Matony
20.11.2024 10:18
↩
@Luboš Bajkai
1) retail ma kratkou pamet 😉 a novy retail je zas neponaucitelny.
2) ne kazdy kupoval cosmos coiny na topu
3) Atom a Injective byli pridany do Coin50 indexu 😉 Ona by je tam coinbase jen tak nepridala kdyby v nich nevidela potencial.
4) az prijde alt season a to prave fomo tak i ty nejvetsi mrtvolky neco predvedou
2) ne kazdy kupoval cosmos coiny na topu
3) Atom a Injective byli pridany do Coin50 indexu 😉 Ona by je tam coinbase jen tak nepridala kdyby v nich nevidela potencial.
4) az prijde alt season a to prave fomo tak i ty nejvetsi mrtvolky neco predvedou
Coin 50 je 50 coinu dle aktuálního MC a každý čtvrt rok se bude rebalancovat. Nyní je ATOM 52. takže při vzniku indexu mohl být 50. a níž.
Luboš Bajkai
20.11.2024 10:34
Ten index je index vytvoreny coinbase a je v nem 50 top minci dle MC ale ty mince musi byt obchodovane na Coinbase. Takze pak je Atom nekde na 27 miste
Petr Langr
20.11.2024 10:37
↩
@vemho
Ok děkuj. Jedná se pouze o 30 000 CZK. Mám také monetu. Problém je, že doteď jsem daně neřešil, takže možná na sebe úplně nechci upozorňovat. Asi bych teď ani neměl problém vše danit, jen bude průser, pokud přijde kontrola a budou to řešit zpětně. Není náhodou, že do 100 000 ročně nemusíš uvádět? Vztahuje se to i na obchodování s krypto? Nemáš k tomu náhodou nějaké info?
google + youtube + daneni krypta.. mrkni a kdyz tak se doptej co nebude jasny..
Luboš Bajkai
20.11.2024 10:42
↩
@Matony
Coin 50 je 50 coinu dle aktuálního MC a každý čtvrt rok se bude rebalancovat. Nyní je ATOM 52. takže při vzniku indexu mohl být 50. a níž.
Detail indexu muzes najit tady https://www.marketvector.com/indexes/digital-assets/coinbase-50
ty stranky jsou trosku neprehledne ale dole je menu a tam se uz da dopatrat obsah indexu 😏 nevim proc to delaji tak slozite a na strankach coinbase se to neda dohledat.
(upraveno)
ty stranky jsou trosku neprehledne ale dole je menu a tam se uz da dopatrat obsah indexu 😏 nevim proc to delaji tak slozite a na strankach coinbase se to neda dohledat.
Matony
20.11.2024 10:43
↩
@Luboš Bajkai
Ten index je index vytvoreny coinbase a je v nem 50 top minci dle MC ale ty mince musi byt obchodovane na Coinbase. Takze pak je Atom nekde na 27 miste
Díky za upřesnění, nějak jsem to podrobně nestudoval, akorát mě utkvělo v paměti, že je to padesát coinu dle aktuálního MC a že tam bude filtr na obchodovatelnost na CB dává smysl.🙂
Luboš Bajkai
20.11.2024 10:47
↩
@Luboš Bajkai
Detail indexu muzes najit tady https://www.marketvector.com/indexes/digital-assets/coinbase-50
ty stranky jsou trosku neprehledne ale dole je menu a tam se uz da dopatrat obsah indexu 😏 nevim proc to delaji tak slozite a na strankach coinbase se to neda dohledat.
ty stranky jsou trosku neprehledne ale dole je menu a tam se uz da dopatrat obsah indexu 😏 nevim proc to delaji tak slozite a na strankach coinbase se to neda dohledat.
zander7252
20.11.2024 12:46
↩
@Poustnak
Přesně všechno trvá nějaký čas. Není třeba se bát vyklidit pozice. jen je velké umění určit ten správný čas. a hlavně si odpustit, když to netrevíš o prodáš pod cenou. nikdo nikdy nic nechytně. Jen je potřeba nebýt dlouhodobě v mínusu.
Hele, tohle je velká pravda, to mi jako puberťákovi zdůrazňovali starší chlapi. Není umění vstoupit, ale hlavně včas vytáhnout! A evidentně to platí i pro crypto.😀
Ponke
20.11.2024 15:39
Johoho vic
Tomassino
20.11.2024 17:02
ponke na MA200, to je signál
🫡 1
Petr Langr
20.11.2024 20:43
Tomassino
20.11.2024 21:18
Petr Langr
20.11.2024 22:09
staci se prihlasit googlem.. nebo tady
https://youtu.be/-KaRpmouetU?si=cioz_L-nltbjc6lM
https://youtu.be/-KaRpmouetU?si=cioz_L-nltbjc6lM
zander7252
20.11.2024 22:54
↩
@vemho
Ok děkuj. Jedná se pouze o 30 000 CZK. Mám také monetu. Problém je, že doteď jsem daně neřešil, takže možná na sebe úplně nechci upozorňovat. Asi bych teď ani neměl problém vše danit, jen bude průser, pokud přijde kontrola a budou to řešit zpětně. Není náhodou, že do 100 000 ročně nemusíš uvádět? Vztahuje se to i na obchodování s krypto? Nemáš k tomu náhodou nějaké info?
