allx
25.05.2024 15:13
Gratulujem 👍🎉
pink&deviant
25.05.2024 15:16
CryptoJanko | Nesa
25.05.2024 15:43
Krasopis kluci ušatí 💪
Tomassino
25.05.2024 16:26
hala ještě pořád stojí?
Barrack Odbahna
25.05.2024 16:32
<@1075165235498991646> Podej hlášení z O2 😀
Tomassino
25.05.2024 16:33
Ponke
25.05.2024 16:52
Neskutecny, zivotni zazitek
Barrack Odbahna
25.05.2024 16:55
Barrack Odbahna
25.05.2024 17:09
Barrack Odbahna
25.05.2024 18:36
Tvl Kanada, oni prostě nemůžou jen tak prohrát 🤣
Barrack Odbahna
25.05.2024 18:42
Napinavy souboj
Ponke
25.05.2024 18:43
Jojo jen at hrajou co nejdyl
Barrack Odbahna
25.05.2024 18:43
Ty si tam furt ?
Aka porad
Barrack Odbahna
25.05.2024 18:59
Penaltyyyyyy
Barrack Odbahna
25.05.2024 19:07
Ponke
25.05.2024 19:24
Hop swiss
JUDr. Inkognito
25.05.2024 19:40
krásné evropské finále to bude takové příjemné mi to přijde
Ponke
25.05.2024 20:23
Zitra musime vyhrat
😁
Ponke
25.05.2024 20:49
Omlouvam se za hloupou otazku. Usdc je v pohode stable? Jde to posilat, treba jako near? Tusim ze jo. Nebo pouzivate nejaky lepsi stable na rezervu?
Jinak dnes jsem platil crypto.com kartou a kurz 24,6 za 1 euro je hodne v pohode 🧐
Swordfish
25.05.2024 20:57
usdc je centralizovany shit stable, za me v poradku
Luboš Bajkai
25.05.2024 20:57
↩
@Ponke
Omlouvam se za hloupou otazku. Usdc je v pohode stable? Jde to posilat, treba jako near? Tusim ze jo. Nebo pouzivate nejaky lepsi stable na rezervu?
USDC je v pohode je kryte dolarem pripadne americkymi dluhopisy. Je casto auditovan
USDT je taky v pohode jen jeho kryti neni tak transparentni a rika se ze cast jeho hodnoty je kryta i akciemi. Za me ma vyhodu ze je vic pouzivany
USDT je taky v pohode jen jeho kryti neni tak transparentni a rika se ze cast jeho hodnoty je kryta i akciemi. Za me ma vyhodu ze je vic pouzivany
💯 1
Ponke
25.05.2024 20:58
O usdt jsem slysel ze tam bubla nejaky prusvih no
Luboš Bajkai
25.05.2024 20:59
↩
@Ponke
O usdt jsem slysel ze tam bubla nejaky prusvih no
Jo to slychame poslednich x let 🤷♂️
Ponke
25.05.2024 20:59
Jo ja vim prave
No ja to v tom stejne nebudu mit dlouho. Az se tady objevi neco zajimaveho, tak nakupuju 😁
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:00
↩
@Ponke
O usdt jsem slysel ze tam bubla nejaky prusvih no
problem obou svou je ze maji v sobe implementovanou schopnost zmrazit aktiva na dane adrese penezenky
Ponke
25.05.2024 21:01
↩
@Luboš Bajkai
problem obou svou je ze maji v sobe implementovanou schopnost zmrazit aktiva na dane adrese penezenky
Aha a neco lepsiho je?
