20:12
@Tomassino že chce být jako Donald v USA
🤦 ale chápu. Ještě v pozadí mohla Alča běhat v tričku s obrázkem huskyho
❤️ 1
#KhubicKcz 05.12.2024 20:13
@Hansss 🤦 ale chápu. Ještě v pozadí mohla Alča běhat v tričku s obrázkem huskyho
bez trička
🍆 1
Tomassino 05.12.2024 20:17
to neee, tu bábu nemůžu vidět, ještě aby točila spoty na krypto, to by byl game over
Hansss 05.12.2024 20:21
@Tomassino to neee, tu bábu nemůžu vidět, ještě aby točila spoty na krypto, to by byl game over
Alenka jede s námi na Zoju. Peky ji bude učitelem.
Tomassino 05.12.2024 20:23
@Hansss Alenka jede s námi na Zoju. Peky ji bude učitelem.
doufám že né, doufám v Lenina
👌 1 🤣 2
Hansss 05.12.2024 20:28
@Tomassino doufám že né, doufám v Lenina
Ty jsi hodně krutý. Vždyť má tak hezky udělanou hlavu. No, raději pryč od politiky.
1
Dřevo 05.12.2024 20:40
už jste viděli tohle?
(upraveno)
Dřevo 05.12.2024 20:47
Já to mrdam, je bull a GRASS nepumpuje.
Petr Langr 05.12.2024 20:53
hehe.. ten ma jeste horsi vyslovnost nez ja.. 😄 🙈
#KhubicKcz 05.12.2024 21:08
@Hansss Alenka jede s námi na Zoju. Peky ji bude učitelem.
Joooooo🤣🤣🤣
To ještě nezažila 🤣🤣🤣
pink&deviant 06.12.2024 05:39
Gali 06.12.2024 05:59
BTC taký prepad a alty pohodka , ešte aj rastu 🙂 konečne
JUDr. Inkognito 06.12.2024 07:44
krásně se to vyčistilo, ještě že už jsem spal. btc až na 90500 USD 🙂 13% korekce luxusní, likvidace necelých 900M hlavně longy, takže se burzy napapaly a můžeme vlnkovat kolem 100k nadále 😄
a moje supra jede bomby 😄
👌 2
mynar 06.12.2024 08:08
BULL RUN oficialne zahajen! 👍
🤣 4 🤮 2
JUDr. Inkognito 06.12.2024 08:11
@mynar BULL RUN oficialne zahajen! 👍
škoda že si nejsou schopni nikdy uvědomit jací jsou to čuráci 😦
Peky 06.12.2024 08:16
Trump nasadil vysoko laťku, ale tady u nás překonáno😂
😂 1
Ondřej 06.12.2024 08:16
@Petr Langr hehe.. ten ma jeste horsi vyslovnost nez ja.. 😄 🙈
To je jedno, my mame tu vyhodu, ze nasi Angličtině rozumi všichni.😁
Simamuška 06.12.2024 11:18
Máme schválený časový test 🥳
❤️ 7 👌 1 👍 4 🥳 3
#KhubicKcz 06.12.2024 11:32
@Simamuška Máme schválený časový test 🥳
Čerstvá zpráva???
Simamuška 06.12.2024 11:44
@#KhubicKcz Čerstvá zpráva???
<@908785574201159740> jj přímo z parlamentu.
❤️ 2
Petr Langr 06.12.2024 12:24
100k a casovy test.. 👌
Kosa Fatty.io 06.12.2024 13:42
@Simamuška Máme schválený časový test 🥳
A plati to i zpetne? Tedy na nakupy z roku 2021? Nebo az od schvaleni zakona + 3 roky
(upraveno)
Petr Langr 06.12.2024 13:44
@Kosa Fatty.io A plati to i zpetne? Tedy na nakupy z roku 2021? Nebo az od schvaleni zakona + 3 roky
zpetne
Kosa Fatty.io 06.12.2024 13:44
@Petr Langr zpetne
😈
hamakar 06.12.2024 13:53
@Simamuška Máme schválený časový test 🥳
Jak tam, prosím, budou ty platnosti a účinnosti? Poslouchal jsem to u práce a nezachytil pořádně. Něco tam bylo 9.4.2025 a něco 1.7.2025.
(upraveno)
Miloš 06.12.2024 14:21
@Simamuška Máme schválený časový test 🥳
A co to znamená? Ahoj😊
G. 06.12.2024 14:22
Jednu zacatecnickou k casovemu testu. Musim tri roky drzet jeden coin a pak jsem osvobozeny od dane nebo obecne jsem vlezl pred tremi roky do krypta...tam jsem se motal a po trech letech jsem osvobozeny od dane? U akcie si to umim lehce predstavit, ale pri stakovani, lendingu, swapovani atd. atd. moc ne. 🙂 Dekuju
JUDr. Inkognito 06.12.2024 14:52
@G. Jednu zacatecnickou k casovemu testu. Musim tri roky drzet jeden coin a pak jsem osvobozeny od dane nebo obecne jsem vlezl pred tremi roky do krypta...tam jsem se motal a po trech letech jsem osvobozeny od dane? U akcie si to umim lehce predstavit, ale pri stakovani, lendingu, swapovani atd. atd. moc ne. 🙂 Dekuju
je to jako u akcií, jeden coin musíš držet. pokud jej prodáš dříve tak rozdíl mezi nákupem a prodejem zdaníš.