Do 100tis Kč (a to výnosy, ne zisk) bez danění to platí u akcií, etf a podobných finančních nástrojů a i tam jsou vyjímky kdy by jsi danit měl. Jinak by jsi si měl především vyřešit to, jak jsi krypto nabyl, jestli přes entitu s KYC nebo bez, takže jestli přes například burzu kde jsi zadával doklady, nebo vexl případně bitcoinmat. Od toho závisí možnost zda tě finančák může dohledat. Podle velikosti částky, kterou jsi prodejem nabyl, se liší i doba, po kterou tě může finančák kontrolovat. U menších částek je to 3 roky, s rostoucím objemem se můžeš dostat klidně až na 10 let, protože tam už je to závažná hospodářská trestná činnost. To se ale bavíme o milionech kč. Dobrá videa o tom měl před nějakou dobou Kirill Juran a zmiňoval tam i možnost vystupovat s penězi z krypta formou zástavy krypta, kdy potom když to uděláš šikovně danit nemusíš, protože jsi nerealizoval zisk.
(upraveno)
🙏 1
hamakar
21.11.2024 05:15
Dobre rano, tak ted ja 🚀 ATH 97 392 USD 🥳
👍 3
Kosa Fatty.io
21.11.2024 06:02
🚀
👌 2
Ja si to nechavam na den kdy napisu Polkadot 60
👍 1
😂 1
😆 1
Miloš
21.11.2024 06:59
↩
@Kosa Fatty.io
Ja si to nechavam na den kdy napisu Polkadot 60
Hmm, to je takový hodně podobný jako když já čekám na ADU za 10🙈
Tomassino
21.11.2024 07:48
znáte někoho kdo teď kupuje bitkáč? Já bych ho teď nechtěl 🙂
Tomassino
21.11.2024 07:59
to je dobře, jen ať kupují 🙂
Paul_yogi23
21.11.2024 08:43
Tak ted prave dorazí ten retail ne? 😄
Martin11
21.11.2024 09:14
Ještě to pár 1000 chce, aby došel. Ale až to bude nad 100k, tak by už mohl 😅
mysatko [PTLK]
21.11.2024 11:27
Mám dotaz. Umíte mi doporučit nějaký dex na bitkojnu, kde bych odprodal btc do stablu nonkyc? Existuje něco takového? 🤔
Gali
21.11.2024 11:40
↩
@mysatko [PTLK]
Mám dotaz. Umíte mi doporučit nějaký dex na bitkojnu, kde bych odprodal btc do stablu nonkyc? Existuje něco takového? 🤔
Mám jednu zmenaren, burzu . Bez registrácie nič ani sa nemusíš nikam prihlasovať len pošlem a dostaneš 🙂
mysatko [PTLK]
21.11.2024 11:41
↩
@Gali
Mám jednu zmenaren, burzu . Bez registrácie nič ani sa nemusíš nikam prihlasovať len pošlem a dostaneš 🙂
Aku?
Plastex
21.11.2024 11:51
↩
@mysatko [PTLK]
Mám dotaz. Umíte mi doporučit nějaký dex na bitkojnu, kde bych odprodal btc do stablu nonkyc? Existuje něco takového? 🤔
Dex btc neexistuje, vzdycky to bude nejaky wrap, takze riziko stim spojene ale jinak ano existuje.
Jiří Svoboda
21.11.2024 11:53
Jdou vám posílat větší částky z Revolut na Binance? Mě to nad 1500 eur posílá platby zpět jako odmítnuté Binance a to mám KYC…
Gali
21.11.2024 11:57
↩
@mysatko [PTLK]
Aku?
Kuknem doma ako sa to vola . Mám to na kompe. Poobede pošlem .
👌 1
hamakar
21.11.2024 12:12
↩
@Gali
Kuknem doma ako sa to vola . Mám to na kompe. Poobede pošlem .
FixedFloat?
👍 2
Arnold Rimmer
21.11.2024 12:18
↩
@Tomassino
znáte někoho kdo teď kupuje bitkáč? Já bych ho teď nechtěl 🙂
Za celou dobu co ho kupuju, tak jsem nikdy neslyšel někoho říkat, že je vhodná doba. Nicméně kupovat to na ath, pokud už něčí máš je zbytečné. Po korekci a cenu bych už asi neřešil.