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:01
↩
@Ponke
Aha a neco lepsiho je?
dolar, euro? 🤣
Ponke
25.05.2024 21:02
Jo jasny jenom se blbe ptam no, jestli mi v tomhle neco neunika 🫡
Swordfish
25.05.2024 21:02
dai
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:02
↩
@Ponke
Aha a neco lepsiho je?
nemame v cryptu nic lepsiho. Ty experimenty se syntetickymi nebo algoritmickymi stable coiny vzdy dopadli dost blbe
Ponke
25.05.2024 21:04
↩
@Luboš Bajkai
nemame v cryptu nic lepsiho. Ty experimenty se syntetickymi nebo algoritmickymi stable coiny vzdy dopadli dost blbe
Jo to jsem sledoval. Divim se ze jsem terru a lunu nemel 🫠
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:04
↩
@Ponke
Jo to jsem sledoval. Divim se ze jsem terru a lunu nemel 🫠
jo hodne lidi si ji dodnes nemuze vynachvalit
Ponke
25.05.2024 21:05
No ten pad byl brutalni a rychlej 🙃
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:08
↩
@Ponke
No ten pad byl brutalni a rychlej 🙃
tomu predchazel Iron pak Elena. Nebylo to je UST na Lune. Kdyz nedelas blbosti tak USDT/USDC je v pohode. Jen bych se vyhnul mixerum.
PS: Cosmos eco, respektive IBC nema implementovane blacklisty takze treba stable USDC/USDT na osmosis nelze zmrazit 😉
PS: Cosmos eco, respektive IBC nema implementovane blacklisty takze treba stable USDC/USDT na osmosis nelze zmrazit 😉
Swordfish
25.05.2024 21:11
↩
@Luboš Bajkai
tomu predchazel Iron pak Elena. Nebylo to je UST na Lune. Kdyz nedelas blbosti tak USDT/USDC je v pohode. Jen bych se vyhnul mixerum.
PS: Cosmos eco, respektive IBC nema implementovane blacklisty takze treba stable USDC/USDT na osmosis nelze zmrazit 😉
PS: Cosmos eco, respektive IBC nema implementovane blacklisty takze treba stable USDC/USDT na osmosis nelze zmrazit 😉
to snad nemas zapotrebi tady vytahovat elenu, iron atd ne ? 😄
Ponke
25.05.2024 21:14
↩
@Swordfish
to snad nemas zapotrebi tady vytahovat elenu, iron atd ne ? 😄
Tak me to zajima, ikdyz nvm o cem je rec
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:15
↩
@Swordfish
to snad nemas zapotrebi tady vytahovat elenu, iron atd ne ? 😄
Ne to neni vytahovani kostlivcu. Spis moje silna neduvera v tyhle experimenty. Jedine fakt uz jen DAI jak jsi zminoval, ten zadny problem nemel
Swordfish
25.05.2024 21:17
to si tady muzeme zacit povidat zas a znovu o dao hacku
nebo *-wars
Ponke
25.05.2024 21:17
↩
@Swordfish
to si tady muzeme zacit povidat zas a znovu o dao hacku
No muzeme? 🤣
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:17
↩
@Ponke
Tak me to zajima, ikdyz nvm o cem je rec
Iron a Elena byli krypto projekty co se snazili zavest algo stable coin ale meli v sobe chyby a nekdo je rugnul, nasledek byl depeg od ceny dolaru 🥶
👍 1
🫣 1
Ponke
25.05.2024 21:18
Swordfish
25.05.2024 21:19
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:22
↩
@Ponke
No muzeme? 🤣
rada je jednoducha pokud to chces mit na crypto.com karte tak pouzij USDC nebo USDT. USDC je o neco bezpecnejsi. Na druhou stranu jestli dojde k depegu u USDT nebo USDC tak nam to uz muze byt jedno, protoze takovou krypto zimu co by nastala jsme jeste nezazili. Doslo by totiz k obrovskym kasladovym likvidacim na nejvetsich lending protokolech. To by byl bear market 5-10 let
(upraveno)
Ponke
25.05.2024 21:23
↩
@Luboš Bajkai
rada je jednoducha pokud to chces mit na crypto.com karte tak pouzij USDC nebo USDT. USDC je o neco bezpecnejsi. Na druhou stranu jestli dojde k depegu u USDT nebo USDC tak nam to uz muze byt jedno, protoze takovou krypto zimu co by nastala jsme jeste nezazili. Doslo by totiz k obrovskym kasladovym likvidacim na nejvetsich lending protokolech. To by byl bear market 5-10 let
Alespon by se dobre nakupovalo 😎
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:24
↩
@Ponke
Alespon by se dobre nakupovalo 😎
nebylo, prezil by asi jen btc a mooozna eth
Ponke
25.05.2024 21:24
Posledni 3 roky uz to mam v hlave prehozeny, ze pad ceny je jako sleva v obchode. Cim vetsi tim lepsi
Swordfish
25.05.2024 21:25
jestli to beres takhle, tak to gl
Ponke
25.05.2024 21:26
↩
@Swordfish
jestli to beres takhle, tak to gl
A jak to mam brat? Stejne to neovlivnim?