1
Poustnak 06.12.2024 15:15
@JUDr. Inkognito je to jako u akcií, jeden coin musíš držet. pokud jej prodáš dříve tak rozdíl mezi nákupem a prodejem zdaníš.
Když dám na lending platformu USDT a tam se mi to bude zhodnocovat 10% a za 5 let to směním do fiatu tak taky danit nebudu protože jsem nic neprodal?
FrantišeKKK 06.12.2024 15:16
@Poustnak Když dám na lending platformu USDT a tam se mi to bude zhodnocovat 10% a za 5 let to směním do fiatu tak taky danit nebudu protože jsem nic neprodal?
Tvůj zisk je 10% úrok přeci. Ten se musí danit každý rok😉
Tomáš 06.12.2024 15:17
@FrantišeKKK Tvůj zisk je 10% úrok přeci. Ten se musí danit každý rok😉
Zrovna u krypta to není asi tak jednoznačné... Na sporicim účtu ti to vezmou srážkovou daní, ale většina lendingu ti nic 31.12. nepripise, jen ti narůstá tvůj deposit, takže to je jiná situace 🤷
Poustnak 06.12.2024 15:22
Právě nic jsem neprodal držel jsem to více jak 3 roky a hodnota na kontraktu narostla o 10% v podobě více tokenů USDT. podle mě taky nebudeš danit akcie když ti je splitnou 1:10 a ty se ti zhodnotí. asi si budeme muset počkat na vysvětlení Kirila 😄
Tomáš 06.12.2024 15:24
Jenže split u akcí je pořád stejný ISIN, k žádné změně nedojde... Ale v lendingu při vkladu dostaneš místo usdt jiný zástupný token (vymýšlím si třeba aaveusdt) a při výběru se ti zas swapne zpět na větší počet usdt, ale už to je taky jakoby směna token za token
Včelkamára 06.12.2024 15:30
Pici zas vím hovno 🤣🤣🤣 proč sakra neudělají jen daneni toho co si prevedes do fiatu??? 🤪
👍 5
#KhubicKcz 06.12.2024 15:32
@Včelkamára Pici zas vím hovno 🤣🤣🤣 proč sakra neudělají jen daneni toho co si prevedes do fiatu??? 🤪
Bylo by to nejjednodušší
👍 2
Poustnak 06.12.2024 15:56
@Tomáš Jenže split u akcí je pořád stejný ISIN, k žádné změně nedojde... Ale v lendingu při vkladu dostaneš místo usdt jiný zástupný token (vymýšlím si třeba aaveusdt) a při výběru se ti zas swapne zpět na větší počet usdt, ale už to je taky jakoby směna token za token
právě že na platformě třeba jako UX ti žádný token neteče ale naskakuje ti vše přimo do USDC. takže o žádnou směnu nejde. nebo se pletu a tohle se děje nějak na pozadí? Myslím, že v transakcích není nic vidět.
#KhubicKcz 06.12.2024 15:59
Trochu offtopic: Nejede tady někdo náhodou internet přes starlink??? 🙂
👀 1
Gali 06.12.2024 16:00
@Poustnak právě že na platformě třeba jako UX ti žádný token neteče ale naskakuje ti vše přimo do USDC. takže o žádnou směnu nejde. nebo se pletu a tohle se děje nějak na pozadí? Myslím, že v transakcích není nic vidět.
Meviem alo to máte vy, ale v DE je to tak že keď stakujes a vyberieš odmenu že si ju hodis na peňaženku tak v tom momente aka bola cena tak danis. Čože keď je cena dole vtedy treba vybrať a nižšia daň , neviem či je niekde niečo kde ti to robí pripisuje má peňaženku bez claimu ak áno tak tuším sa to priemeruje denne . Ale neviem ci vôbec tak niečo je no.
Simamuška 06.12.2024 16:33
To osvobození má fakticky velké záludnosti. Hodler ten test snadno ustojí, pokud jste v defi, tak to není jednoznačné. Daňový poradci si to musí teprve ujasnit. Pracujeme na tom. Až to bude platit, už to snad bude jasné. 1.1.2025 to nebude, to se nestihne.
👌 2
Simamuška 06.12.2024 16:35
@Gali Meviem alo to máte vy, ale v DE je to tak že keď stakujes a vyberieš odmenu že si ju hodis na peňaženku tak v tom momente aka bola cena tak danis. Čože keď je cena dole vtedy treba vybrať a nižšia daň , neviem či je niekde niečo kde ti to robí pripisuje má peňaženku bez claimu ak áno tak tuším sa to priemeruje denne . Ale neviem ci vôbec tak niečo je no.