👍 1
Arnold Rimmer
21.11.2024 12:22
↩
@Jiří Svoboda
Jdou vám posílat větší částky z Revolut na Binance? Mě to nad 1500 eur posílá platby zpět jako odmítnuté Binance a to mám KYC…
To nevím. Ale naopak to chodí dobře 💸. Ale ne na Revolut, ale na FIO.
béčko
21.11.2024 12:43
↩
@mysatko [PTLK]
Mám dotaz. Umíte mi doporučit nějaký dex na bitkojnu, kde bych odprodal btc do stablu nonkyc? Existuje něco takového? 🤔
FixFloat nebo používám non KYC burzu Mexc
👍 2
Kosa Fatty.io
21.11.2024 13:33
↩
@Tomassino
znáte někoho kdo teď kupuje bitkáč? Já bych ho teď nechtěl 🙂
No spis je otazka…. Nechaji to ty instituce, banky, staty zase spadnou do hlubokeho bear matketu?
Barrack Odbahna
21.11.2024 14:11
↩
@Tomassino
znáte někoho kdo teď kupuje bitkáč? Já bych ho teď nechtěl 🙂
Náš Kubík <@1075165235498991646> se chystá s nákupem při průrazu 100k. Pak půjdeme na 200k, takže nemůže prodělat 🤣
Ponke
21.11.2024 14:12
Nene btc v tomhle bullu uz nekoupim. Ted je cas na alty.
👌 1
Barrack Odbahna
21.11.2024 14:19
↩
@Ponke
Nene btc v tomhle bullu uz nekoupim. Ted je cas na alty.
Gali
21.11.2024 15:02
↩
@hamakar
FixedFloat?
Nie nie , to je normálne aj nejaká burza ale je možnosť ak len tak meniť . Kus viacej to stojí ale nič šialene 🙂
Petr Langr
21.11.2024 17:55
↩
@Kosa Fatty.io
No spis je otazka…. Nechaji to ty instituce, banky, staty zase spadnou do hlubokeho bear matketu?
Asi ne cilene ale propad by mel byt mensi.. treba jen 40-50% misto 80...
Gali
21.11.2024 18:07
↩
@mysatko [PTLK]
Aku?
https://changenow.io/ tu to je .
Barrack Odbahna
21.11.2024 18:39
@everyone Překoná BTC hranici 100k ?
A - ano, bude čistý průraz bez korekce a to the moon
B - ano, ale s korekcí, pak to the moon
C - ne, bude jen touch a končíme
(upraveno)
A - ano, bude čistý průraz bez korekce a to the moon
B - ano, ale s korekcí, pak to the moon
C - ne, bude jen touch a končíme
🇦 11
🇧 14
🇨 3
Ponke
21.11.2024 19:42
Tpc ath 99 a ja to nevidel
Barrack Odbahna
21.11.2024 19:46
Wut ?
hamakar
21.11.2024 19:47
↩
@Ponke
Tpc ath 99 a ja to nevidel
Nevadi, za chvili nahlasis kilo 🫡
Ponke
21.11.2024 19:48
To by slo
<:yes:767989820818849834>
JUDr. Inkognito
21.11.2024 19:49
↩
@Ponke
Tpc ath 99 a ja to nevidel
99k ještě nebylo, ale máš za to dutku !!!
🤣 1
JUDr. Inkognito
21.11.2024 19:50
ale důtku ti nemažu !!!
Ponke
21.11.2024 19:54
Prestante vybirat ty zisky. Tady sama velryba
Ponke
21.11.2024 20:00
Na 100k by mel kazdej nakoupit za 100k 🤑🤑🤑
Barrack Odbahna
21.11.2024 20:05
už je to tady
Barrack Odbahna
21.11.2024 20:06
↩
@JUDr. Inkognito
ale důtku ti nemažu !!!
dej mu ,jen mu dej
pink&deviant
21.11.2024 20:07
neunundneunzigtausendneunhundertneunundneunzig. Ak to prečítaš bude 100k.
👌 2
Barrack Odbahna
21.11.2024 20:09
↩
@pink&deviant
neunundneunzigtausendneunhundertneunundneunzig. Ak to prečítaš bude 100k.
🚀 2
JUDr. Inkognito
21.11.2024 20:17
Jak budete vystupovat z krypta na vrcholu bull marketu? Prodejem do stabel 🇦 který si necháte na peněžence nebo prodej do fiatu 🇨 ?
🇦 7
🇨 4
Ponke
21.11.2024 20:18
Jak jako vystupovat? Je tady supercyklus
Kdyz nebudu potrebovat fiat, tak do stablu
JUDr. Inkognito
21.11.2024 20:23
↩
@Ponke
Jak jako vystupovat? Je tady supercyklus
myslím samozřejmě na vrcholu super bull cyklu 🙂
Ponke
21.11.2024 20:23
↩
@JUDr. Inkognito
myslím samozřejmě na vrcholu super bull cyklu 🙂
Dobre, do 250 mas jeste cas
👍 1
JUDr. Inkognito
21.11.2024 20:28
Pokud chcete vystupovat v krypta co nejvíce anonymně, jakou volíte máte cestu mimo vexl?