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:26
↩
@Ponke
Posledni 3 roky uz to mam v hlave prehozeny, ze pad ceny je jako sleva v obchode. Cim vetsi tim lepsi
ja sice mam bear markety radeji ale propady uplne neoslavuji, clovek aby to porad hlidal a hedgoval. Navic ti to zvysuje riziko ze projekt chcipne
Ponke
25.05.2024 21:27
Kdyz sem nakoupil near za hodne za 2,25 a sel na 1 usd, tak sem zacal kupovat jeste vic
To same btc po ceste dolu od 40 a nakupky pod 20 byly super ne?
Ponke
25.05.2024 21:29
↩
@Luboš Bajkai
ja sice mam bear markety radeji ale propady uplne neoslavuji, clovek aby to porad hlidal a hedgoval. Navic ti to zvysuje riziko ze projekt chcipne
Samozrejme CRO z topu dolu uz byl jiny pribeh a uz se to nezvedlo 🥹, ale to je podle me shit a moje chyba od zacatku. Myslel sem ze z toho bude neco jako bnb, ktery jsem objevil na 14 usd 😁
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:35
↩
@Ponke
To same btc po ceste dolu od 40 a nakupky pod 20 byly super ne?
tak za me je dulezite chranit uz ziskany kapital a ne s nim litat nahoru a dolu jako na horske draze. A je jedno jestli je to bitcoin nebo nejaky altcoin. Pokud neco kupujes na 40 tis. $ a propadnes se s tim na 20 tis. $ tak to neni nic z ceho by mel mit clovek radost. Spis je to dost velke selhani. Bud v odhadu trhu nebo spatne nastavena psychika a nakup ve fomo.
Ponke
25.05.2024 21:36
↩
@Luboš Bajkai
tak za me je dulezite chranit uz ziskany kapital a ne s nim litat nahoru a dolu jako na horske draze. A je jedno jestli je to bitcoin nebo nejaky altcoin. Pokud neco kupujes na 40 tis. $ a propadnes se s tim na 20 tis. $ tak to neni nic z ceho by mel mit clovek radost. Spis je to dost velke selhani. Bud v odhadu trhu nebo spatne nastavena psychika a nakup ve fomo.
Asi souhlasim. Neumim casovat trh, proto jsem prisel sem. 😁
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:40
↩
@Ponke
Asi souhlasim. Neumim casovat trh, proto jsem prisel sem. 😁
No a podle ceho soudis ze mi ho casovat umime? 🤷♂️ Vis ono dost zalezi jak moc heavy v cryptu jsi. Je velky rozdil se proletet dolu s par tisicemi dolaru a neco jineho je tam zahucet v radech sto tisicu dolaru a vis.
Ponke
25.05.2024 21:43
↩
@Luboš Bajkai
No a podle ceho soudis ze mi ho casovat umime? 🤷♂️ Vis ono dost zalezi jak moc heavy v cryptu jsi. Je velky rozdil se proletet dolu s par tisicemi dolaru a neco jineho je tam zahucet v radech sto tisicu dolaru a vis.
Nesoudim nic, jenom je tu hodne lidi co se tomu venuje. Takze to tady budu cist a samozrejme vim ze rozhodnuti je na me. Predelal sem portfolio ze jsem prodal ondo, protoze jsem si tady uvedomil ze 50% v takovem projektu je blbost. Ted me to stalo dost penez, ale nelituju, protoze dlouhodobe se to vyplati, ikdyz ted je to neprijemny.
A nalozeny jsem mega hodne z pohledu co si muzu dovolit. Mam v tom vsechno a jeste pujcky na 5 let ktery uz 2 roky splacim.