V CZ je to s odměnami ze stakingu stejně jako v DE.
👌 1
Peky 06.12.2024 16:37
ETH 4
10 soon
eth:773696759922556959 1 ether:1110595329029578835 2 joe:825130132578369576 1 👌 6 💯 6
Ponke 06.12.2024 21:19
Ronin jde na ath ze jo?
🤑
Včelkamára 06.12.2024 21:46
@Ponke Ronin jde na ath ze jo?
kptnemo 06.12.2024 21:58
Zatím teda 47% pod ATH.
Včelkamára 06.12.2024 22:24
Právě
Swordfish 07.12.2024 19:33
No taky tam pise pekne hovadiny.
Kosa Fatty.io 07.12.2024 19:35
Jn v pulce me to prestalo bavit
Swordfish 07.12.2024 19:35
Souhlas
(upraveno)
Včelkamára 07.12.2024 19:56
pink&deviant 08.12.2024 09:49
Boomers chcem sa vás opýtať sú takéto videá fake? https://youtu.be/tKhnMu2CFBQ?si=q6zLz302wQKjzwtC
Podľa nahladovky určite , podľa obsahu neviem.
allx 08.12.2024 10:53
https://x.com/divine_economy/status/1864871904105861336?t=7e686C4C5qCIId6i31DsJA&s=19

Z požičiek mi ide prasknúť hlava. Nedávam to. Je toto výhodné a bezpečné ak nerátam možný hack?
Plastex 08.12.2024 11:09
@allx https://x.com/divine_economy/status/1864871904105861336?t=7e686C4C5qCIId6i31DsJA&s=19

Z požičiek mi ide prasknúť hlava. Nedávam to. Je toto výhodné a bezpečné ak nerátam možný hack?
To ti poradne vysvetli <@760563163241644042>
Ale za me je tam dost veci co se muze posrat, sice jsou to velke projekty kde je nejaky problem mene pravdepodobny, ale porad tam je. Tech pripadu uz bylo hodne ze lidi sli do projektu ktere byly legit s velke a stejne se posraly 🙂
💯 1
Swordfish 08.12.2024 13:01
Ono to asi většinou není problém. Ale stačí že se to párkrát posere.
Matony 08.12.2024 14:20
Zeptám se, jak udělat snapshot peněženky k určitému datu? Abych zjistil, kolik jsem měl v fu dobu určitých coinu.
Swordfish 08.12.2024 14:41
@Matony Zeptám se, jak udělat snapshot peněženky k určitému datu? Abych zjistil, kolik jsem měl v fu dobu určitých coinu.
Nektere prohlizece blockchainu takovou moznost maji v sobe. Mel by jsi zminit co to je za sit.
Beeman 4.0. 08.12.2024 14:46
31. Mikulášský jarmek Valašské Klobůky
https://www.facebook.com/share/1AaGthTGeS/
Matony 08.12.2024 15:02
@Swordfish Nektere prohlizece blockchainu takovou moznost maji v sobe. Mel by jsi zminit co to je za sit.
Konkrétně Azero, ale i všeobecně Cosmos různé EVM...
https://alephzero.subscan.io/
Swordfish 08.12.2024 15:41
etherscan to umi nativne, na tom subscanu takovou moznsot nemohu najit
Matony 08.12.2024 17:41
@Swordfish etherscan to umi nativne, na tom subscanu takovou moznsot nemohu najit
Ok, díky za info, subscan to asi neumí. Zkusím nahodit support ticket.
Plastex 09.12.2024 09:02
Nemate nekdo OP sepolia faucet?
hamakar 09.12.2024 09:12
@Plastex Nemate nekdo OP sepolia faucet?
Jestli potřebuješ sepoliaETH, tak pošlu.
Plastex 09.12.2024 09:12
@hamakar Jestli potřebuješ sepoliaETH, tak pošlu.
Jj ale na Optimismu ne na ETH sepolia 🙂
Poslu ti do zpravy adresu kam. Diky
hamakar 09.12.2024 09:28
Kdo máte glassnode, můžete sem hodit aktuální BTC NUPL a BTC LTH NUPL? Tady píšou, že LTH NUPL právě vstoupil do modré zóny, což by mi přišlo jako dost výrazný "spread" https://cointelegraph.com/news/bitcoin-rally-predicted-through-2025-analyst
Gali 09.12.2024 19:40
Kto ide kazdy na vecierok ?
(upraveno)
1 👌 1
Gali 09.12.2024 21:08
Hmmm čo to, že taká sviečka dole ?
Tomassino 09.12.2024 21:11
pondělní výplach longařů
❤️ 2
#KhubicKcz 09.12.2024 21:12
už jsem se bál že to nepříjde 🙂
Ondřej 09.12.2024 21:55
Bull run uz skoncil?😃
Plastex 09.12.2024 21:57
chtelo by to vic aby byl pekny nadech 😄