Ponke
21.11.2024 20:31
V btc matu muzes vybrat par tisic ne?
Ale tvoje portfolio by si vybiral tak 300 let
<:kek:872079105607233557>
JUDr. Inkognito
21.11.2024 20:45
↩
@Ponke
Ale tvoje portfolio by si vybiral tak 300 let
no právě 🙂
hamakar
21.11.2024 20:47
↩
@JUDr. Inkognito
Pokud chcete vystupovat v krypta co nejvíce anonymně, jakou volíte máte cestu mimo vexl?
Záleží na objemu v menším to přes XMR, SCRT, dostat to na nějakou Osmo kartu nebo Gnosis Pay a pomalu to utrácet? A něco většího jedině vexl.
Ponke
21.11.2024 20:47
On to v zivote nemuze utrati pres kartu
🤑😂
pink&deviant
21.11.2024 20:52
↩
@Ponke
Dobre, do 250 mas jeste cas
960k
Ponke
21.11.2024 20:52
To az pristi bull ne?
Plastex
21.11.2024 20:53
↩
@hamakar
Záleží na objemu v menším to přes XMR, SCRT, dostat to na nějakou Osmo kartu nebo Gnosis Pay a pomalu to utrácet? A něco většího jedině vexl.
ty karty jsou ale kyc ne?
hamakar
21.11.2024 20:56
↩
@Plastex
ty karty jsou ale kyc ne?
Netuším, já jsem ve vystupování zatím jen teoretik 😄
🫡 1
Plastex
21.11.2024 20:56
↩
@hamakar
Netuším, já jsem ve vystupování zatím jen teoretik 😄
vsechny karty kteryma zapltis u terminalu musi byt KYC si myslim.
x.cool
21.11.2024 21:23
Presne vsude je kyc proto ani pres Scrt to nepomuze . Ale taky by me zajimalo jestli by te nejak financak resil nebo se to vubec dozvedel kdyby si furt platil pres osmo kartu mensi nakupy... 🤷♂️
Arnold Rimmer
21.11.2024 21:24
↩
@Plastex
vsechny karty kteryma zapltis u terminalu musi byt KYC si myslim.
To je jasný, jedině, že to zvexluješ na někoho jiného.
Takže nějaké doklady na darknetu a jedem, ne? 😀
Nicméně pro klidné spaní bych to asi zdanil. Ne?
Poustnak
21.11.2024 22:13
Podle mě z toho nesmíš vylést do FIATu. Když to budeš utrácet přes kartu tak nebudeš vidět. Ale myslím že jakýkoli zisk pod 1M kč asi nemá cenu řešit a radeji to v klidu zdanit. je to furt jen 15%.
👍 2
Kosa Fatty.io
22.11.2024 05:30
Nebylo jeste
Kde na to koukas?
Plastex
22.11.2024 05:58
↩
@Ponke
(attachment)
To je nejaky divny tracker.
JUDr. Inkognito
22.11.2024 06:00
To má nějakou jeho Degen burzu kde není likvidita ale platí to protože jsem říkal že call na 100k bude v pátek 🥳
JUDr. Inkognito
22.11.2024 06:06
U nás tak 7cm sněhu a loni to bylo také tak, že když sněžilo tak btc up, že ano 🤔?
Arnold Rimmer
22.11.2024 07:06
↩
@Poustnak
Podle mě z toho nesmíš vylést do FIATu. Když to budeš utrácet přes kartu tak nebudeš vidět. Ale myslím že jakýkoli zisk pod 1M kč asi nemá cenu řešit a radeji to v klidu zdanit. je to furt jen 15%.
Hele ale jinak ten vexl se mi jeví jako relativně bezpečné řešení pro obě strany. Pokud tam netočíš trvale miliony a potřebuješ prostě v bullu vzít zisk, třeba půl míče a postupně rozprodáváš stable. Co vy si o tom myslíte?
Ponke
22.11.2024 07:14
To bylo z crypto com. Prvni 100 co jsem videl
Jinde jeste nebyla
Kosa Fatty.io
22.11.2024 07:32
↩
@JUDr. Inkognito
U nás tak 7cm sněhu a loni to bylo také tak, že když sněžilo tak btc up, že ano 🤔?
A jak to bylo u vas se snehem, kdyz topovala Polka prosim?
S tim vystupem do fiatu…. Udelejte si radsi na to solo banku/ucet
Kdyby nekomu hrablo a zablokoval vam ucet, at to neni ucet kam vam chodi vyplata, kde mate splatky atd….