😁
To co v tom ted mam, nenasetrim za cely zivot, takze pro me je to dost. Proto jsem tady a snazim se tady cist vse a hltat vsechny nazory.
Prijde mi ze hodne lidi se tady na nejakych projektech spalilo. I to mi pomohlo otevrit oci 😁
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:48
↩
@Ponke
Nesoudim nic, jenom je tu hodne lidi co se tomu venuje. Takze to tady budu cist a samozrejme vim ze rozhodnuti je na me. Predelal sem portfolio ze jsem prodal ondo, protoze jsem si tady uvedomil ze 50% v takovem projektu je blbost. Ted me to stalo dost penez, ale nelituju, protoze dlouhodobe se to vyplati, ikdyz ted je to neprijemny.
no trosku blbe nacasovane ale za me absolutne souhlas ze to bylo dobre rozhodnuti. Zisk je zisk. Takhle jsem prodaval stride na 3.8$ 😉 pak sel az na 6$ a kde je dneska? na 1.6$.
Ponke
25.05.2024 21:49
Nacasovani, pro me dobry. Prvne v zivote mam pripravene penize na nakup propadu. 😁
Kdyz neprijde, tak budu porad happy ze mam dost in, ale kdyz prijde tak muzu krasne nakoupit
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:51
↩
@Ponke
A nalozeny jsem mega hodne z pohledu co si muzu dovolit. Mam v tom vsechno a jeste pujcky na 5 let ktery uz 2 roky splacim.
S temi pujckami nedelas dobre 🤦 A ano hodne lidi se tady spalilo. Z mnoha duvodu. Od nedodrzovani bezpecnosti v kryptu ( HW ) pres naskakovani v topu az po rugy projektu. Neni to tak ruzove jak si kazdy mysli.
Ponke
25.05.2024 21:52
↩
@Luboš Bajkai
S temi pujckami nedelas dobre 🤦 A ano hodne lidi se tady spalilo. Z mnoha duvodu. Od nedodrzovani bezpecnosti v kryptu ( HW ) pres naskakovani v topu az po rugy projektu. Neni to tak ruzove jak si kazdy mysli.
Je to megatezky. Pujcky jsou v pohode. Mam to misto najmu, takze pohoda.
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:53
↩
@Ponke
Kdyz neprijde, tak budu porad happy ze mam dost in, ale kdyz prijde tak muzu krasne nakoupit
proc bys dokupoval kdyz mas dost in? To nemuzes pracovat se stably?
Ponke
25.05.2024 21:53
Ja to vidim ve svem okoli. Dole se vsichni smali a nikdo nechtel o kryptu ani slyset. A ted nakupujou 😁
Ponke
25.05.2024 21:53
↩
@Luboš Bajkai
proc bys dokupoval kdyz mas dost in? To nemuzes pracovat se stably?
Tak kdyz near pujde zase pod 5 tak zacnu nakupovat.
Luboš Bajkai
25.05.2024 21:58
↩
@Ponke
Tak kdyz near pujde zase pod 5 tak zacnu nakupovat.
Nektery zkusenosti jsou neprenositelne. 🤣 Za me nejlepsi fundament maji stable coiny ale na to lidi prijdou casem. Neni vubec od veci mit v portfoliu klidne 30% stable coinu a ty akumulovat cestou nahoru. A pouzit je az pri nakupu v prubehu bear marketu. Ne ted kupovat kazdy dip.
Ponke
25.05.2024 21:59
↩
@Luboš Bajkai
Nektery zkusenosti jsou neprenositelne. 🤣 Za me nejlepsi fundament maji stable coiny ale na to lidi prijdou casem. Neni vubec od veci mit v portfoliu klidne 30% stable coinu a ty akumulovat cestou nahoru. A pouzit je az pri nakupu v prubehu bear marketu. Ne ted kupovat kazdy dip.
No do toho se ted poustet asi nebudu. Na to ted nemam kapacitu 😁
To co tady delate s kryptem, tak mi prijde jako nejaky kouzla. Treba se do toho casem dostanu, ale ted jenom cumim, kdyz to tady ctu.
Luboš Bajkai
25.05.2024 22:05
↩
@Ponke
To co tady delate s kryptem, tak mi prijde jako nejaky kouzla. Treba se do toho casem dostanu, ale ted jenom cumim, kdyz to tady ctu.
Prave pochopeni tech veci a mnoho jinych zakonitosti ti dava moznost vydelavat, pripadne se chranit pred ztratou. Ale byt v kryptu hodne nalozeny a nemit kapacitu se krypto ucit je celkem nebezpecna kombinace. 🤣
Ponke
25.05.2024 22:06
Nemam na to ted, protoze dost pracuju. Na podzim bude casu dost. Proto jsem taky pulku prodal, protoze sem zjistil ze verit nestaci 🤣😂👍
Taktika kup a ver neni ta nejchytrejsi jsem zjistil 😂. Proto jsem rad ze jsem po 7 letech v plusu. Diky nearu a btc. Ale byla to jenom ruleta
Ted to tady budu pres leto sledovat a pak muzu neco opatrne zkouset 🫠
pink&deviant
26.05.2024 08:31
↩
@Luboš Bajkai
tak za me je dulezite chranit uz ziskany kapital a ne s nim litat nahoru a dolu jako na horske draze. A je jedno jestli je to bitcoin nebo nejaky altcoin. Pokud neco kupujes na 40 tis. $ a propadnes se s tim na 20 tis. $ tak to neni nic z ceho by mel mit clovek radost. Spis je to dost velke selhani. Bud v odhadu trhu nebo spatne nastavena psychika a nakup ve fomo.
Luboš tomu nechápem prepad -50% je veľké zlyhanie? Niečo sa odhadnúť dá, ale neviem či do takej miery. V takú úspešnosť neverím.
Swordfish
26.05.2024 08:47
↩
@Ponke
(attachment)
nevypada spatne
Ponke
26.05.2024 08:49
↩
@Swordfish
nevypada spatne
Jo ale nic o tom nvm a neumim to pouzivat. Moje znalosti konci u poslani nearu a opsani 24 slov u ledgeru, ktery skoncil v supliku zatim. Takze hezky postupne 🫡
Near jeste asi 70% se ziskem 400% na tyhle cene. Ale mam to zamceny na crypto.com a tam to trva 7 dni 😂😂😂. Jo vim ze na burze to nema byt 🫠. Ale kdyz vam reknu ze jsem to 2 roky mel na hot wallet bez zabezpeceni, tak to je jeste horsi 🫠
pink&deviant
26.05.2024 09:07
↩
@Ponke
(attachment)
Možno s časti lepší fiat ako stable, nikdy nevieš. Už pri sume 300k -500k $ by som hľadal iné trhy keďže nemáš veľa času študovať, možno klasiku ako s&p500, poobzeral hodinky či byty na rbnb atď.. a žiadne opcie či dlhopisy.
Len uvaha
Len uvaha
Ponke
26.05.2024 09:58
↩
@pink&deviant
Možno s časti lepší fiat ako stable, nikdy nevieš. Už pri sume 300k -500k $ by som hľadal iné trhy keďže nemáš veľa času študovať, možno klasiku ako s&p500, poobzeral hodinky či byty na rbnb atď.. a žiadne opcie či dlhopisy.
Len uvaha
Len uvaha
300 nemam. Jsem chudej 🫡
😂 1
pink&deviant
26.05.2024 10:29
↩
@Ponke
300 nemam. Jsem chudej 🫡
To sme všetci, len z tých stable mam niekedy, poruchu 😀. Vždy bol kolo toho fud odkedy to z bifinexu vyšlo.
Ponke
26.05.2024 10:29
Tech 500 bude kdyz rozumne s vama dojedu bull run na podzim 😁🫡
pink&deviant
26.05.2024 10:30
Za 200k nekúpia v prahe ani byť
. Neviem no myslím si.
. Neviem no myslím si.
Ponke
26.05.2024 10:32
↩
@pink&deviant
Za 200k nekúpia v prahe ani byť
. Neviem no myslím si.
. Neviem no myslím si.
Je to presne tak. Lepsi nez nic ale 😂 ja byl cely zivot na vsem vzdy v minusu, takze prijemna zmena 😆